Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt logopédus? Vagy aki...

Van itt logopédus? Vagy aki közelről ismeri ezt a hivatást?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy ki mit gondol, mit hallott róla, elhelyezkedési lehetőség, pénz, stb. És pl. ugye délután dolgoznak, mert a legtöbb szülö akkor ér rá elvinni gyermekét logopédushoz, de akkor hogy egyeztetik a logopédusok a munkát a családdal? mondjuk 4-7ig bent vannak, addig mi van a gyerekkel, ha apa is dolgozik, és a nagyszülök nem dolgoznak a közelben, de nincs pénz bébiszitterre?
2010. jan. 21. 14:38
 1/4 Harmoka ***** válasza:
100%

Én nem vagyok logopédus, együtt dolgozom velük egy gyógypedagógiai iskolában. Sok mindent látok.

Pl. mindegyik délelőtt dolgozik, mivel iskola, közalkalmazottak. Nálunk kb. naponta 4 órát vannak bent, gyp-s gyerekekkel foglalkoznak, délben hazamennek és délután maszekban annyi gyerekkel foglalkoznak amennyivel akarnak. Alapból van egy normális fizetésük, napi 4 órát vannak bent utána is kereshet hozzá családoknál.

Az biztos, hogy a mi sulinkban jó soruk van. Egyikük pár éve elment, mert valaki elcsábította máshová, de 3 hónap múlva visszakönyörögte magát. Nem rossz szakma, szerintem.

2010. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Ugye Ön nem tanár abban a gyógypedagógiai iskolában? Gyp-s gyerekek? Érdekes...
2010. jan. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalról ismerem a logopédusokat. Szülőként.

Nálunk van külön logopédia itt általában 8-16 óráig vannak óráik. vagyis normál munkaidőben és van akinek még délután is. Közalkalmazottak. aki teheti és tudja otthon délutánonként vállalhat gyereket. de ők járnak ki óvodákba felméri az iskolába menőket, járnak ki oda is órát tartani, délelőtt napközben. Ahhoz képest amennyit dolgoznak rohadtul nincsenek megfizetve.

S nem csak gyógyped. élt iskolában vannak normál sulikban is vannak.

2010. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem az első lennék, de:

A gyp. "szakmai berkekben" nem a hagyományos negatív jelzőt takarja, hanem a gyógypedagógia rövidítése, a gyp.-s gyerekeket valószínűleg úgy értette az első válaszoló, hogy a gyógypedagógushoz járó gyerekekre gondolt.

2010. jan. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!