Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt kémia és biológia...

Emelt kémia és biológia érettségi elméleti felkészülésre milyen könyveket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem, hogy szinte a 0-ról kezdeném a tanulást.

2019. júl. 27. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bioszból nekem a mozaikos tankönyvek tetszettek.

Kémiából számolásokhoz az "ötösöm lesz kémiából" nagyon hasznos, mert van hozzá megoldókulcs is, amely levezeti, hogy jön ki az eredmény. A Villányi "Kémia összefoglaló középiskolásoknak" pedig jól leírja az elméletet. A függvénytáblázatok közül pedig a sárgát ajánlom, mert abban is van elmélet és lehet használni érettségin.

Megjegyzem egyedül nem tudtam felkészülni, különtanárhoz jártam (csoportban).

2019. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a mozaikból tanultam, illetve biológiát a bioszfera.com-ról
2019. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! ☺️ Illetve szerintetek 1 ev elegendo lesz felkeszulni erre?
2019. júl. 27. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kémiából én is az említett Villányi könyvet ajánlom.

Bioszból a Nagy Etel féle érettségi felkészítő vált be nekem a legjobban. Sajnos nekem nem volt elég 1 év, én is 0-ról kezdtem, különtanár nélkül készültem.

A legnagyobb gond az lehetett, hogy nem tudtam eldönteni, miből készüljek és össze-vissza kapkodtam a könyvek között, míg megtaláltam az említett könyveket.

Bioszból egyékbént feladatgyűjtemény is jelent meg az érettségi felkészítő mellé, de sajnos annak sem értem a végére.

2019. júl. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Végül mennyi idő volt szükséges neked a felkészülésre?
2019. júl. 30. 15:39
 6/7 A kérdező kommentje:
Es akkor kemiabol a mozaik 9. Es 10.es tankonyvet ajanljatok? Fel tud kesziteni az emelt szintre?
2019. aug. 5. 09:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok

10-11.ben faktos voltam, a biosz jó volt, a kémia semmit nem ért. Ez 2 év. Nem vettek fel. Újra csináltam a bioszt meg a kémiát, ekkor készültem a különtanárral 4 hónapot. Másodjára sikerült.

Villányiból tanultam meg amit a tanárom lediktált, nem is ismerem a mozaikos kémia tankönyvet.

2019. aug. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!