Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan választotál hivatást?

Hogyan választotál hivatást?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 20:52
 1/2 UM4 válasza:
100%
olyat keress amit örömmel tudsz csinálni, mert ahhoz hogy bármiben jó legyél, sok gyakorlás kell, ha utálod a munkád, megöl mire igazán belejönnél. ha szereted azt amit csinálsz, nem teher a "meló" és nem nyomorítja el a lelked
2010. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez több dologtól függ.

Egyrészt attól, hogy hány éves vagy?! (Tehát hogy még csak középiskolába készülnél, v. már munkahelyben gondolkodsz, hogy érettségi után hogyan tovább).

Másrészt pedig, hogy van-e dédelgetett álmod, ami ha nem úgy sikerülne, de már akkor is lenne egy terület. V. egyáltalán nem tudod, merre felé indulj.


Nálam ez úgy történt, hogy már egész kisgyerek korom óta állatorvos szerettem volna lenni. Így biológia tagozatos gimibe mentem, és onnan olyan egyetemeket jelöltem meg, ahova biológia kell. Végül az állatorvosira nem jutottam be, de hasonló (állatokkal kapcsolatos) egyetemre igen, és végül lettek új céljaim.


Tehát nem az érdekelt, hogy milyenek az elhelyezkedési lehetőségek, v. hogy hogyan fogok meggazdagodni, mert nem ez motivált. Hanem az, hogy elérjem azt, amit már régóta szeretnék, és szeressem csinálni azt, amit választottam.

2010. okt. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!