Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Volt, hogy nem tűnt fel, hogy...

Volt, hogy nem tűnt fel, hogy tanultok és sikeres vagytok az egyetemen?

Figyelt kérdés

Igaziból csak eszembe jutott így több, mint 10 év távlatából, hogy milyen érdekes, hogy mióta dolgozom, azóta nem érzem azt, hogy "buta vagyok és nem viszem semmire". Amit az egyetemen éreztem, nem csak a tanároknál, hanem az évfolyamtársaimnál is. Miközben nagyon gyorsan sikerült elhelyezkednem, sose volt problémám, hogy új állást találjak és a kollégák gyakran kérik ki a véleményemet különböző kérdésekben.


Ezzel szemben egyetemen emlékszem, hogy egyszer-kétszer mondtam valakinek, hogy mivel szeretnék foglalkozni és mindig csak olyan frázisokat hallottam vissza, hogy "hát, ahhoz nagyon sokat kell dolgoznod", meg "sok munkával elérheted, ha belehúzol" meg "nem lesz könnyű". Ami mindig rosszulesett, mert igaziból már úgy éreztem, hogy nem tudok többet beletenni a tanulmányaimba.


Utólag jöttem rá, hogy milyen érdekes hogy ezt mondták mindig, mert kitüntetéses diplomám volt, soha nem buktam tárgyat ráadásul az utolsó időszakban dolgoztam egyetem mellett. Azt gondolom, hogy se a konzulensem se a barátaim nem láttak bennem túl sokat és nem hitték, hogy képes vagyok jól teljesíteni, ami így utólag elég meglepő. Ráadásul mindig mindenki azt hitte, hogy azért sikerült jó eredményt elérnem, mert vagy csapatmunka volt, vagy kivételeztek velem.


Ez csak velem esett meg, vagy mással is történt hasonló egyetemen?



2021. szept. 23. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem is dolgozol sehol?
2021. szept. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 ? Amúgy volt egy másik komment is, az eltűnt vagy csak én nem látom? Arra jött vâlasznak?
2021. szept. 23. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egyetemista vagyok és most pontosan így érzem magam. Nem tűnik fel, hogy tanulok, de jobban belegondolva sokat tanulok. Csak annyira szeretem csinálni, hogy észre sem veszem.
2021. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Amikor gimnazista voltam, elmondtam, hogy van egy tervem és, ha nem jön össze, beérem a btk-val, mire elkezdett röhögni a családom, hogy de lazán veszem, mintha olyan egyszerű lenne bekerülni a bölcsészetre.


Végülis bekerültem. Nem arra az egyetemre, amire vágytam, de így is egy jó egyetemre sikerült bekerülnöm.


Ott sosem voltam a legjobbak között. Nem kellett átrugdosnia a tanároknak, de nem is voltam színötös.


A lelkemet kitanultam, de általában hármasokat kaptam. Ha volt egy jobb időszakom, jobban megértettem az anyagot, könnyebben egyesültem vele, akkor összejött néhány ötös, de ahogy jött, úgy el is ment.


Egy konferencián vagy százszor kellett átírnom az előadáshoz a szövegemet, mert a tanárok szerint egy kalap szar volt. Az előadás előtt is mondták, hogy nagyon le fogok bőgni. Vastapsot kaptam és még jöttek is az emberek dicsérni engem.


Idővel igazából engem is elkezdett hidegen hagyni az egész. A nyelvészeti része alapból nem érdekelt. Nem vizeltem össze magam attól, hogy melyik betűt miért ejtünk úgy, milyen régi nyelvekből alakult ki a mostani meg, hogy mi fán terem a fonetika.


Az irodalom érdekelt addig, amíg rá nem jöttem, hogy a tanár a saját gondolatait akarja ránk erőszakolni. Ha valamit másképp gondoltál, akkor nem mondta ki kerek perec, de jelezte, hogy alkalmatlan vagy az tananyag elsajátításához meg arra, hogy ott legyél. Ha nem értettél valamit akkor meg kiröhögött vagy lekorholt, hogy zavarod az óráját.


A fordításhoz meg nem volt érzékem.


Egyedül a nyelvfejlesztés érdekelt, de az, hogy egy 4 ágból álló szakiránynak 1 ága érdekel, az édeskevés.


Az egész egyetem arról szólt, hogy kitaláljam, hogy mi a túrót akarok magammal kezdeni, mert kevésnek éreztem magam mindenhez. Belekezdtem a latinba Az első dolgozatom kettes lett. Azon az órán, amikor a tanár kiosztotta, jobban odafigyelt rám, többet szólított fel és, amikor látta, hogy nem megy, akkor mindenki előtt leordította a fejemet, hogy menjek el az egyetemről. Nem mentem. Még jobban belehúztam és csak ötösöket kaptam utána. Akkor megszerettem a latint, de látva, hogy a tanár nem nagyon akar velem foglalkozni és, hogy maga a latin minorprogram sem hozza majd azt, amit szeretnék, abbahagytam.


Utána mindennel foglalkoztam, mire találtam végre valamit, amire tudtam alapozni.


A főszakon közben a végére jutottam. Kettes lett a szakdogám, hármas az államvizsgám.


Az egyetem után valamivel elhelyezkedtem egy multinál. Nagyon gyorsan beszoktam, és a vezetőség szerint azon kevesek közé tartoztam, akik rohamos tempóban fejlődtek újoncból a legjobb munkaerővé.

Ott a legjobb teljesítők között voltam és hónap dolgozója is lettem.


Jelenleg egy másik multinál dolgozom, rendes fizetéssel, előrelépési lehetőséggel és írok is mellett, már több könyvemet kiadták.


Nem kell azzal törődni, hogy mi a következménye a sok tanulásnak.


A gimimben is voltak gyerekek, akik évet ismételtek aztán van, amelyik most főnöki pozícióban van. :)

2021. szept. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
15 éve gályázok közszolgaként. Mindig meglep, amikor volt oktatóimmal találkozok, hogy erre rácsodálkoznak, mert hogy azt hitték, hogy mostanra már majd 3 diploma meg mesterdiploma meg műegyetem és minden más a hátam mögött lesz. Ők már akkor is hittek bennem és látták bennem a nagy lehetőséget. Én meg mára már kiégtem és teljes hátraarcban vagyok éppen.
2021. szept. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4# Milyen témában írsz?
2021. nov. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!