Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tanultok az egyetemen?

Mennyit tanultok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Egy héten hány napot tanultok?

Kb. egynap hány órát tanultok, hány órát foglalkoztok egyetemi dolgokkal?

Általában hánytól hányig? Melyik napszakban?



2022. márc. 17. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Felnőtt emberek vagyunk, egy felnőtt embertől pedig elvárható, hogy teljes állásban dolgozzon, tehát heti 40 órát - vagy pedig ugyanennyit tanuljon. Úgyhogy igen, ennyit: napi kb. 8 órát - hol kicsit többet, hogy kicsit kevesebbet. Sőt, általában hétvégére is jut tanulnivaló. Persze az egésznek az eloszlása attól is függ, hogy milyen szakos valaki, mert vannak olyan szakok, ahol elég időnként, kampányszerűen tanulni, aztán lehet lazulni, más szakokon meg folyamatosabban, rendszeresebben kell - de összességében minden szakon sokat kell.
2022. márc. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Az első válaszolónak annyi köze van az egyetemhez, hogy a Műegyetem metrómegállónál száll le.


A tanulás mennyisége teljesen változó, illetve egyénfüggő is. Én egyetem mellett dolgozom (ahogy a legtöbben igyekeznek valami gyakorlati melót szerezni a saját szakjuknak megfelelően). Azért napi 1-2 órát mindig rászánok, hogy ne zh előtt kelljen az egészet benyalni. Ha beadandót írok, akkor viszont maratoni könyvtárazás és egész nap tolom.


Ez is full egyénfüggő, de én morning person vagyok. A legtöbb barátom éjszakai bagoly. Én vizsgaidőszakban van, hogy felkelek 4:30-kor, de este 8-kor max 9-kor biztos, hogy befejezem. Inkább 8-kor. Leghatékonyabban az 5-11-ig és a 14-18 tartó időszakban tanulok, itt fog legjobban az agyam. Ha könnyebb a vizsga, akkor próbálok többet tanulni egyhuzamban. Ha pedig szigorlat vagy nehezebb kollokvium, akkor nekiülök és azért 2 óránként tartok egy-egy 15 perces szünetet.


De amúgy ez a ki hogy tanul annyira szubjektív, hogy egységes választ nem lehet rá adni, mert mindenki másképp csinálja. Én bevallom, van hogy hagyom felhalmozódni a tanulnivalót, aztán nekiülök - ilyenkor napi 11+ óra- és lenyomom 2 nap alatt. De próbálom tartani a minden nap tanulok egy keveset dolgot.


(Elte jogász)

2022. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Matek alapszakon átlagosan 3 órám van bent egyetemen/nap (ezek mind a standard 1,5 óra hosszúak). Ha a konzultációkat (amik kb. nem hivatalos gyakorlatok) hozzávesszük, akkor napi 4. Aztán otthon hétközben még 4 óra minimum kell, hogy megemésszem a tanultakat, hétvégén pedig 7-8 órát/nap.

Azért kell ennyit, mert sajnos nem vagyok a legélesebb kés a fiókban, a szak meg nagyon nehéz így. Illetve vannak röpZH-k meg házik minden héten, hogy biztosan senki se lustálkodjon.

2022. márc. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4%
Az 1. ugyanazt írta, mint a 3., de a 2. se írt nagyon mást...
2022. márc. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Szintén matek alapszak. Én heti 8 órát tanulok nagyon erős jóindulattal tanórán kívül tanórákra. Ha nincs zh időszak és épp kedvem tartja. Zh időszakban ez legfeljebb kétszerennyi. Vizsgaidőszakban napi 10-16. (De cserébe 2-3 hét alatt kész vagyok)


Viszont dolgozom az egyetemen és azon kívül is, ezekben pedig sokkal több órám van állandóan és nem választható el a tanulmányaimtól teljesen, mert ezek közben is kb ugyanazt tanulom. Szóval a fizetetlen tanulásom heti 8 óra.


Mivel szeretek egyben tanulni (a 10 percre leülök nem is igazán számít tanulásnak) leginkább hétvégén teszem ébredéstől elalvásig egyik nap. De teljesen valtozó mikor van időm. Lyukas órákban inkább dolgozom.


Nekem is 3*90 perc órám van átlagosan egy nap (amin hallgató vagyok), ha ti is hétfőtől csütörtökig számoljátok a hetet. Ebben nincsenek benne az egyetemhez nem szorosan kapcsolódó dolgok, pl szakkolis előadások.

