Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit takar a szabad bölcsészet?...

Mit takar a szabad bölcsészet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ha pl. elvégezném ELTE-n a szabad bölcsészetet akkor utána mehetnék anglisztika mesterképzésre? mert mindenféleképpen szinkrontolmács akarok lenni, viszont az anglisztika alapképzést nem nagyon ajánlják, nah meg nem is tudom hogy elég lesz-e az összegyűjtött pontom hogy felvegyenek államira. Szegeden elfogadhatóbb a ponthatár, viszont az nekem messze van és ELTE a cél.
2010. okt. 5. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Nem is tudom, miért mondták, hogy az anglisztika alapképzés nem jó. Egyébként ki kell, hogy ábrándítsalak, ha szinkrontolmács akarsz lenni, nem elég az anglisztika mesterképzés elvégzése. Erre van a fordító és tolmács mesterszak. Viszont ha szabad bölcsész alapot végzel el, akkor azzal elég kevés esélyed lesz egy ilyen mesterképzés eléréséhez. Nem is beszélve arról, hogy eléggé alulmotivált lehetsz, ha szabad bölcsész alapot akarsz elvégezni.

Egyébként tudod, mi az a szinkrontolmács?

2010. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen tudom hogy mi az.. és engem a nyelvek érdekelnek, mivel anglisztika (volt) a célom, tavalyelőtt előrehozottan leérettségiztem emelt szinten angolból, és 5ös is lett, tavaly kezdtem tanulni a franciát, szóval tényleg a nyelvekkel akarok "foglalkozni" és ez is érdekel, csak ha nem vesznek fel anglisztikára nem tudom hogy más úton hogy érhetném el hogy tolmács legyek. Olvastam olyat is hogy lediplomázhatok másból és úgy megyek mesterképzésre, de ezek szerint az lenne a legmegfelelőbb ha anglisztika alapképzésre jelentkeznék. Annyira összezavarodtam hogy most akkor merre is induljak el.. már azt is ajánlották hogy angoltanárnak menjek, de tanítani semmiképp nem szeretnék.
2010. okt. 5. 18:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp anglisztikára menj, ha tolmácskodni akarsz.
2010. okt. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!