Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak szerintem igazságtalan...

Csak szerintem igazságtalan az egész magyar oktatási rendszer?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, elkezdtem számolgatni a felvételi pontjaimat.


Láttam a felvin, hogy van egy olyan opció, hogy esélyegyenlőségi többletpontok. Nekem nincsen semmi problémám, nem vagyok se kismama, se fogyatékos, se roma.

Akárhogyis számolom a pontjaimat, 415-nél több sose lesz.

Van egy középfokú nyelvvizsgám (+28pont), egy emelt 70%-os érettségit is hozzátettem (+50pont), a tanulmányi eredményeim úgy néznek ki, hogy a 11. osztályos évvégi jegyeim végig 5-ösek, az ideiekben van 3db jó osztályzat. A többi érettségi százalékom is 80% körüliek. 420 pontot lehet össze tudok kaparni, de egyszerűen többre nem futja. Természetesen ahhoz a szakhoz, ahova jelentkezni szeretnék, a 420 pont édeskevés, szóval még van időm, belehúzok a tanulásba...


Na de visszatérve, ez csak egy kis kitérő volt hogy értsétek min vagyok felháborodva.

Jelenleg 3 osztálytársam is van, aki adhd-ban szenved. Azok kapnak majd +40pontot. Az egyik amúgy is egy okos gyerek, jók a jegyei, van előrehozott érettségije és ha megkapja azt a +40 pontot, szinte mindenhova felveszik majd. A másik gyerek lusta disznó, nem készül a dolgozatokra, össz-vissz 2 tantárgyból ügyes, ha azokat duplázza kb. annyi pontja lesz mint amennyit magamnak számoltam. Na de neki se nyelvvizsgája, se semmi extra pontja nincsen, csak egy papírja hogy adhd-s, megy is a +40 pont.

A harmadik osztálytársamnál is ez a helyzet.


Őszintén szólva engem az háborít fel, hogy amíg én güriztem azért a nyomorult +28 nyelvvizsgás pontomért, ők kapnak egy felsőfokúval egyenértékű pontszámot, csak azért, mert figyelemzavarosak. Természetesen ezáltal fognak majd bekerülni az egyetemre és -tudom, ez csúnya lesz- csak foglalják a helyet az olyanoktól, akik valóban küzdenek azért, hogy meglegyen a pontszámuk.

Nem csak úgy kapnak többletpontokat mindenféle ok miatt...

Szerintem ez nem fair. Egyébként nem is értem, hogy ők hogy lehetnek figyelemzavarosak, eddig egy tanárom se vette észre rajtuk hogy elkalandozna a figyelmük a tanórán vagy bármi egyéb más.

Egy ismerősöm diszlexiás, az is kap +40 pontot.

Ha ezek a problémák tényleg olyan komolyan, hogy többletpontszámmal járnak, akkor szerintem nem kéne hogy az ilyen emberek bejussanak az egyetemre. Ha például nem sikerül egy zh-juk, nem mondhatják hogy "jaa, de hiszen én diszlexiás vagyok, nem tudtam elolvasni azt a sok oldalt" vagy "adhd-m van, nem tudtam tanulni".


Kérlek ne kövezzetek meg a véleményem miatt, ha valaki ír valami mást, lehet felnyitja a szememet és megváltozik a véleményem ezekről.


Ti mit gondoltok erről? Igazságos?



2022. jan. 9. 09:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi erővel az egész világ nem igazságos. Sőt, ahhoz mit szólsz, hogy jelenleg egy szakember keresettebb mint a diplomások jó része? Evvel csak arra akarok célozni, hogy felesleges ilyeneken idegeskedni, ilyen az adott rendszer ehhez kell alkalmazkodni
2022. jan. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sem teljesen fair. Egyfelől megértem, hogy támogatni szeretnék őket de úgy gondolom nem ez a legjobb módszer, mert így jelentősen több pontjuk lesz mint azoknak akiknek nincsen ilyen problémájuk.
2022. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
13%
Ahova 420+ pont kell az vagy orvosi, vagy jobban jársz, ha oda nem mész, mert a mekiben kötsz ki burgert flipelve. Kommédia meg hasonlók vannak ilyen szinten, de nem azért, mert annyira nívósak, hanem azért, mert államilag nincs annyi hely támogatva. Ezzel szemben ami értékes és sokat lehet vele keresni, pl. Mérnöki képzések, nagyon 300 körülnél nem sok megy feljebb egyik se.
2022. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%
Meg munkahelyen is hány olyan ember lesz aki kapcsolataik meg egyebek miatt tartanak ott ahol, annyi erővel végig lehet ezen bosszantani az egész karrierjét az embernek. Felesleges.
2022. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Igazatok van... Ezen kívül én is tudnék még mondani igazságtalan dolgokat (protekcióval jutottak be jó gimikbe ismerőseim, stb.), de ez a többletpontos hülyeség nagyon felidegesített.

