Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért pont a matematikát...

Miért pont a matematikát tartják nehéznek sokan?

Figyelt kérdés

Persze, elsőre félelmetes lehet, de nekem pont az a tapasztalatom, hogy ott legalább nincs mellébeszélés, a dolgok azt jelentik, ami le van írva, se többet, se kevesebbet.

Nem olyan jegyzetek vannak, hogy egy fogalmat 10 ember 11 féle módon értelmez, a szerző meg 12. féle módon gondolta.


Mitől akkora mumus, ha ennyire letisztult?


Lehet mondani, hogy a feladatok miatt. Arra valóban rá kell érezni, de pl egyetemeken általában az elméletet nehezebbnek tartják, mint a gyakot.


2023. jan. 27. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Mert alapvetően az absztrakt gondolkodás képessége nem adott a többségnek. Tanulható, de valamilyen szinten természetellenes.
2023. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem se volt bajom még az egyetemi matekkal sem. Viszont sokan buktak belőle
2023. jan. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Sokat korepetálok matekot.


Az a legnagyobb baj, hogy nem hisznek magukba. Ha hisznek magukba, akkor menni is fog minimális gyakorlással. A legnehezebb elhitetni, hogy igenis menni fog a matek.

2023. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért a minimális gyakorlás egyetemi szinten édes kevés, erősen matekos szakon
2023. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mitől akkora mumus, ha ennyire letisztult?" Nem feltétlenül letisztult. Vannak tanárok, akik egyszerűen nem magyaráznak jól (nem csoda, mert ilyesmit konkrétan nem is tanítanak nekik egyetemen... valakinek eleve jó érzéke van hozzá, valakinek kevésbé) és ha mellé a tanmenet is követhetetlen (tehát nem világos hogy hol is kéne keresni a könyvben az aktuális leckét és inkább megtanulni egyedül) akkor nem csoda hogy sok diák elveszik.


A másik meg hogy gyakorolni kell. Sokan ágálnak a házi feladat ellen, nem akarják belátni, hogy az órai tanulás nem elég, nem lehet megúszni a gyakorlást ha tényleg magabiztosan akarja tudni az ember.

2023. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ötössel teljesen egyetértek, emelt matekos osztályba jártam gimiben, mert előtte szeretem a matekot, de ott egy ilyen tanaŕt kaptunk. Mégcsak könyvünk sem volt. Úgy mentem egyetemre, hogy féltem a matektól, aztán ott már megint tetszett.
2023. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok tanárnak fontosabb a szakmaiság, mint az érthetőség.


Én jó voltam matekból egyetemen is, de rengeteg munkámba került. Az időm elsősorban azzal ment el, hogy lefordítsam a szimbólumokkal telekúrt definíciókat emberi nyelvre, hogy csak el kelljen olvasni, hogy mi van ott.


Rettenetesen rosszul és igénytelenül tanítják a legtöbb egyetemen a matekot. Felolvassák, ami le van írva, de azt, hogy hogyan kell alkalmazni vagy mit jelent ez a gyakorlatban, azt nem tanítják mellé.


Nekem és sok más diáknak az kellett, hogy valaki elmondja, hogy mi mit jelent. Nem tanított meg minket senki matek nyelven olvasni.

2023. jan. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Sok tanárnak fontosabb a szakmaiság, mint az érthetőség."


Mondjuk körül lehet írogatni a fogalmakat, de az fontos, hogy precízen legyenek kimondva, és ez elsőre valóban érthetetlennek tűnhet.


Igazából a kettőt vegyíteni kellene, akkor viszont kevesebb anyag férne bele az időbe, szóval az sem feltétlenül jó megoldás.

2023. jan. 27. 15:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a precizitásról beszéltem, azzal természetesen semmi bajom, különben valószínűleg buktam volna eleget, mire máshogy gondolom. Alapvetően az ember ha olvas valamit, a fejében fut ezzel párhuzamosan egy belső hang, narráció. Minél folyékonyabban olvasható az anyag, annál könnyebb megérteni, megtanulni. Ha egy embert aki látványos ábrákból és olvasmányos szövegből kiválóan tud tanulni, beültetünk matematikai definíciókat tanulni, amiknek a szimbolikáját nem képes így narrálni fejben és rengeteg idő neki visszafejteni emberi nyelvre minden egyes olvasattal, akkor nem fogja tudni megtanulni vagy nagyon lassan. És ennek alacsony szintje az, amikor első órán még igenis kiírjuk/kimondjuk szumma n helyett, hogy az elemek összege egytől n-ig.


Belefér az időbe ugyanannyi anyag, csak kellene mellé értelmesen narrálni, hogy az a fiszemfszom jel értő olvasással mit akar jelenteni. Semmivel nem teszi pontatlanabbá a definíciót, ha nem kell rákeresnie a kedves hallgatónak a YouTube-on arra, amit 500 000 ftos tandíj ellenében basztak órán elmondani.

2023. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
84%
Sokan gyenge alapot kapnak. Mivel mindenre ráépül, hamar elveszítik a fonalat.
2023. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!