Ha a matekot megérteném, akkor jó eséllyel azokat a tárgyakat is, amik ráépülnek?
Életemben ritkán röhögök ilyen jól.
"Ja, nem sokkal nehezebb".. ember.. mondjuk nem biztos egy egyetemre járunk.
Nálunk (PE) azt tapasztaltam, hogy igen, elég a középiskolai tudás, de ha ott fakultációs voltál. A gyakorlat az egész érthető, de elmélet is van. Bőven.
Többi reálos, igazából nem a matek kell hozzá, általánosan, hanem a képletek meg deriválni/integrálni és összerakni az egészet fejben. Sokkal komplexebb feladatok vannak mint azt leadják néha és persze, elmélet és elmélet.
De ha a logikát elkapod nem lesz baj, csak magolni kell.
Az előzőre nem reagálnék, nyilván függ attól mit nevezel középiskolai tudásnak - integrálás, deriválás, egyszerűbb differeniálegyenleteket én oda sorolom.
De szerintem hosszútávon egy matekos magántanárral többre mész, mintha bármi más tárgyból vennél.
Egy erős alaptudásra matekból mindenképpen szükséged lesz. Itt nem arra gondolok, hogy mindenféle undorító integrált meg differenciálegyenletet pár pillanat alatt meg tudj oldani, mert ilyenek csak a matek ZH/vizsga során kerülnek elő. Szakmai tárgyakból ha elő is kerülnek, akkor is nagyon egyszerűek, és legtöbbször plug-and-play képlet is van hozzá.
Amit viszont mindenképp a kisujjadból kell kirázz, az a középiskolai matek teljes egésze. Arra garantáltan szükséged lesz minden reálos tárgyban. A vektoroktól kezdve a függvényeken át a logaritmus-exponenciális egyenletekig mindenre.
Az elektronika-gépészet-közgázzal óvatosan. Azt inkább jobb ha majd az egyetemen tanulod újra, azokkal a módszerekkel amiket ott mutatnak. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy már tanultak szakmai tárgyakat és a ZH-n is a már ismert módszerekkel szeretnék megoldani a feladatokat, de pontot nem fognak rá kapni, mert nem azt a megoldási módot tanították. Ami néha igaz is, mivel középiskolában nem feltétlen az általános módszert tanulják, hanem speciális esetekre tudnak megoldást.
Attól persze érdemes átnézni mi is az az unipoláris tranzisztor, meg mi is az a varactor, de nem feltétlen szükséges. Matekot viszont feltétlen tanuld és frissítsd a tudásod, illetve a fizikát is érdemes elővenni. Kémiát csak akkor ha olyan szakra mész, az informatika alatt meg inkább számítógép architektúrákat, operációs rendszereket, számrendszereket, Boole algebrát, programozást és valamennyi diszkrét matematikát érdemes érteni.
Milyen szakra szeretnél menni?
Hajrá :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!