2022. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

A kérdés túl általános, ezért több okból is megválaszolhatatlan:


1. ELTÉRŐ KÖVETELMÉNYEK. Óriási nehézségbeli különbségek vannak egyetemek és egyetemeken belül szakok között is. Vannak olyan egyetemek és egyetemi szakok, ahol még nappalin is elég egy átlagos hallgatónak a heti kb. 10 szemináriumra bejárni, meg zárthelyik, vizsgák előtt 1-2 napot tanulni. Más szóval átlag heti 15 óra befektetéssel lazán végig lehet csinálni. Ugyanakkor vannak olyan egyetemek és egyetemi szakok, ahol egy átlagos hallgatónak heti 50 óra befektetés minimum kell, s a szorgalmi időszak vége és a vizsgaidőszakban akár heti 80 óra is. Sokszor a hétvégékről is le kell mondania annak, aki biztosra akar menni.


2. ELTÉRŐ KÉPESSÉGEK. Akinek vág az agya és jó a memóriája, kimondottan tehetséges, annak feleannyi időbe és energiába sem kerül ugyanott, ugyanannak a szaknak az elvégzése, mint aki szerényebb képességekkel van megáldva. Egy félzseni hallgató egy dögnehéz szakot is, ahol a hallgatók több, mint fele kihull (még ha vért izzad is) lazán elvégez.


3. ELTÉRŐ CÉLOK. Nagyon nem mindegy, hogy valaki csak kettesel át akar csusszanni a vizsgákon, vagy négyes-ötösre hajt. Bár egyetemtől, szaktól, és tanártól is függ, egy tipikus zárthelyi dolgozatnál vagy írásbeli vizsgán általában 50%-os teljesítmény felett van meg a kettes, és 80% fölött kell teljesíteni, hogy valaki négyes-ötöst kaphasson. Mivel a feladatok nem egyforma nehézségűek, ezért a kettes összekaparásához azért brillírozni legtöbbször egyáltalán nem kell, ugyanakkor az ötöshöz nagyon pengének kell lenni.

2022. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
4. ELTÉRŐ ELVÁRÁSOK SAJÁT MAGUNKKAL SZEMBEN. Ha jól elvagyunk láblógatva akár egy-két évtizeden át is, mert van otthon mamahotel és semmi se sürgős, akkor nyilván egész más a helyzet, mint akkor, ha minél előbb pénzt kéne keresnie minden családtagnak, mert szűkösek az anyagi források, és ezért (ha már mégis nappalira járhatunk, mert annyi azért még épp finanszírozható), minél inkább igyekszünk kihasználni az egyetemen töltött éveket, azaz nem csak a minimum követelmények teljesítésére törekszünk, hanem több órára is bejárunk, sőt, órákon kívül is minél többet igyekszünk tanulni, hogy minél többet kihozhassunk az egyetemi évekből.
2022. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Én sem értem, a közel ugyan olyan vàlaszokat random pontozzátok(1-2-3), ha meg valaki szòl miatta(4) azt meg lepontoztátok, jó társaság :D


Egyébként ember és képzés függő, én annak a híve voltam, hogy szarabb ZH-k előtt 10 órát belerakni, mintha fokozatosan megtanulnám, mégis volt ilyen is olyan is. Olyan napi 1-5 óra tanulással félévtől függően ellehet lennie, de én mérnökit végeztem, egy jogra vagy orvosira halvány fogalmam sincs mennyit kell tanulnia annak akit tényleg érdekel a dolog.

2022. ápr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
16%
Anno én az órákon felül napi 1-2 órát. Bőven elég volt.
2022. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Ember, egyetem és szakfüggő is.



Ha közismerten nehéz egyetem nehéz szakára mész akkor arról nem véletlenül mondjak mindenki, hogy nagyon nehéz, mert tényleg az, szóval sokat kell tanulni, de ha egyszerűre akkor kevesebb is elég.



Nekem általában napi 2-4 óra/nap, általában 90 perces egy óra, de volt ami 135 perces és volt ami 180 perces. Nekem nagyon sok laborom volt, amik gyakran igen hosszúak voltak, volt olyan napom ami 8-12-ig egy labor majd aztán 14-20-ig egy másik labor.



Attól is függ, hogy bejársz e az óráidra e vagy sem, ha nem jársz be akkor magadtól kell megértened az anyagot, ha bejársz lehet akkor is mert a tanár rossz. (Én csak azokra jártam be amelyik tárgy érdekelt vagy a tanár nagyon jól adta elő az anyagot vagy a tárgy iszonyatosan nehéz volt.)



Én közelsem tanultam minden nap, ZH/vizsga előtt felmértem az anyag nehézségét és aszerint megterveztem, hogy mennyit kell majd erre a tárgyra tanulni, volt hogy laza 4-5 óra elég volt, de volt, hogy 1 hétig folyamatosan tanultam reggeltől estig (ez többször előfordul).



Mindenki másmikor tud jobban tanulni, nekem 23 után már nem megy a tanulás, de miután alszom egy négy órát utána már megy (hajnali háromtól).



BME-t mérnökit végeztem.

2023. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!