Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostani nyolcadikosok. Ki...

Mostani nyolcadikosok. Ki minek akar továbbtanulni? A szüleitek hogy vannak evvel?

Figyelt kérdés
én először egy olyan szakmát akartam választani mármint ,hogy azt tanuljak amihez tényleg nagyon értek! De aztán a szüleim lebeszéltek róla mert túljelentkezés van. hát igen fájt is a szívem de végül megértettem őket ,hogy igazuk van. Olyan foglalkozást mondtak amire tényleg kevesen jelentkeztek ,de sokat lehet vele keresni és kényelmes állás.(és állítólag ahhoz is nagyon sok tehetségem van.)
2010. szept. 19. 18:27
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
75%

én alkalmazott grafikusnak akarok menni...


anyumék azt monták h nem szólnak bele mert az én dolgom... :)

2010. szept. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
51%

Ok, de ha amúgy se jók a jegyei minek kűzködjön a gimiben úgy hogy utána esetleg lesz egy 3-as érettségije vagy egyébként se akar majd továbbtanulni és akkor olyan munkát kapna kb. mintha nem is járt volna sehova.

Szerintem a szakközépiskola jobb, mert lesz egy szakmád, ott is ugyanúgy érettségizel és utána is tovább tanulhatsz ha akarsz, de ha nem akarsz legalább lesz valami, amivel el tudsz helyezkedni.

2010. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vagyok 8.-os,csak 7.es,de az egészségügyibe fogok menni.A szüleim támogatják.Amúgy eddig fogorvos akartam lenni,de mostmár nem tudom:S
2010. szept. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim válasza:
51%

gimnázium?XD

a éretségidel a segedet kitörölheted csak kicsit száraz szal sebes lesz a seged:Dxdkis hülye!

nehogy gimnáziumba menyél egy jó szakma dupla anyit ér mind egy éretségi!

legyél hegesztő külföld belfőld ön kereset szakma jól kereshetsz vele:)

2010. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
51%
Nekem nem szóltak bele. Én életem lesz, nekem kell boldogulni.
2010. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
51%

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:54


Te külföldre ismerősöd révén kerültél ki?idegen nyelvet mennyire beszélted?hol dolgozol?mennyien vagytok?havonta hány eurót tudtok félretenni?

Bocsi a kérdésekért,de valahogy valahova én is kiakarok innen menekülni,a jobb élet reményében.

2010. szept. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
51%
Nehézgépkezelő leszek
2010. szept. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
a nehézgépkezelőke nem 4évig képzik,hanem csak okjs képzés:)
2010. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
Tanulj azt, ami érdekel, ki tudja, mi lesz akkor, amikor kikerülsz az iskolából, lehet, hogy akkorra pont abból lesznek sokan, amiből most kevesen vannak (jó, ismerek kivételt, amiből mindig kevesen vannak, de az nagyon speciális, kell hozzá egy lelkierő, nem elég az elmélet), ha te a szakma legjobbjaihoz fogsz tartozni, mindegy, hogy rajtad kívül van 1000 "kontár", te azok között leszel, akit keresni fognak a cégek.
2010. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
75%
Az a baj, hogy a szakközépiskolák jó része is olyan mostanság, hogy négy év alapképzés után van még két év, ami alatt szakmát szerezhetsz. Időben ugyanott van, mint a gimi 4 éve, + 2 év OKJ-s szakma. Ha valaki egyáltalán nem tudja mi akar lenni, akkor tényleg a gimi a középút, ha tudja, akkor lehet szakközép és ha akar, utána is mehet egyetemre. Az én fiam is ezért ment gimibe a nem túl jó jegyei ellenére, most másodikos, és kezd kialakulni, hogy bútoripari technikus lenne. Azt tervezi, hogy leérettségizik, aztán két éves OKJ-s tanfolyamon szakmát szerez. De ha meggondolja magát még malacmasszírozó is lehet, van ideje dönteni. Én pl. közgazdaságiba jártam, egyetlen hasznát veszem jelenleg, tudok gépelni. De egyáltalán nem vettem hasznát a diplomámhoz. Viszont tény, hogy irtó sok a diplomás munkanélküli, így én sem erőltetem a fiamat, hogy csak azért tanuljon tovább, hogy ő is diplomás legyen mint a szülei. Ha egy olyan szakmával lesz boldog amit szeret, akkor inkább az, mint egy használhatatlan diploma.
2010. szept. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!