Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munkahelyre való jelentkezés...

Munkahelyre való jelentkezés orvosi után?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatok érdekelnek, mert az egyetemi társaságban már annyi mindent hallottam, hogy nem tudom eldönteni, mi az igazság. Elsősorban Budapesten vagy a környékén, esetleg más egyetemi városban, lehetőleg klinikán dolgoznék, ezzel kapcsolatban érdeklődnék.


Hol és mennyire számítanak a jegyek? Ha az első pár évben rosszabb jegyeim voltak (2-3, messze nem leszek kitűnő), akkor egyáltalán próbálkozzak népszerűbb helyeken, vagy már csak utolsó vidéki kiskórházakban van esélyem?

Mikor kell/érdemes/szokás jelentkezni? A "hivatalosat" tudom, de úgy hallottam, hogy előre érdemes szólni, hogy érdekelne állás az adott helyen.

Hol és mennyire számít a szakdolgozat, TDK eredmények, stb? Ha nem kutattam egyetem közben (legalábbis nem TDK-ztam), mekkora eséllyel vesznek fel egy klinikára?

Befolyásol-e valamit, hogy melyik egyetemen végeztem? Maga a vidéki diploma hátrány/befolyásoló tényező-e Budapesti klinikákon/kórházakban?



2021. nov. 22. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Eléggé hely- és szakterület-függő. Tudod már, mi érdekel? Vagy miért szeretnél elsősorban klinikán dolgozni? Attól, hogy egy hely egyetemi klinika, még nem lesz feltétlenül színvonalasabb intézmény vagy jobb munkahely, mint egy más jellegű intézmény.


A jegyek ott számíthatnak esetleg, ahol tényleg nagyon nagy verseny van. De ez elég ritka helyzet szerintem. Én két budapesti helyre jelentkeztem, mindkettőn voltam interjún, egyiken sem volt téma a diplomám minősítése. Mondjuk az egyik helyen már kb. el volt döntve, kiket fognak felvenni, a másikon meg én voltam az egyetlen jelentkező, szóval nem azok a vérre menő interjúk voltak. De a lényeg, hogy a diploma minősítése egy sokadrangú szempont.


Ha tudod előre, hogy hova szeretnél menni, akkor érdemes lehet előre szólni, hogy számíthatnak rád, főleg ha nagy verseny várható. De alapvetően bármikor lehet jelentkezni. Voltak évfolyamtársaim, akik hatodévben tavasszal már voltak interjún, ezzel szemben én nem sokkal államvizsga előtt jelentkeztem és nyáron voltam interjúkon, aztán a végén ugyanúgy szeptemberben kezdtem, mint ők. Most viszont esélyes, hogy lelépek innen, szóval így késő ősszel/télen ismét bedobom a CV-m pár helyre. Aztán valahol csak lesz kapás.


TDK eredmény jó dolog, szakterülethez releváns TDK-eredmény még jobb, ha ott csináltad, ahova dolgozni mennél, az pedig már elég komoly ütőkártya. De ez sem olyan dolog, hogy nélküle eláshatod magad, bedolgozhatod magad más úton is.


Hogy hol végeztél, az meg kb. egyáltalán nem számít szerintem.

2021. nov. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék klinikán dolgozni, mert PhD is érdekelne, kutatással is szívesen foglalkoznék (vagy esetleg csak azzal, de egy szakvizsgát is szeretnék mindenképpen).


Tudom, mi érdekel, egyetlen szakterület játszik. Nem akarom leírni, hogy mi, annyi, hogy nem a legnépszerűbbek közé tartozik (nem sebész, nőgyógyász és társai), és nem klinikai (nem "hagyományos gyógyítás"), hanem inkább "diagnosztikus" irány (leletezés és hasonlók), de elég valószínűtlennek tartom, hogy az összes jövőre végző évfolyamról ne lenne legalább pár ember, akit érdekelne a dolog Budapesten belül, nyilván elsősorban a kevésbé csöves helyeken (ami ebben az esetben tudtommal a klinikákat jelenti).


Az egyetemi városomban talán elég jó esélyekkel indulnék, mert az adott intézetnél írom a szakdolgozatom, illetve kutatásban is részt veszek, várhatóan szerepelni fog a nevem a cikkben, ami készül a témából (ami persze semmit nem jelent, de legalább lesz mit "felmutatni"), de így is vannak, akik ennél sokkal többet "letettek az asztalra" (értsd: milliószor TDK-ztak, demonstrátorkodnak, kitűnők, ezer éve nyomulnak az intézetnél). A lakhatási helyzetem illetve személyes okok miatt viszont elsősorban mégis Budapesten lenne jó állást találnom.

2021. nov. 23. 07:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyik helyre felvennének hisz hiány van mindenhol!

A jegyet úgy tudom nem igazán nézik.

Szerintem az elhivatottság többet számit ill. ha làtjàk h tényleg szàmíthatnak rád

2021. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!