A Pedagógusok Szakszervezete (PDSZ) miért akar már megint távoktatást?
Pont ma hallottam, hogy a PDSZ elfogadhatatlannak tartja a járványügyi protokollt és követelik, hogy vonják vissza és haladéktalanul teremtsék meg a digitális oktatás feltételeit.
Most ezt teljesen nem értem
Év végén még azért lázadoztak, hogy elég volt a távoktatásból, nem lehet így tanítani, most meg megint ezt akarják.
Mit gondoltok? Mi lesz ebből?
Szerintem azért akarnak távoktatást, mert amit a kormány felkínált alternatívát az még felháborítóbb és teljesíthetetlen.
Az lett volna talán ésszerű, hogy alsóban rendes oktatás csoportbontásban (de a kivitelezés így is nehézkes lenne), felsőben és középiskolában pedig hibridg oktatás. (mondjuk egyik héten a páratlan, másik héten a páros évfolyamok mennek iskolába, csak egy példa)
Nálunk is ezt mondták a tanárok, de ők elmondták hogy inkább legyen távoktatás mint hogy több száz gyereket és a tanárok felét kitegyék veszélynek.
És igen jó lenne megteremteni a digitális oktatás feltételeit mert csomó gyereknek nem volt számítógépe illetve rendes internete se, így engedélyezhették volna hogy pár gyereket beengedjenek suliba a gépekhez stb.
Köszönöm a válaszokat!
És mit gondoltok?
Lesz még probléma ebből?
Ugyebár ha visszaemlékezünk, Márciusban is ez volt, hogy a kormány infon Gulyás bejelentette, hogy semmilyen közoktatási intézmény lezárásán nem gondolkodnak és amíg gyermek fertőzött nem lesz, addig ez így is marad.
Erre reagálva a PDSZ pedig azonnal fellázadt és követelték a digitális átállást.
A kormány úgy néz ki eleget tett a PDSZ kérésének és 2 napra rá be is vezették a digitális munkarendet.
Szerintetek most is eleget fognak tenni a kéréseknek? Vagy ezentúl tesznek nagyot a PDSZ javaslataira?
Nem hinném, hogy most hirtelen két hét alatt ki lehetne építeni egy olyan minőségű távoktatási rendszert, amilyet a tanárok követelnek és ami mellett ne menne csődbe az egész ország (szóval olyat, hogy ne kelljen minimum az egyik szülőnek felmondani a munkahelyén, hogy egész nap a gyerek(ek) mellett üljön otthon és tanítgassa őket határozatlan ideig). Ha ez egyáltalán felmerült volna jövőbeli lehetőségként és nem csak nagyonmuszáj megoldásként lett volna távoktatás, akkor nem a töküket vakargatták volna a csodát várva március óta az illetékesek, hanem egy ilyen rendszeren dolgoztak volna.
Szóval maximum köztes megoldásokat tudok elképzelni, valami hibrid oktatás féleséget, vagy esetleg más forrásból biztosított fertőtlenítőszereket és takarító személyzetet (mert ugye az is probléma, hogy az iskolánként 3-4 takinéni nem tudja sterilre fertőtleníteni az egész házat minden szünetben a nulla vagy optimista becsléssel is erősen a szükséges mennyiség alatti fertőtlenítőszerrel, amit a fenntartó fog biztosítani nekik).
Azert mert kenyelmes
Nincs munkaba menesi ut (költseg kimelö)
Nincs Kontakt nincs olvashatlan keziras
Ha a kormánysajtót olvasod, akkor akarja azt. Egyébként meg azt akarja, hogy helyi szinten, az intézményvezetők dönthessenek az adott helyzetre reagálva, hogy szükséges-e, vagy sem, az adott intézményben a bevezetése. Ehhez azt követelik, hogy legyen egy tesztelési protokoll, aminek az eredményei alapján lehessen dönteni a kérdésben. Csakhogy a kormányzat nem szán erre (sem) pénzt, így ezt harsogják a médiában.
Itt olvashatod a reakciójukat: [link]
"és a tanárok felét"
Hogyhogy csak a felét? Az összeset! Plusz a csaladtagjaikat!
"csomó gyereknek nem volt számítógépe illetve rendes internete se"
Akárcsak tanárnak! Vagy ha volt, a saját zsebéből volt, pedig a munkaeszkozoket a munkáltató dolga biztosítani!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!