Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem fognak kinézni koleszból...

Nem fognak kinézni koleszból az anyagi helyzetem miatt?

Figyelt kérdés

Tehát idén leszek elsőéves hallgató, kaptam kollégiumot szociális alapon. Nagyon szerettem volna koleszba kerülni. Papíron csóró vagyok, valójában pedig nagyon az ellentéte. De minden információt megadtam amit az egyetem kért, így nem sértettem meg a szabályokat...

Szóval nem fognak a többiek amiatt kibeszélni, mert látszik rajtam a jó anyagi helyzet? Értem itt a dolgaimon, ruháimon, életvitelemen... 5 apartmantársam lesz, esetleg jobb lenne erről velük beszélni az elején? Vagy hagyjam a fenébe és csak én izgulom túl, nem fogja őket érdekelni?

Valaki volt már hasonló helyzetben, vagy ismer hasonló embereket? Köszönöm!


2010. aug. 21. 11:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem fognak kinézni, de ne is reklámozd.

Minek akartál akkor koleszba menni? Lehet másnak sokkal nagyobb szüksége lenne rá, aki kevésbé engedhetné meg magának az albérletet.

2010. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Hát igen, lehet, hogy olyan helyét foglalod el, aki nem bírná az albérletet fizetni és emiatt esetleg be se tud iratkozni a suliba...Amúgy autóval sokan járnak, ez nem feltétlenül nagy gazdagság jele (feltéve, ha nem Jaguarral vagy hasonlóval mégy:)), iphone nem nagy cucc, de macbook-ot nem vinnék...Az több százezres árú cucc, szerintem ne vidd. Vegyél inkább egy kis netbookot, suliba hordani is praktikusabb, könnyebb. Nekem nagyon bántaná a szemem egy macbook, rögtön arra gondolnék, hogy ha van több 100ezres laptopod, akkor ne lakj már koleszban.

Pénzügyeidről ne beszélj szobatársak előtt, konkrét összeghez senkinek sincs köze (csak azoknak, akik a jelentkezést bírálják el).

A mi kolinkban lakott olyan tag, akinél az 1 főre jutó jövedelem egy 5 fős családban több, mint 100 ezer volt, nem is titkolta, egyértelmű csalással szerzett kolit, de emiatt nem kerülték (bár én nem tudok olyanról, aki a háta mögött soha ne mondott volna rosszat róla). Emiatt ne stresszelj, mindig vannak olyanok, akik kifejezetten jogtalanul kaptak kolit (nem rád gondolok - ha a jövedelem alapján jogosult vagy, akkor semmi gond, tényleg nem a vagyoni helyzetet nézik).

2010. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 21. 14:02
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én csóró vagyok, nem kaptam koleszt. Most szenvedhetünk az albérlettel. :)

Egy csoporttársam, akinek a nagyanyja bankigazgató, szüleinek két jól menő cége van meg simán bent van, mert ő is trükközött a papírokkal. Én erre nem lennék képes. :)

Magyarország... Most eszembe jutott Oláh Ibolya dala. :DD

2010. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Inkább azét fognak kinézni, mert mások elől foglalod el a helyet, nem azért mert van pénzed.
2010. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Szép vagy... Tényleg nem az anyagi helyzeted miatt fognak kinézni, hanem azért, mert foglalod mások elől a helyet. Beszéltem nem egy emberrel, akik csak akkor tudják elkezdni a tanévet, ha koli kapnak. Te meg foglalod a helyet előlük.
2010. aug. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most ezen izgulsz akkor amúgy is minek jelentkeztél? Albérletben nyugtod lehetne.

Amúgy biztos lesznek barátaid, de nekem mint leendő kolisnak elég furcsa lenne, ha valaki saját kocsival jár, mikor nekünk még arra sincs pénzünk, h szüleim kocsival vigyenek fel beköltözéskor.

Biztosan fogják mondani, hogy elfoglaltad a helyet a rászorulóktól...

2010. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a válaszokat és ezzel a hozzászólásommal részemről le is zárnám a témát.

Azért jelentkeztem kollégiumba, mert egyszerűen vonz a "koleszos élet", és végre lehetőségem nyílt arra, hogy én is részese lehessek. Szeretem ha emberek vesznek körül, szeretem ha csapattag lehetek, szeretek emberek közt lenni és elvegyülni egy társaságban.


Aki azt mondta, hogy ő erre nem lenne képes: érdekes, ebben az országban szóban mindenki olyan becsületes, szidják a korrupciót, közben ha körülnézel, az emberek olyan sunyi módon használják ki az összes kiskaput, hogy csak na. Mindenki csak azt nézi, hogy mi az ő érdeke és hogyan érheti azt el.


Én nem hazudok senkinek, nem csalok, nem lopok, nem használok ki senkit, nem élek vissza az anyagi helyzetemmel. Ellenben nem tehetek arról, hogy nem egyszerű polgári családból származom.

Jelen esetben azt szerettem volna, ha kollégiumba mehetek lakni, és el is értem ezt. Sajnálom, hogy ezzel elvettem valaki elől egy helyet, de ez egy ilyen világ. Mint mondtam, az emberek saját maguk érdekeit nézik, én is azt tettem most és ez miatt egyáltalán nem érzek lelkifurdalást.

Mindig belegondolok abba, hogy "vajon ő megtenné nekem?" És tapasztalatból mondom, hogy a válasz 99%-ban NEM.

Nekem a barátaimon és a családomon kívül soha senki sem tett meg semmit, velem sem jótékonykodtak, én sem fogok. És ez nem egy "gazdag sznob" gondolkodás, hanem ez -sajnos, vagy nem- a mai embereké.

Üdv!

2010. aug. 21. 18:24
 19/26 anonim ***** válasza:
F...a gyerek vagy büszke lehetsz magadra. Ezt most miért kellett itt közölni ország-világ előtt, azért, hogy sóhajtsunk egyet, hogy ez a magyar valóság.
2010. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Na még ki ne találd, hogy én erőltettem a témát... Baromi képmutatók itt egyesek... Papoltok itt a becsületről meg az oroszlánszívetekről, de ha válaszol az ember akkor fel vagytok háborodva és szórjátok a "fasza gyerek vagy", meg a "büszke lehetsz magadra" kifejezéseket...


Akik a kérdésemre válaszoltak, azoknak köszönöm szépen!

A további válaszokat nem tekintem meg.

Üdv

2010. aug. 21. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!