Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell kiszámítani a...

Hogy kell kiszámítani a pontjainkat tovább tanuláshoz?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 14:00
 1/10 A kérdező kommentje:
És mi az a TTK?
2010. aug. 8. 14:06
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Hát... ne sértődj meg, de ha ezeket nem tudod, akkor inkább ne is jelentkezz... (sztem te az vagy, aki már 350 ponttal rendelkezik)


Felvin kiszámolhatod a pontjaidat kalkulátorral, az hivatalos. a TTK meg egy kar, általában így szerepel:

ELTE-TTK-kémia (ez csak egy példa)

Ez azt jelenti, hogy Eötvös Loránd Tudományegyetem - Természettudományi és Technikai Kar - Kémia szak

vagy DE-TTK-Kémia

Debreceni Egyetem - Természettudományi és Technológiai Kar - Kémia szak


felvi.hu a barátod ;)

2010. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

ja és továbbtanulás egy szó...



(igen, kellesz te egyetemre...)

2010. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

felvi.hu kalkulátor...


a TTK annak a rövidítése, hogy természettudományi kar.

2010. aug. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért kell mindenkit kapásból leszólni?? Ennyik vagytok??! Mi van, ha nem magának kérdezi??!! Pff... Elegem van a k.va sok okos emberből...


A kérdezőnek:

1., Irodalom+nyelvtan, matek, töri, saját tanult nyelved és plusz választandó tantárgy utolsó két évi érdemjegyét (a félévek nem kellenek) összeadod, és megszorzod kettővel a kapott számot.

2., Az érettségi tárgyaid (szintén azok, amiket az előbb számoltál feltehetőleg) érettségin elért százalékos értékeit összeadod, átlagot vonsz.

3., Az a két tárgy, amit vinni akarsz továbbtanuláshoz (mondjuk matek meg töri) annak a két érettsign elért százalékos értékét összeadod.

4., Többletpontok: 1. nyelvvizsgáért kapsz 28 pontot, a másodikért már csak 12-t. Így jön ki a 40. Valamint emelt érettségire kapsz még 40 pontot, akárhogy sikerült, mindegy, a 40 pont jár az emelt szintért, de csak akkor, ha az a tárgy az, amit tovább is viszel.

Mindet összeadod, és 480-ból meglátod, mennyi.

2010. aug. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
és ha másnak kérdezi az nem tudja beírni, hogy felvi.hu???
2010. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 17:52-es válaszoló...


Ha valki továbbtanul, akkor legyen már annyi esze, hogy ő ír gyakorikerdesek.hu-ra, vagy megnézi a felvit. Ha erre nem képes, akkor ne menjen felsőoktatásba, mert ilyenekből lesznek majd az orvosok meg a gyógyszerészek, vegyészmérnökök, tulajdonképpen akikre az életünket bízzuk...


Ennyi önállóság már kéne egy (leendő) egyetemistába...


14:11-es válaszoló voltam

2010. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyugi nem orvos leszek!!!

Egyébként most megyek 12. osztályba, és gondoltam megérdeklődöm. Bocsánat hogy kérdeztem!

Akik a tovább tanulásról kérdeznek, azokat már egyből leszóljátok hogy pff miért nem tudod ??? Nem csak a végzős diákokat érdekli a pontok kiszámítása ... de azért köszi a normális válaszokat!

2010. aug. 8. 20:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, engem is érdekel, én is most leszek végzős.


És elnézést kérek, hogy goromba voltam, de legalább most már tudod :)


(14:11-es voltam)

2010. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj :)
2010. aug. 9. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!