Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostani nyolcadikosok. Ki...

Mostani nyolcadikosok. Ki minek akar továbbtanulni? A szüleitek hogy vannak evvel?

Figyelt kérdés
én először egy olyan szakmát akartam választani mármint ,hogy azt tanuljak amihez tényleg nagyon értek! De aztán a szüleim lebeszéltek róla mert túljelentkezés van. hát igen fájt is a szívem de végül megértettem őket ,hogy igazuk van. Olyan foglalkozást mondtak amire tényleg kevesen jelentkeztek ,de sokat lehet vele keresni és kényelmes állás.(és állítólag ahhoz is nagyon sok tehetségem van.)
2010. szept. 19. 18:27
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

a második 19:08-asnak:


Semmi gond, hogy kérdezel, és bocs mindenkinek az offért, küldök privit röviden, ha pedig érdekel mélyebben a dolog, kérdezz vissza priviben, válaszolok szivesen:D

2010. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
most összezavarodtam ,hogy elolvastam az összes kérdést. annyi válasz ahány ember.. hát. megpróbálok dönteni és lehetőleg jól mert nem akarom elcseszni az életem evvel... azért köszi. adtatok sok nagyon jó tanácsot is :D. még jöhetnek ^^
2010. szept. 19. 19:39
 33/38 anonim ***** válasza:
75%

A válaszokból kicsit úgy veszem észre, hogy úgy van beállítva az egész, hogy a szakma=munkahely, diploma=munkanélküliség.

pedig azért szerintem fordítva is legalább ennyire igaz ez.

Ha telített szakmát választasz, akkor tök mindegy, hogy okj-d van belőle vagy diplomád...

egyetemen is lehet piacképes szakmát szerezni!

2010. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Köszi,és várom a PM-edet 19.32-es:)
2010. szept. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
küldtem a privit, még egyszer bocs
2010. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

gimnázium?XD

a éretségidel a segedet kitörölheted csak kicsit száraz szal sebes lesz a seged:Dxdkis hülye!

nehogy gimnáziumba menyél egy jó szakma dupla anyit ér mind egy éretségi!

legyél hegesztő külföld belfőld ön kereset szakma jól kereshetsz vele:)


Ez most vicc? :D Mármint a helyesírásod. :D

2010. szept. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:

A társadalom szempontjából szakmunkásra ugyanúgy szükség van, mint agymunkát végzőkre.

Ha pl. mindenki politikusnak menne, ki termelné meg a kenyérhez szükséges búzát?

Ha mindenki autószerelő akarna lenni, ki gyógyítaná a betegeket?

stb...

Ne azt nézd, hogy MOST miből lehet jól megélni, mert mire kikerülsz, lehet, hogy telített lesz, és akkor mit érsz a jó papírral...?

Azt nézd, mi érdekel, és hogy azt hányféle módon tudod megközelíteni úgy, hogy a megközelítési módok szükség esetén önmagukban is megállják a helyüket, ha kell.


Az én esetem pl.:

- közgazdasági szakközépben kezdtem (szakmát nem adott az érettségivel, addigra ezt a lehetőséget eltörölték, vissza akarják hozni, de hogy mikor, azt nem tudom), tanultunk szakmai tárgyakat, közgazdaságtant, jogot, gépírást, ezek önmagukban is hasznos tanulmányok, ha másra nem is, valamivel tájékozottabb vagyok ilyen téren, mint ezek nélkül (nem beszélve arról, hogy a gépírás ebben a mai világban, ahol nagyon sok dolog az interneten keresztül, illetve számítógépen zajlik, meggyorsítja a teendőimet, nem kell mással gépeltetni a szakdolgozatot pl. mert én is meg tudom csinálni pepecselés nélkül)

- onnan informatika főiskolára mentem tovább, ahol szabadon választható tárgyak közül grafikai, webes, animációs, valamint filmes tantárgyakat vettem fel (egyébként műszaki informatika ellenére itt is tanultunk közgazdaságtant, jogot, persze itt már tematikusan az informatikához kapcsolódva, és sokat segített, hogy én középiskolában már tanultam ezek alapjait)

- most nem sokkal államvizsga előtt elkezdtem egy animációs tanfolyamot a magyar rajfilmgyártás egyik fellegvárának felnőttoktatási formájában, ez több szempontból is hasznos lehet, vagy ez lesz az informatikai főiskolai tanulmányaim egyik speciális kiegészítése, vagy az informatikai főiskolán tanultak egészítik ki majd ezt, tehát akármelyik lesz a fő irányvonal, akár informatikai téren fogok dolgozni és ahhoz igazítom az animációt, akár animációban fogok dolgozni és ahhoz igazítom az informatikát, máris 2 irányban tudok elhelyezkedni (és mindkettő érdekel)

- jövőre pedig már egy diplomásoknak szánt informatikai biztonsági képzést akarok elvégezni, amivel még egy harmadik lehetőséget tudok biztosítani magamnak, vagy akár csak alkalmazom a korábbi 2 felvetett területen

Egyik tanulmányomat se érzem haszontalannak vagy fölöslegesnek, mert mindnek hasznát veszem valamilyen formában, mind érdekel, tudom ötvözni, de külön-külön is használhatók, ha csak az egyik kell.

Plusz nyelvvizsga már érettségi óta van.


Aztán az elhelyezkedés majd diploma után, mert sajnos tőlem nőtől kérik a papírt, nem hiszik el, hogy anélkül is megy, ha pasi lennék, más lenne.

2010. szept. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
A mai szokások nagyon különböznek a régebbiektől. 76 éves vagyok. Gimnáziumba jártam, mert az adott kultúrát. Az oroszt utáltam, de kötelező volt, második nyelvet lehetett választani. Akkor a legtöbben németet, vagy angolt választottak. Az angolt hallásra szintén utáltam, pedig akkor kezdett divatna jönni az angol zene. Meghatározó volt, 14 évesen láttam az Aida operafilmet, ez határozta meg életemet. Egész életemben imádtam, az olasz kulturát, zenét, müvészetet. Ők adták az európai kulturát.Érettségi után idegenvezető lettem, nyaralni csak Itáliába mentem. Férjhez mentem Olaszba.Boldog, családszerető életet éltem, habár gyerekem nem lehetett. Forditóként dolgoztam, nagyon boldog vagyok, avval foglalkoztam, amit szerettem. Ennyi idősen megköszönöm a sorsnak, hogy csodálatos életem volt.
2023. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!