Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem igazságtalan...

Csak szerintem igazságtalan az egész magyar oktatási rendszer?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, elkezdtem számolgatni a felvételi pontjaimat.


Láttam a felvin, hogy van egy olyan opció, hogy esélyegyenlőségi többletpontok. Nekem nincsen semmi problémám, nem vagyok se kismama, se fogyatékos, se roma.

Akárhogyis számolom a pontjaimat, 415-nél több sose lesz.

Van egy középfokú nyelvvizsgám (+28pont), egy emelt 70%-os érettségit is hozzátettem (+50pont), a tanulmányi eredményeim úgy néznek ki, hogy a 11. osztályos évvégi jegyeim végig 5-ösek, az ideiekben van 3db jó osztályzat. A többi érettségi százalékom is 80% körüliek. 420 pontot lehet össze tudok kaparni, de egyszerűen többre nem futja. Természetesen ahhoz a szakhoz, ahova jelentkezni szeretnék, a 420 pont édeskevés, szóval még van időm, belehúzok a tanulásba...


Na de visszatérve, ez csak egy kis kitérő volt hogy értsétek min vagyok felháborodva.

Jelenleg 3 osztálytársam is van, aki adhd-ban szenved. Azok kapnak majd +40pontot. Az egyik amúgy is egy okos gyerek, jók a jegyei, van előrehozott érettségije és ha megkapja azt a +40 pontot, szinte mindenhova felveszik majd. A másik gyerek lusta disznó, nem készül a dolgozatokra, össz-vissz 2 tantárgyból ügyes, ha azokat duplázza kb. annyi pontja lesz mint amennyit magamnak számoltam. Na de neki se nyelvvizsgája, se semmi extra pontja nincsen, csak egy papírja hogy adhd-s, megy is a +40 pont.

A harmadik osztálytársamnál is ez a helyzet.


Őszintén szólva engem az háborít fel, hogy amíg én güriztem azért a nyomorult +28 nyelvvizsgás pontomért, ők kapnak egy felsőfokúval egyenértékű pontszámot, csak azért, mert figyelemzavarosak. Természetesen ezáltal fognak majd bekerülni az egyetemre és -tudom, ez csúnya lesz- csak foglalják a helyet az olyanoktól, akik valóban küzdenek azért, hogy meglegyen a pontszámuk.

Nem csak úgy kapnak többletpontokat mindenféle ok miatt...

Szerintem ez nem fair. Egyébként nem is értem, hogy ők hogy lehetnek figyelemzavarosak, eddig egy tanárom se vette észre rajtuk hogy elkalandozna a figyelmük a tanórán vagy bármi egyéb más.

Egy ismerősöm diszlexiás, az is kap +40 pontot.

Ha ezek a problémák tényleg olyan komolyan, hogy többletpontszámmal járnak, akkor szerintem nem kéne hogy az ilyen emberek bejussanak az egyetemre. Ha például nem sikerül egy zh-juk, nem mondhatják hogy "jaa, de hiszen én diszlexiás vagyok, nem tudtam elolvasni azt a sok oldalt" vagy "adhd-m van, nem tudtam tanulni".


Kérlek ne kövezzetek meg a véleményem miatt, ha valaki ír valami mást, lehet felnyitja a szememet és megváltozik a véleményem ezekről.


Ti mit gondoltok erről? Igazságos?



2022. jan. 9. 09:54
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként van egy ismerősöm, diszlexiás, arra kapott plusz pontot, minden kudarcára ráfogta a diszlexiát, egyetemen is folyamatosan ezt nyomta a tanároknak, még egyetemen is kapott kedvezményeket emiatt (szóbelizhetett, írasbelin több ideje volt stb.), trükközött, anyuval járt vizsgázni, aki ismerte a tanárokat. 10 év alatt el is végezte a szakot. Dolgozni a szakmában nem dolgozik, valószínűleg esélye nem lenne, így maga alapított egy céget, i pár év alatt be is zárt, mert hát valszeg 0 forintot termelt. Szóval lehet emiatt irigykedni, ha nagyon akarsz... láthatod, hogy neki nem éppen jól alakult az élete.


Nem ez a 0.5%nyi ember fog téged kitúrni az egyetemi férőhelyfől.

2022. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
82%

Meg amúgy az a 420 pont minimum nem is olyan szak, ahova azt várják, hogy könnyen bejuss minimummal. Miért nem felsőfokú nyelvvizsgát csináltál vagy emelteztél még valamiből? Ez pont olyan, hogy előre kellett volna gondolkodni, ha tudod, hogy nem fogsz kitűnő érettségit írni vagy valami. 400 pont alatti szakra jobban készültem, mint te és felsőfokú nyelvvizsgát is csináltam, nehogy necces legyen bejutni. 430 felett lett így.

Az osztálytársaid egyébként oda akarnak menni, ahova te? Vagy mit zavar téged a plusz pontjuk? Milyen szakra mennének ők?

