Egyetemen infós szakon milyen technológiákat/nyelveket tanultok?
Ahogy észrevettem nagyon változó hol mit tanítanak illetve a mennyiség is eléggé különbözhet.
Én például Angliában vagyok végzős és ezeket tanultuk/tanuljuk:
java, html, css, kotlin, xml, sql, php, psm, meg egy nagyon-nagyon pici kis JavaScript meg VBA.
Sajna C nyelvek kimaradtak, azokat a mostani elsősök tanulják nálunk java helyett.
Magamtól még szeretnék belekóstolni a c#-ba és a python-ba, leginkább az utóbbiba.
Ti miket tanultatok egyetem alatt és mit hiányoltatok? Mit fogtok még magatoktól tovább fejleszteni?
Attól függ, hogy milyen tárgyakat veszel fel, na meg persze a szak sem mindegy, hogy mi felé orientálódsz (mérnök-,progtervező, vagy gazdinfó). Nekünk volt eddig: C, Java, Bash/AWK, C++ (persze a C++ nálunk már csak kötvál), aztán Assembly, html, css (amúgy megsúgom, hogy ezek nem is igazi nyelvek), JS-t is fel lehet venni, volt egy kis Python, MySQL, php, Kotlin C# is lesz majd (ha fel akarom venni azt a tárgyat), stb, rengeteg féle van, attól függ, hogy mi érdekel. Mivel viszont az egyetem nem arra van, hogy megtanítson programozni, ezért nyílván mindenből csak egy kis kostolót kapsz, tőled függ, hogy mi érdekel és miben szeretnél továbbfejlődni, illetve melyik irány érdekel. Személy szerint engem a webes dolgok érdekelnek (css, html, js, php), majd tanulok hozzá egy kis angulart, node-ot, stb-t. Illetve a másik irány, ami nagyon vonz a beágyazott rendszerek: asm, C, C++m kis python, stb. ebben a két irányban szeretnék fejlődni.
Üdv:
egy szegedi mérnökinfós ;) :D
"amúgy megsúgom, hogy ezek nem is igazi nyelvek"
Ezért írtam "technológiákat/nyelveket" a kérdésben:)
Köszi a választ egyébként, én bánom egy kicsit hogy Angliában nem olyan egyetemre mentem ahol lehet tárgyakat választani, érdekelt volna AI és a Cyber Sec is, illetve még egy-két programnyelv. De azért ígyis meg vagyok vele elégedve, meg persze magától az ember úgyis azt tanul amit akar. Mesterre tervezel menni?
Ezeket: verilog, assembly, C, C++, java, C#, sql, css, html, js, python.
Ezek voltak az alapnyelvek, amiket tanítottak. Ha valami tetszett, akkor még lehetett pluszban felvenni dolgokat.
Viszont technológiákat tekintve többet tanítottak, mert pl. a c++-t először vettük, mint oop és később vettük, amikor grafikát oktatták. Szóval úgy még hosszabb lenne a lista. :D
Igen, tervezek mesterre menni. :)
Nálatok Angliában nem lehet tárgyakat választani, vagyis mindenki végig ugyanazt tanulja? Vagy nálatok hogy lehet szakosodni? Vagy az majd mesteren lesz?
#9 Vannak olyan egyetemek/szakok ahol hagynak a fő tárgyak mellett pár szabadon választhatót, de sokkal gyakoribb az, amikor mindenkinek fix az órarendje. Tök családias, hogy a csoport nagy része általában együtt van, vagy mindig van ismerős arc, olyan középsuli feeling :D
Nálunk a szakosodás úgy néz ki, hogy maga az alapképzés a szakosodás. Nincsenek szakon belül specializációk, hisz maga az egész képzés az. Angliában van minden külön IT területnek BSc alapképzése, teszem azt játékfejlesztés, networking, információs rendszerek, webfejlesztés, web appok, adattudós, AI, szoftvermérnök stb stb. Tehát amelyik szakra mész, 3 éven keresztül konkrétan az informatika azon részét tanulod kizárólag, és semmi általános alapozót. Vannak infós szakok ahol nulla matek és nulla programozás van, mert épp olyan területre fókuszál.
Természetesen vannak általánosabb infós alapképzések is, mint például a Computer Science, Computing vagy IT. Az én szakom is ilyen, csak némi információs rendszerekkel többet fűszerezve.
Valamint minden szak olyan, hogy a végén van egy dupla kreditet érő final year project, az inkább a szakosodás, hisz ott azt csinálsz amit akarsz, arra mész tovább amerre akarsz a témádat illetően, bár ott nincs már rendes oktatás, magad vagy.
Énis tervezek MSc-re menni, bár még kérdéses mire. Jó lenne mondjuk Cyber Security-re menni, de az egyetem amit kinéztem egy csalódás volt a nyílt napból ítélve.. Van mégegy ilyen egyetem a környéken, de ha az se jön be, akkor egy olyan általános szakra megyek amin én választom a tárgyaimat teljes mértékben egy harmadik egyetemen.
Egyébként kotlint nem vettünk volna. Eredetileg java-ban írtunk volna mobilappot, de mivel elég rugalmas minden, a legtöbben kotlint választottuk befolyásomra. Igazából nem tudom jól döntöttem, hogy a java-t nem fejelsztettem tovább, de végül elég jól belerázódtam a kotlinba. Talán az évvégi projectem is mobil app-al lesz kapcsolatos. Amúgy ha vannak izgi ötleteitek, írhattok is valamit😅
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!