Köszi a választ, megkérdezhetem miért gondolod ezt? :D
2021. jan. 12. 01:26
3/9 anonim válasza:
Mert ugyan belekóstol a.műszaki és a gazdasági területbe egyaránt, de mindkettőt csak felületesen érinti, igazából egyikbe se mélyed bele.
Program manager, projekt manager a mi cégünknél is többnyire a mérnökök közül kerül ki, nem a műszaki managerek közül. Ez utóbbiak inkább quality mérnök pozícióban vannak, azt legalább el tudják látni.
2021. jan. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Én műszaki menedzsert és vezetés és szervezést végeztem (BME) és csoportvezető vagyok egy német multinál. Nem mondanám hogy semmit sem ér. Ezzel csak a mérnökök nyugtatják magukat, és azt hiszik ők okosabbak, mert mérnökit végeztek. Én meg közben már rég projektvezető gyakornok voltam mikor ők próbáltak átmenni a közhiedelemmel ellentétben egyébként nem olyan vészes vizsgákon. Az ember hogy mennyire intelligens, azt nem az egyetemt és a végzett szak teszi. 28/f
2021. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Utolsó hozzászóló, a műszaki menedzser szakon milyen tárgyak vannak főként? Nehéz? Elektronikai szakirányt tanultam, ahhoz közel áll?
2021. jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
#4: Mielőtt elkezdtem az egyetemet, én érettségivel voltam csoportvezető multinál, szóval nem mindegy a terület... Minden relatív.
Na meg azt se felejtsük el, hogy a műszaki menedzser mellett van egy gazdasági msc-d is.
2021. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Műszaki menedzsernek semmiképpen sem.
A mechatronikai mérnök képzés mindenképpen értékesebb diplomát ad, bár, a kérdésedre nem válasz, nekem mindig is olyan két szék közé esős történetnek tűnt a mechatro.
Szerintem inkább válassz, hogy gépész, vagy villamos alapképzésre mész. Csak egy tipp.
2021. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Szerintem azt válaszd amelyik jobban érdekel, az első válaszoló valószínűleg még nem találkozott a való élettel. Habár a műszaki menedzser nem megy bele annyira a mérnöki tudományokba mint egy mechatronikai mérnök, a gazdasági ismeretekkel pótolja ezt ki. Ha rendesen megtanulod a műmen tárgyakat, vicc nélkül baromira széles látóköröd lesz, olyan amiről egy mérnök csak álmodhat. Ezért szokták kombinálni a kettőt, és mondjuk egy mérnök bsc, Műmen msc-vel. Én fordítva csinálom műmen bsc-így belelátok mindegyik mérnöki tudományba, és csinálok mérnöki msc-t amelyik megtetszett/vagy valamelyik gyengébb egyetemen mérnök bsc-t. (egyébként mindezt édesapám javaslatára aki BME statikus építőmérnök végzettségű).Az általános helyzet pedig az, hogy kb 80% aki ezt az utat járja vállalkozó akar lenni.
2021. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
4es vagyok. Igen, nekem is sok ismerősöm lett vállalkozó a egyetemről, illetve masodallaskent én is az vagyok. Nem rossz szak a műmen, jó lehetőségeket ad, ez már az adott személy kitartásán, motivációján, akaraterején, valós tudásán jobban múlnak a dolgok.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!