Volt nektek olyan osztálytársatok, aki
általánosban/középiskolában nem volt valami jó tanuló
és főiskolán/egyetemen sikeres (volt), valamint remek
karrierre tett szert?
Figyelt kérdés
Általános iskolában 4,0 körül volt az átlagom, középiskolában 3,5-3,9 között. Főiskolán jelenleg kitűnő vagyok egy olyan szakon, amihez van affinitásom. Tdk versenyen eredményesen szerepeltem, nyelvvizsgám van, ösztöndíjakat nyertem (most nyertem el a köztársasági ösztöndíjat), és emellett diákmelón vagyok. Amikor összefutottam némelyik volt osztálytársammal és tanárommal, mindnek leesett az álla, hogy mit értem el eddig. Annyit még szeretnék hozzátenni, hogy anno középiskolában a tanárok mondták anyukámnak, hogy vigyenek el engem máshová, mert nem hajlandóak velem kínlódni.Ha tud valaki hasonló esetről és leírná, nagyon megköszönném. Üdv.
Említhetném Beethoven, Balzac, Einstein vagy Napóleon nevét, bár egyikkel se barátkoztam. Vannak későn érő típusok.
2015. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
Hasonló vagyok én is. Bizonyítani akartam magam előtt, hogy én is vihetem valamire.
2015. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
1: Ők nem feltétlenül voltak későn érő típusok. Szerintem zsenik voltak gyermekkorukban is, csak a "zseniális" oktatási rendszer miatt számítottak rossz tanulónak.
2015. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Velem hasonló a helyzet. Nagyon rossz tanuló voltam, gimnáziumban majdnem minden évben megbuktam valamiből, mindig mehettem pótvizsgázni, aztán az egyik alkalommal még a pótvizsgán is megbuktam, és évet kellett ismételnem. A tanárok teljesen reménytelen esetnek tartottak, valójában persze csak baromi lusta voltam. Aztán az érettségit se vettem komolyan, nem is sikerült olyan jól, de arra elég volt, hogy, pont fölvettek az egyetemre, igaz fizetősre, de aztán az egyetemen összeszedtem magam, és olyan jól tanultam, h rögtön első év után átvettek nem fizetősre, sőt később tanulmányi ösztöndíjat is kaptam, majd elvégeztem az egyetemet, közben nyelvvizsgát is csináltam, aztán most mesterszakra is fölvettek.
2015. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Volt. Az ált/közép iskola nem mindig fedi le a valódi tudást (mondhatnám nagyon ritkán)
2015. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Az egyetemen és doktori iskolában sikeres ismerőseim, valamint egyetemi oktató kollégáim szinte kivétel nélkül jó-közepes tanulók voltak a középiskolában és érdekes módon alig volt közöttük olyan aki elitgimnáziumból jött volna.
Ez azért furcsa, mert az egyetem elején viszont az elitgimnáziumból jövők voltak többségben, de legalábbis sokan voltak és ők gyakran jeles vagy kitűnő tanulók voltak a gimi alatt, de a doktori iskoláig már nemigen jutottak el, többségük kiégett menet közben, vagy szakot váltott.
2015. szept. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Én is hasonlóan voltam.
Ugyan alsóban kitűnő voltam, majd 4,5 körüli, középiskolában éppencsak alulról súroltam a 4,0-et... voltak bukásközeli élményeim is, amik miatt éjszakáklat tanultam át, hogy meglegyen a félévi jegyem. Utáltam, nem tanultam, lógtam, buliztam. Főiskolán szintúgy. Aztán 2 év után otthagytam, és másik főiskolára jelentkeztem. 3 év alatt összesen 2 óráról hiányoztam, az egész évfolyam az én jegyzeteimből élt, Bolyai kör, köztársasági ösztöndíj... nem voltam mondjuk kitűnő, de évfolyamelső igen.
A karrier... khm... azt hiszem, végül rossz szakot választottam, ezzel pedig nem lehet karriert befutni :/
2015. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Én nem nevezném a közoktatásbeli átlagaidat kimondottan rossznak. De egyébként kérdésedre válaszolva, van. A férjem most olyan szakon oktat egyetemen, amiből majdnem megbukott az érettségin. Kicsit lassan ért be a lelkem... :)
2015. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
Szia, ez azért van, mert rengeteg olyan felsőoktatási intézmény van az országban, ahol a béka feneke alatt vannak az elvárások, nem pedig azért, mert a korábban rosszul tanulók megtáltosodtak. Nekem van közeli családtagom, aki gimiben nem volt jó tanuló, az egyetemen 4,5 fölött átlaga volt büfészakon. Ő maga is tisztában van vele és beszéltünk már róla, hogy ez azért van, mert az elvárások és az osztályozás ilyenek. Ne haragudjatok, de nekem pár komment ferdítésnek tűnő önfényezés.
Én egyébként elitgimibe jártam (12 évig ötös voltam mindenből) és elitnek számító egyetemen tanultam tovább, brutál nehéz szigorlataink, vizsgáink voltak. Én annyit kézültem egy vizsgára (kettesért vagy hármasért, nem ötösért), amennyit a büfészakon tanuló családtagom az összes tantárgyára együtt véve.
2020. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 anonim válasza:
Jelen. Töriből majdnem megbuktam mindig a gimnáziumban, most pár évvel később (4 évet hagytam ki érettségi után amúgy) mégis töri tanári szakon tanulok, mert el kezdett később érdekelni, s jövőre diplomázom is, ha minden jól megy. Nem egy gyereket korrepetálok amúgy. Mindent el lehet érni, mindegy, hogy milyen tanuló volt régen. Sok esetben a tanár is hozzájárul.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!