Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem igazságtalan...

Csak szerintem igazságtalan az egész magyar oktatási rendszer?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, elkezdtem számolgatni a felvételi pontjaimat.


Láttam a felvin, hogy van egy olyan opció, hogy esélyegyenlőségi többletpontok. Nekem nincsen semmi problémám, nem vagyok se kismama, se fogyatékos, se roma.

Akárhogyis számolom a pontjaimat, 415-nél több sose lesz.

Van egy középfokú nyelvvizsgám (+28pont), egy emelt 70%-os érettségit is hozzátettem (+50pont), a tanulmányi eredményeim úgy néznek ki, hogy a 11. osztályos évvégi jegyeim végig 5-ösek, az ideiekben van 3db jó osztályzat. A többi érettségi százalékom is 80% körüliek. 420 pontot lehet össze tudok kaparni, de egyszerűen többre nem futja. Természetesen ahhoz a szakhoz, ahova jelentkezni szeretnék, a 420 pont édeskevés, szóval még van időm, belehúzok a tanulásba...


Na de visszatérve, ez csak egy kis kitérő volt hogy értsétek min vagyok felháborodva.

Jelenleg 3 osztálytársam is van, aki adhd-ban szenved. Azok kapnak majd +40pontot. Az egyik amúgy is egy okos gyerek, jók a jegyei, van előrehozott érettségije és ha megkapja azt a +40 pontot, szinte mindenhova felveszik majd. A másik gyerek lusta disznó, nem készül a dolgozatokra, össz-vissz 2 tantárgyból ügyes, ha azokat duplázza kb. annyi pontja lesz mint amennyit magamnak számoltam. Na de neki se nyelvvizsgája, se semmi extra pontja nincsen, csak egy papírja hogy adhd-s, megy is a +40 pont.

A harmadik osztálytársamnál is ez a helyzet.


Őszintén szólva engem az háborít fel, hogy amíg én güriztem azért a nyomorult +28 nyelvvizsgás pontomért, ők kapnak egy felsőfokúval egyenértékű pontszámot, csak azért, mert figyelemzavarosak. Természetesen ezáltal fognak majd bekerülni az egyetemre és -tudom, ez csúnya lesz- csak foglalják a helyet az olyanoktól, akik valóban küzdenek azért, hogy meglegyen a pontszámuk.

Nem csak úgy kapnak többletpontokat mindenféle ok miatt...

Szerintem ez nem fair. Egyébként nem is értem, hogy ők hogy lehetnek figyelemzavarosak, eddig egy tanárom se vette észre rajtuk hogy elkalandozna a figyelmük a tanórán vagy bármi egyéb más.

Egy ismerősöm diszlexiás, az is kap +40 pontot.

Ha ezek a problémák tényleg olyan komolyan, hogy többletpontszámmal járnak, akkor szerintem nem kéne hogy az ilyen emberek bejussanak az egyetemre. Ha például nem sikerül egy zh-juk, nem mondhatják hogy "jaa, de hiszen én diszlexiás vagyok, nem tudtam elolvasni azt a sok oldalt" vagy "adhd-m van, nem tudtam tanulni".


Kérlek ne kövezzetek meg a véleményem miatt, ha valaki ír valami mást, lehet felnyitja a szememet és megváltozik a véleményem ezekről.


Ti mit gondoltok erről? Igazságos?



2022. jan. 9. 09:54
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
71%

Hát figyelj, egyrészről megértelek, másrészről meg nem jogos a felháborodásod.


Ismerek több diszest és adhd-st, lehetséges hogy én is az vagyok, csak anno ezzel nem foglalkozott senki, most meg már minek.


Amit te összeszenvedsz a pontjaidért, azt ők is összeszenvedik a sajátjukért. A kettőtök közötti különbségre van ott az a plusz többletpont.


Képzeld el úgy, hogy futóversenyt futtok, csak az ő hátukon van egy 10 kg-os hátizsák, ezért ők 15 méterről előbb indulnak. Ez nem jelenti azt, hogy ők fognak elsőként célba érni.


Az hogy meg valakinek megveszi a papírt anyu-apu, nem ennek a rendszernek a hibája. Az alapvető koncepciója igenis jó.


S hogyan fognak ezek az emberek boldogulni az egyetemen?


Van, aki diszes létére munkahely mellett, fizetősön kétszer annyi idő mellett fejezte be az egyetemet, de hihetetlenül jó szakember a munkájában. Hihetetlenül jó! Egyszerűen az egyetem ment neki döcögősen, de szinte csak az ő munkájában bíznak.


Van, akit nem tudok ilyen behatóan követni, de rengeteg plusz tanulással teljesített nagyon jól erős diszessége ellenére általánosban, most már harmadéves a gyógyszerészetin.


ADHD-s csoporttársam felső 10%-ban benne van, egy elég nehéz egyetemen.


Igen, lesz aki kibukik, de nem a diszessége miatt, hanem mert lusta vagy érdektelen.


De nem mondhatod azt sem, hogy igazságtalan a rendszer, mert a jó nyelvérzékűeknek +40 pont jár. Pedig felsősokúval annyit kapnál.


