Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostani nyolcadikosok. Ki...

Mostani nyolcadikosok. Ki minek akar továbbtanulni? A szüleitek hogy vannak evvel?

Figyelt kérdés
én először egy olyan szakmát akartam választani mármint ,hogy azt tanuljak amihez tényleg nagyon értek! De aztán a szüleim lebeszéltek róla mert túljelentkezés van. hát igen fájt is a szívem de végül megértettem őket ,hogy igazuk van. Olyan foglalkozást mondtak amire tényleg kevesen jelentkeztek ,de sokat lehet vele keresni és kényelmes állás.(és állítólag ahhoz is nagyon sok tehetségem van.)
2010. szept. 19. 18:27
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
49%

Ez mind szép és jó, amit itt eddig írtak, hogy "azt tanuld, amit szeretsz", de x év múlva ott állsz egy olyan végzettséggel, amit imádsz, de nem tudod csinálni, mert a kutyának se kell? akkor mi van?

tényleg nagyon át kell gondolni, hogy mit tanulj. olyat válassz, ami talán x év múlva se lesz telített szakma és egy kis kedvet is érzel hozzá...

tényleg több vasat kell tartani a tűzben. ezért mennek nagyon sokan okj-re mostanában, mert 1-2 év alatt megcsinálsz egy szakmát, ha azt látod, hogy kell a piacon és érdekel is.

de azért lehet ilyen szakot/szakmát egyetemen is tanulni, persze ezt kicsit több idő elvégezni, de ha tényleg keresett szakma akkor megéri.

2010. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Igaz en sem 8-os vagyok, cde azert remelem elolvasod, amit irok.


Szerintem, pedig en aztan nem sok embert akarok lebeszelni a aszakmarol, ha meg nem tudod, vagy nem vagy biztos abban, hogy mihez kezdessz, majd ha felnossz, akkor menjel gimnaziumba. Idohuzas.

En is azt tettem, mert mindenm akartam lenni, ujsagirotol kezdve, logisztikus, tolmacs/szakfordito, tanar...

4 ev kellett, hogy eldontsem, hogy ezek kozul mi is az, ami valojaban valo nekem, igy kotottem ki az ELTE-n(:


Varj te is, ha szakmazni akarsz, akkor is mehetsz gimibol meg utana at egy szakkepzesre(OKJ) vagy tovabb egyetemre.

Velemenyem szeint, egy 14 eves gyerek, akarmennyire komoly, erett felfogasu nem tudja onalloan meg eldonteni, hogy mihez kezdjen egesz eleteben, az meg nem a legjobb, ha a szulo raeroszakolja az akaratat...


A gimnazium a kozeput, de mindekepp TE DONTSD EL!

2010. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
47%
szakmát tanulj, érettségizz, utána még egyetemre is mehetsz, de 18 évesen nem csak egy érettségi lesz a kezedben, mint gimi esetén, hanem egy szakma is ;)
2010. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
80%

18:46-osnak:

Mintha én írtam volna az első pár sort:D

Kereskedelmi marketinget végeztem, idáig stimmel, de én tanítóit végeztem. Diploma után....külföldön, gyárakban próbáltam szerencsét. 3 éve majdnem, hogy kinn vagyok, gyári melókat végeztem eddig, most "gyesen" vagyok.:D

Az a baj, hogy annak idején, mikor nekem is el kellett döntenem, hogy hova menjek, akkor még jó lett volna a kereskedelmi marketing, de mire elvégeztem, már más volt a jó. SZóval jól meg kell gondolnod kedves kérdező, sok sikert!

2010. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
80%
Nyugi, az hogy mi lesz belőled, és mennyire lesz könnyű vagy nehezebb nem a középiskola dönti el. Ne menj nagyon gagyi suliba és ennyi, olyasmit válasz amihez van kedved, nem mondom, hogy nem számít hova jársz de nem olyan nagyon lényeges.
2010. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim válasza:
80%
Hát én vendéglátói ipart vagy az egészségügyet választanám de az én szüleim jobban hajlanak az egészségügyre mert hogy a vendéglátói iparban nem tudnék el helyezkedni
2010. szept. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
80%

"Velemenyem szeint, egy 14 eves gyerek, akarmennyire komoly, erett felfogasu nem tudja onalloan meg eldonteni, hogy mihez kezdjen egesz eleteben, az meg nem a legjobb, ha a szulo raeroszakolja az akaratat..."


teljesen igazad van! tényleg nem lehet eldönteni.


én teljesen mást tanulok most, mint amit 8-ban akartam csinálni, mégse bántam meg, hogy így alakult.

nem gimibe mentem, de én jobban jártam hogy szakközépben érettségiztem. sok olyan tárgyat tanultam, ami ha nem is függ teljesen össze a mostani szakommal, azért nagyon jól jött, alapot adott.

2010. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
csak az a baj ,hogy a gimihez nem a legjobbak a jegyeim :(... mondjuk most belehúzok.. nagyon..
2010. szept. 19. 18:58
 19/38 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egy 14éves gyerek még nem tudja eldönteni, hogy mi is akar lenni. Ezért javasolnám a gimnáziumot, mert onnan úgyis tovább mész egyetemre, főiskolára, vagy okj képzésre.
2010. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
45%
Nem gimibe menj szakmát keress, sok a diplomás munka nélküli + Érettségiz le és menj szakmára...
2010. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!