Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem fizikából a testek mozgását? Konkrét feladataim is vannak.

Figyelt kérdés

Én most nem azért teszem fel a kérdést, hogy egyszerűen valaki beírja a feladatokra ahelyes választ, lemásoljam a füzetembe és kész. Meg szeretném érteni! Segítsetek!


A feladat ahol elakadtam:

Egy személyvonat 72 km/h sebességgel halad. A szomszédos pályán egy 100 m hosszú tehervonat 36 km/h sebességgel jön a személyvonattal ellentétes irányba.

A. Mekkora a személyvonat sebessége a tehervonathoz viszonytva? (Ezt talán még megtudom oldani, 36km/h-ra gondoltam.)

B. Mekkora a tehervonat sebessége a személyvonathoz rögzített vonatkoztatási rendszerben? ( Itt magát a kérdést sem értem.)

C. Mennyi ideig látja a személyvonat ablakán merőlegesen kinéző utas a tehervonatot?

D. Mennyi ideig látja önmaga mellett a tehervonat vezetője a 200 m hosszú személyvonatot?

E. Mennyi ideig látja a személyvonatban ülő megfigyelő a tehervonatot, ha az a szeméyvonattal egy irányba halad 36 km/h sebességgel?


A folyó partján egymástól 50 km távolságra lévő város között hajó közlekedik. A folyó sodrásának irányába 2 óra, az áramlással szemben 3 óra a menetidő. Határozzuk meg a folyó vizének a sebességét és a hajónak a vízhez viszonyított sebességét!


Tehát inkább magyarázatot szeretném ha írnátok, nem pedig a konkrét választ.


Egy motorcsónak a folyó sodrására merőlegesen, hozzá képest 4 m/s sebességel halad a 3 m/s sebességgel áramló folyóban. Mekkora sebességgel halada ez a csónak egy tóban? Mekkora a parthoz viszonyított sebessége a folyóban? Az első kérdést megtudom oldani, de a másodikra nem ugyan az a válasz?


2010. okt. 9. 21:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!