A pontszámítás nem most derült ki, mindenki tudta előre mi fog ekkor várni rá.

2022. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
31%
Két 100%-os emelttel megvan a maximális 500 pont mindenféle többletpont nélkül. Sok sikert!
2022. jan. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy nem vagy elég jó bejutni nem más hibája, hanem a tiéd.

Annak örülj, hogy nem vagy beteg, mert betegséggel élve teljesíteni K-va nehéz! Ha sajnálod a tényleg sérült, hátrányos emberektől a segítséget, akkor nem csak buta vagy, de gonosz is.

Az pedig, hogy néhány gerinctelen osztálytársad a rendszert megkerülve pofátlanul csal, az nem a rendszer hibája, hanem a bűnözőké.


Ezen gondolkodj el!

2022. jan. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
32%

Egyáltalán nem igazságtalan az, hogy ők kapnak plusz 40 pontot.

Persze neked könnyű ilyeneket mondani, mert nem tudod beleképzelni magadat az ő helyzetükbe.

Gondolkodj el egy kicsit azon, hogy amennyiben valamilyen problémád lenne, akkor is képes lennél-e ugyanazt a teljesítményt hozni és akkor is ugyanolyan lehetőségeid lennének az életben, mint most. Halkan megsúgom, hogy a válasz nem.

Szóval igenis megérdemlik a támogatást. Senki sem számít kevesebbnek azért, mert siket, diszlexiás, autista vagy mozgássérült. Ha te mégis ezen a véleményen vagy, akkor ponthogy veled van a probléma és neked nem kéne megérdemelni a lehetőségeidet.


Egyébként foglalkozzál már saját magaddal és ne arra keress indokokat, hogy te miért számítasz felsőbbrendűnek másokhoz képest.

Össze tudsz szedni 420 pontot... gratula... Na de ne irigykedjél arra aki duplázással kap ennyit, mert neked is ugyanúgy meg van ez a lehetőséged,csak tenned kéne érte...

Továbbá nem hinném, hogy az összes osztálytársad ugyanarra és ugyanoda jelentkezik mint te. Szóval miért is érdekel a pontszámuk? Szálj már magadba egy kicsit...

2022. jan. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
92%

13-assal egyetértek.


Plusz, írta itt valaki, hogy kapnak-e segítséget egyetemen:


Tudtommal ez egyetem függő is lehet, speciel ahová én járok ott van, aki több időt kap (a megadott idő bizonyos %-át), meg elviekben van, aki plusz pontot is kap, de ezt nem láttam leírva sehol, úgyhogy ne kezeljük tényként.


De nem irigylem tőle, mert szegény hiába tanulja meg (eleve azt is nehezen) egyszerűen azért nem tud normál tempóban haladni az anyaggal, mert mikor olvassa a kérdést összefolynak a betűk.

Mintha te eawt moqwt yogí vaslonád le.


Szóval baromi zavaró és nehéz lehet, ha meg amúgy okos, miért menjen olyan munkahelyre amit nem szeret, ha orvos is lehet belőle, amit meg szeret?

2022. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
4%

14

De, kevesebbnek számítanak, zökkenj ki a disney meséből. Majd ha egy nyaktól lefelé lebénult fog műteni az esélyegyenlőség nevében ne panaszkodj.

2022. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen tipikus magyar reakció. Ha kevés vagy és nem teljesítettél jól, keresd magadon kívül a hibát és azt, miért nem hullik az öledbe, amit kívánsz. A rendszer is rossz, a rokkant és beteg emberek is rosszak és minden csak veled, az amúgy teljesen egészséges, tehetséges és esélyes emberrel bsznak ki. Szándékosan. Nem te vagy a gyenge, lusta, átlag alatti tanuló, aki nem maxolta ki a képességeit, dehogy! Neked van igazad. A rendszer rossz és a sérült emberek elveszik előled a helyeket! Idióta!
2022. jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
84%
16-os: ha már bunkó vagy, legalább tanult bunkó lennél. De nem. Csak egy aluliskolázott troll, aki hülyeségeket beszél. Kár. Tudod, van ám élet 70-es IQ felett is.
2022. jan. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
87%

Ez a kérdés tökéletesen megmutatja azt, hogy mennyi "értelmes" ember van a világban.

Az esélyegyenlőség nem azt jelenti, hogy a teljesen lebénult emberek műthetnek... Aki ilyeneket gondol, annak mínusz pontokat kéne szereznie, mert egyértelműen nincs elég sütnivalója ahoz, hogy bekerülhessen a felsőoktatásba.

Szerintem máskor próbálj meg kicsit utánaolvasni a dolgoknak, mielőtt újra nevetségessé teszed magadat.

2022. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem is igazságtalan. Túl sok embert vesznek fel. Szerintem a 2/3-ára nincs szükség. Kb. 30%-át tartanám meg a szakoknak és csak a legjobbakat venném fel rá. Se téged, se a jelentkezők kétharmadát nem venném fel. Ez lenne a normális.
2022. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!