Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jobb jegyzeteket...

Hogyan tudnék jobb jegyzeteket készíteni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy hogyan lehet itt képet küldeni, ezért most csak így tudom belinkelni, hogy nagyjából milyen fajta jegyzeteket készítek.

[link]

Hiába törekedek arra, hogy minél jobb jegyzeteket készítsek, a végén az egész összefolyik és képtelen vagyok belőle tanulni.

Direkt azért írom le a dolgokat így, hogy a fontossabb információk jobban kiemelkedjenek, de utólag visszaolvasva ez abszolút nem valósul meg. Csak a végeláthatatlan szöveget látom, ami miatt teljesen elmegy a kedvem a tanulástól, pedig ponthogy most kéne jobban hozzákezdenem.

Próbáltam az interneten jegyzetelési módszereket keresni, de azok közül amiket eddig találtam, egyik se nyerte el a tetszésemet. Ezért is reménykedem abban, hogy segíteni tudtok nekem.

Egyébként, ha ez számít, most konkrétan a történelemről lenne szó, pontosabban az emelt érettségire szeretnék készülni belőle. (Még 11.-es vagyok, de ahoz, hogy nagyon jó eredményt érjek el, már most el kéne kezdenem rá készülni)

Előre is nagyon-nagyon köszönök minden tanácsot!



2020. dec. 30. 20:13
 1/6 anonim válasza:
Nekem a Pinterestvált be nagyon. Ott találsz rengeteg mintát, akár előre elkészített jegyzeteket, bár valószínűleg nem magyarul. Ha szeretnél, akár elküldhetek néhányat neked, nekem van egy mappám 215 képpel benne, ami csak ilyenből áll. :)
2020. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valamikor el tudnál küldeni néhányat?
2021. jan. 1. 08:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy így


Jegyzetelés


Elkészítésének módjai:


-szellősen kell jegyzetelni


-de ne legyen túl szellős


-használtható szovegkiemelo

alahuzas nyilak


-fő címet alcímet mindig

ugyanúgy jelöld


Nem azt mondom hogy tökéletes de hátha tudtam segíteni jól gondolom hogy egyetemre készülsz oda fontos hogy jól tudj jegyzetelni

2021. jan. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi a főcím nem került középre előző voltam
2021. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok az alcím után a hozzá tartozó dolgokat beljebb kezdjuk
2021. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is rondán jegyzetelek sajnos :/ viszont annyit tudok tanácsolni, hogy amikor nagyon sok infóból szeretnéd leszűkíteni, akkor én azt szoktam h a jegyzetet kijegyzetelem addig amíg kevés nem lesz :D
2021. jan. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!