2022. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
79%
Mérnökin alacsony a ponthatár, viszont erőteljes a lemorzsolódás, nálunk az első évben kb 50 % volt.
2022. jan. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
83%
drágám, erről szól az élet :D
2022. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
59%

Ilyen gonosz kérdezőt még nem láttam!


1. Én is duplázással kerültem be az egyetemre, mert nem volt a többi tárgyhoz nagyon érzékem! És akkor mivan? Már én is egy ,,lusta disznó" voltam akkor? Nyílván nem!

2. Attól, hogy valaki hátrányos helyzetű még simán járhat egyetemre a kettő nem zárja ki egymást! A volt barátnőm diszlexiás és biosz matek tanár szakon van, emelett meg rohadt jól tud rajzolni! De hát akkor ő is csak rontja a levegőt a ,,kedves" kérdező szerint!

Sokan asperger szindromával kerülnek be az egyetemre és olyan mocsok intelligensek, hogy nem igaz!

3. Hisztizel a +28 nyelvvizsga pontod miatt? Miért nem csinálsz felsőfokú nyelvvizsgát ahelyett, hogy elitélnéd a hátrányos helyzetűeket? Miért nem vagy képes megmutatni, hogy te nem vagy ,,lusta disznó"?

4. Én +50 pontot kaptam az emelt matekra! Csináljál te is emelt szintű érettségit, abból ami kell a szakodhoz és próbálj meg minimum 45 százalékot elérni!

5. Attól, hogy nincsen nyelvvizsgája az már ne is járjon egyetemre? Nyelvvizsgát le lehet tenni később is, sőt diplomához kötelező!

6. Miért nem nézel olyan szakot, ahol 300 pont alatt is simán bekerülnél? Nagyon sok ilyen szak van és nem is mondható büfé szaknak!

7. A romák is mehetnek egyetemre pont úgy mint a kismamák is!


Fuu minnél jobban nézem ezt a kérdést, annál több a gonoszság! Nem bírom!


Szóval ne itélkezz a kismamák, a fogyatékosok, a romák és a lusta disznók felett! Bár ahogy elnézem ezt a kérdést te is súlyos betegségben szenvedsz, amit úgy hívnak, hogy GONOSZSÁG!!!


Szörnyen egy gonosz ember vagy! Szégyen, köpedelem az amit írsz!

2022. febr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
67%
45-ös! Még ha van is igazság abban, amit írsz, az offenzív stílusoddal sikerült hiteltelenné válnod. Az első dolog, ami az írásodból kiolvasható nem a mondanivalód, hanem az agresszió. Így te sem vagy jobb, mint a kérdező ;)
2022. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként 45-ös: még jobban elolvasva az írásod itt te vagy az, aki ítélkezik, nem a kérdező. Sehol nem írta senki sem, hogy gond lenne azzal, hogy romák vagy kismamák is mehetnek egyetemre, ezt már te akarod a kérdező szájába adni. Más kérdés, hogy nyilvánvalóan nonszensz dolog azért pluszpontban részesülni, mert valaki bekapta a legyet, vagy roma származású, de azt gondolom, hogy az emelt szintű érettségi kötelezővé tételével eléggé sikerül megszűrni azokat az embereket, akik mindenféle jogcímre hivatkozva pontvadászok, de tudás mögötte valójában nincs. Ezt amúgy úgy írom, hogy 33 hetes terhesen nyelvvizsgáztam és most egy 1 éves baba mellett fogok 2 hét múlva a posztgraduális képzésemen záróvizsgázni.

Ezt neked is mondom kérdező: felesleges ilyenen fennakadni, lehet valaki jó és kiváló szakember, mert diszlexiás (ami egyébiránt fejlesztéssel szinte tökéletesre javítható), és lehet valaki totálisan hülye is bármilyen egyetemhez, miközben minden ilyen tekintetben épnek számít. Az egyetemen végül senkit nem fog érdekelni, hogy milyen problémája van, tudja az anyagot, vagy nem tudja.


Úgyhogy kedves 45-ös! Aki ilyeneket, mint "köpedelem", ráadásul ilyen dedósan fogalmaz, hogy ő súlyos betegségben szenved, amit te gonoszságként írsz le, annak nem biztos, hogy vernie kellene a mellét az emelt matekra, mert szemlátomást komoly pszichés zavarban szenvedsz, ha téged egy ilyen kérdés, ami közel sem volt olyan offenzív és bicskanyitogató stílusban megfogalmazva, mint a te irományod, ennyire kihoz a sodrodból.

2022. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 Egret ***** válasza:
Rég láttam ennyire rosszindulatú , ableista, tudatlan kérdést/véleményt és kommenteket
2023. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

#48


Persze ez a tipikus példája a ,,Rendszer rossz, csak én nem!" mentalitásnak!

febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!