Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostani nyolcadikosok. Ki...

Mostani nyolcadikosok. Ki minek akar továbbtanulni? A szüleitek hogy vannak evvel?

Figyelt kérdés
én először egy olyan szakmát akartam választani mármint ,hogy azt tanuljak amihez tényleg nagyon értek! De aztán a szüleim lebeszéltek róla mert túljelentkezés van. hát igen fájt is a szívem de végül megértettem őket ,hogy igazuk van. Olyan foglalkozást mondtak amire tényleg kevesen jelentkeztek ,de sokat lehet vele keresni és kényelmes állás.(és állítólag ahhoz is nagyon sok tehetségem van.)
2010. szept. 19. 18:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
én nem nyolcadikos vagyok hanem 12-es... de sztem ha gimnáziumba mennél sokkal egyszerűbb lenne az életed...
2010. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én már nem vagyok nyolcadikos, de mondd már el mi az a szakma ahova kevesen jelentkeznek de sokat lehet keresni vele és még kényelmes is, mert engem is érdekelne.. :D
2010. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%

Könyörögve kérlek ne ess bele abba a hibába, hogy anyuci meg apuci azt mondta, hogy legyek könyvelő, igaz, hogy gyűlölöm az életem, de legalább könyvelő vagyok, éljen!


Azt csináld, amit akarsz, abba az iskolába jelentkezz ahová akarsz, még bőven van időd felkészülni a felvételire. Az öcsémet olyan helyre vették fel, ahová ötszörös a túljelentkezés, hét éve engem szintúgy, nem az a fontos, hogy mások hisznek-e benned, hanem az, hogy te hiszel-e magadban.


Küzd, és meglesz az eredménye!

2010. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim válasza:
100%
Lassan már én is ott állok a jelentkezési lapok kitöltése előtt. Nem tudom. Rossz, hogy már most ezzel kell törődni. Nehéz,és egyedül szeretnék dönteni, de néha azt érzem mindezt miért? Még nem akarok ezzel foglalkozni. De muszáj. Szerintem is a gimi, és ne hallgass feltétlenül a szüleidre, de beszéld meg velük a döntésed:)14/l
2010. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
nyugi nem könyvelő.hát esetleg még azt csinálom ,hogy azt az iskolát jelölöm meg elsőnek ahova akarok menni és ha ott nem vesznek fel akkor marad a második.őmm. és közlekedési szakközép iskola.
2010. szept. 19. 18:39
 6/38 anonim válasza:
100%

velem is így volt.nyelv szakra akartam eddig menni,de a szüleim lebeszéltek róla,mondván,hogy így majd nem tudok elhelyezkedni az életben :S . másik erősségem pedig a biológia,tehát eddig úgy áll a helyzet hogy bió-kémia szakra megyek,de még semmi sem biztos...ahhoz kéne új iskola stb.

nyolcadik végére majdcsak eldöntöm :D

2010. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
86%
Figyi te válaszd a szakmád!! Amit szeretnél csinálni, és ne a szülőkre hallgas. Azt csináld amihez kedved van.! Anno az én szüleim is bele akartak szólni.. de nem sikerült.. És imádom azt amit csinálok.! Sok sikert!:) 18L
2010. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Haha,ismerősöm aki 3éve közlekedési szakon végzett,majd technikusit letette,ma velem dolgozik a tescoban,mint feltöltő.keresett szakma ám:)
2010. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
tényleg? :O nekem egészen mást mondtak.. ne már.. :S
2010. szept. 19. 18:43
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak kiábrándítani benneteket, de az élet kegyetlen. Már most fontos eldönteni, hogy hová mész, mert meghatározhatja a jövődet. Én annak idején közgazdasági szakközépbe mentem, ott kereskedelem-marketing szakirányra szakosodtam. Végül 12. után tanárnak jelentkeztem, s most munkanélküli vagyok.


Pedig oda jelentkeztem, ami érdekelt, olyan suliba, ahová akartam járni. Viszont a mai eszemmel talán párhuzamos dolgokat csinálnék. Tanár szak+ gazdaságtan, vagy legalább egy okj-s pénzügyi-számviteli valami, vagy egy okj cukrász a fősuli mellett. Talán akkor nem kellene most aggódnom amiatt, hogy mi lesz velem.


Próbáljatok minél többrétű foglalkozást keresni, minél több vasat tartani a tűzbe. Nem baj az, ha nem egyetemre mész rögtön, hanem okj-ra, mert lehet, hogy egy-két éved elmegy az okj-ra, de az egyetem mellett te már dolgozhatsz, s akkor lesz szakmai tapasztalatod, ami nagyon fontos a mai világban.


Sok sikert!

2010. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!