Viszont megpróbálom elengedni, valóban felesleges rágódni rajta. Nem tudom megváltoztatni a rendszert.

2022. jan. 9. 10:12
 6/49 anonim ***** válasza:
93%

Mutatok neked egy másik nézőpontot kérdező.


A tanulást, a tudni akarás szeretetéért kell folyamatosan csinálnod, megújulnod egy életen át.

Lehet elégedetlenkedni, de azzal nem leszel előrébb.


Viszont, amit a második mondatomban írtam, azzal a támogatott embereket is lehagyod. Létezik diákhitel is, bár nem kötelező igénybe venni, de ha valóban olyan szakot választasz, amire van igény (matematikus, fizikus, villamos és gépészmérnök, info alapszakok, stb,) lásd társadalmi igények megismerése + még beszélsz angol és németül valódi felsőfokon, stabilan, akkor nem kell az általad közölt dolgok miatt aggódnod.


Jó lenne már belátni végre, hogy az embernek önmagára kell alapoznia az életét, folyamatosan keresve a hazai és külföldi lehetőségeket, felelősségteljes, megoldásokban gondolkodva.

2022. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem igazságos, hogy valaki esélyegyenlőség címszó alatt, azon belül pedig fogyatékosság miatt kap 40 többletpontot, de ezzel nem tudsz mit csinálni.

Te is összehozhatnál 90 többletpontot. Nálunk szinte mindenkinek volt egy felsőfokú nyelvvizsgája (+ mindenkinek egy emelt érettségi), így 90 többletpontot kaptunk. Úgyhogy ez nem indok, mert ha a középiskola alatt belefektetsz némi energiát, akkor neked is meg lesz a szükséges pontszám. Ha készülsz pár hónapot az egyik általad kiválasztott érettségire (ami alapján a felvételi pontszámodat is számolják), akkor egy 90% feletti össze lehet hozni. Igen, sajnos több energiát kell belefektetni, mint azoknak akik kvázi "ajándékként" kapják a 40 plusz pontot, de meg lehet csinálni.


"Ha például nem sikerül egy zh-juk, nem mondhatják hogy "jaa, de hiszen én diszlexiás vagyok, nem tudtam elolvasni azt a sok oldalt" vagy "adhd-m van, nem tudtam tanulni"."

Ez nem igaz, egyetemem ez senkit sem érdekel. Ha nem teljesíted a követelményeket, akkor megbuktatnak. Ennyi. Emiatt senki sem fog más bánásmódban részesülni.

2022. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
81%

Valahol meg tudom érteni az álláspontodat, kérdező; akinek nincs meg a megfelelő képessége az egyetemre (és valószínűleg el sem fogja tudni végezni, ahogyan utaltál rá), az ne jelentkezzen. Mert akinek amúgy nincs semmi baja, csak az agya nem annyira fejlett, hogy az információkat megfelelően fel tudja dolgozni, és nem tud jól tanulni, ezáltal lesz kevés pontja, annak sem adnak ingyen pontokat, hanem azt mondják, hogy erre van a szakmatanulás, tanulj szakmát. Mert amennyire én tudom, az egyetemen nem fognak semmilyen könnyítést elfogadni, így csak a bejutáshoz segítik az embert, a bentmatadásnál már ez a védőháló nem marad meg.


Viszont az, aki a hátrányos helyzetre való tekintettel kap pluszpontot, azt meg lehet érteni, mivel a hátrányos helyzet miatt neki nincs annyi lehetősége tanulni (például ha korlátozott az internethozzáférése), de egyébként tehetséges lenne, az igenis kapja meg a kellő segítséget, és ha az a 40 pont hiányzik hozzá, akkor járjon neki.

2022. jan. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
63%

Figyelemzavaros, azaz neki sokkal nehezebb tanulni, mint neked. Jogosan jár neki a plusz pont.

Kit érdekel, hogy csak 2 tárgyból jó? Spec. én is csak 2 tárgyat dupláztam, mert nem voltam az a stréber magolós fajta, az irodalmat, törit és egyéb haszontalan tárgyakat sosem tanultam meg, a bioszt és a kémiát dupláztam, mivel olyan palyara mentem, ahova ez kell

2022. jan. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
90%
Két tantárgyból csinálsz 85%-os emelt érettségit és máris van 440 pontod.
2022. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!