Természetesen lehet, egy orvosnak nem a kommunikációs képesség a legfontosabb. Egy introvertált ember is tud konkrét témákról beszélni, és egy orvos-beteg kapcsolat esetében erre van szükség, nem fecsegésre.
2021. okt. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
2/12 anonim válasza:
Természetesen lehet.
Rengeteg időt fordítanak a képzés alatt arra, hogy hogyan kommunikálj a beteggel, mikor mire hogyan kell reagálni, stb. Csak tanulás kérdése, senki nem születik orvosnak.
2021. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
3/12 anonim válasza:
Mondjuk nalunk, a POTE-n nem forditanak erre rengeteg idot. Tobbi egyetemrol nem tudok nyilatkozni.
2021. okt. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
A kerdesre a valasz kimarsdt: nem attol lesz valaki jo orvos, hogy intro vagy extrovertalt.
2021. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Mi köze a kettőnek egymáshoz? 😆
2021. okt. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Hármas, pont a Potén van külön orvosi kommunikáció tantárgy. Meg van kismillió magatartástudományi tárgy szóval nem kellene baromságokat terjeszteni! Az hogy te ezeket nem vetted komolyan az a te problémád.
2021. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
#6 Igen, elsőben orvosi kommunikáció 🤣 az, hogy székekre állva "cápásat" játszottunk nem tesz hozzá ahhoz, hogy közöld a beteggel a rossz hírt 😉
A magatartás tudomány tárgyak szintén. Megfelelő kommunikációt egyik SEM tanított.
Egyébként nem mondtam, hogy nekem problémám van a betegekkel való kommunikációval (szerencsére), de azokat nem a tárgyaknak lehet köszönni, hanem a klinikai gyakorlatnak.
Majd megtudod (remélhetőleg), ha eljutsz odáig.
2021. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Elég szomorú, ha annyi jött le az orvosi kommunikációból, hogy cápázunk, ami az egész kurzusból kb. 15 perc.
A rossz hír közlése pedig külön foglalkozás volt, jó és rossz példákkal ENyHÍTŐ modellel, szituációs gyakorlatokkal. Az, hogy te nem figyeltél, mert ez csak egy alapellátási tárgy, esetleg kivontad magad az interakció alól, nem az oktatás hibája. Az, hogy a magatartástudományi tárgyakat az átlag hallgató nem veszi komolyan szintén nem az oktatás hibája.
Ó és háziorvos szakorvos vagyok, szóval bőven túl vagyok a klinikai modulon.
2021. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Bocsi kérdező, de introvertált medikusként sértőnek érzem ezt a negatív kategorizálást, mintha azt mondanád, hogy az introvertáltak kommunikációs készségei rosszak, szerintem nem igazán vagy tisztában a fogalom jelentésével.
2021. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Én introvertált vagyok, de mint bebizonyosult, különösen jó képességem van a betegekkel való kummunikációhoz. Ne kérdezd, hogy hogyan, nem tudnám megmagyarázni :) nem vagyok társasági ember, nem vágyom a rivaldafényre, nem megy a smalltalk, de tisztában vagyok vele, hogy a betegekkel való kommunikáció is annak a része, hogy jó orvos legyek. Erős a kognitiv empátiám és nagyon intuitív vagyok, ez segít abban, hogy egyénre szabottan tudjak kommunikálni. Egyébként hátrányt jelent a klinikumban, ha nem vagy képes megfelelően kontaktust teremteni. Ezen az egyetemen történő oktatás fog a legkevesebbet segíteni. De ha szánsz rá időt, hogy tanuld a kommunikációt és a pszichológiát, már egyetem alatt be-bejársz betegágy mellé szabadidődben (ápolni vagy medikusként segíteni), illetve ha majd jónak és magabiztosnak érzed magad a választott pályán, akkor nem lesz gond.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!