Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy metróállomáson pl. a...

Egy metróállomáson pl. a Nyugatinál a mozgólépcsők közül a REGGELI CSÚCSBAN miért csak egy megy felfelé, ha az emberek odalenn ölik egymást két centi helyért?

Figyelt kérdés
Miért csinálja ezt a BKV, vagy mi az a logika, amire eddig még nem jöttem rá? Lefelé senki sem megy, de a három mozgólépcsőből lefelé megy kettő (vagy ami még jobb, hogy egy áll), egy pedig fel, holott az emberek tolonganak lent, hogy feljussanak! Ez mekkora gyökérség?
2010. ápr. 28. 23:57
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Neked nincs dán dogod, de akinek van? Meg eleve.. ott van: nagyobb testű kutya :D Hát most hadd ne gyalogoljak már fel vele kétezer lépcsőfokot :|
2010. ápr. 29. 11:48
 12/22 anonim ***** válasza:
Akkor ne tedd. Majd kiderül, mi marad a kutyából...
2010. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hát ne haragudj, de egy normális, felelősségteljes gazda odafigyel az ilyen problémákra. Nekem nincs kutyám, és nem is ez volt a kérdés, de ha egyszer mutatsz nekem valakit, aki a pónilovát ölben viszi fel a Moszkva téri metróból a felszínre, bizisten mondom, fizetek neked egy rekesz sört/kapsz egy táskát. Mindegy, már nagyon elkalandoztunk, de ezt nem lehet elvárni. És néhány felelőtlennek vélt kutyatulajdonos miatt én hadd ne álljak és lökdösődjek a lépcső alján 10 percet, mire feljutok. Ez f.szság a javából.
2010. ápr. 29. 17:21
 14/22 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem ölben, hanem az álló lépcsőn gyalogol vele együtt. Ezt akartam írni.
2010. ápr. 29. 17:23
 15/22 anonim válasza:
52%
Válság van a BKV-nál is. Spórolni kell az elektromossággal. Különben nem tudják kifizetni a következő 100milliót csak 90-et. Szegény ember mihez kezdene csak 90 millióval.
2010. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Nem lesz ugye egyre több ember lent, mindenki feljut végül."


Már hogyne lenne. Kedvencem mikor egyszerre ér be mindkét irányból egy szerelvény és akkor a dupla tömeg tömörödik egyetlen felfelé mozgó lépcsőhöz. Ilyenkor senki nem halna bele ha felfele menne 2, 1 lefele, 1 pedig állna az esetleges dán dogosok miatt. És az állón lefele is lehetne menni ha pl nagy sor alakulna ki lefele. Ellenőrizni amúgy is sztem sokkal gyakrabban lefele szoktak, és nem a feljövőket ellenőrzik. De igaz ilyen "ellenőrzéseken" is ott áll mindig vagy 5-6 BKV katona egy helyen tök feleslegesen, és 10 alkalomból vagy 1-2 hogy tényleg ránéznek a bérletemre (máskor elég egész magabiztosan menni és mutatni a lejárt bérletet és le se szarják).

A másik meg engem pl nem zavar egyáltalán ha felfele kell gyalogolnom az álló lépcsőn, de mondjuk nem mindenki ilyen fitt, másrészt a Moszkván tényleg nem poén (asszem ott a leghosszabb a lépcső).

2010. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Így van, ott a leghosszabb, azért pedzegetem azt folyamatosan. Az meg tényleg való igaz, mármint hogy baromság, hogy egyszer mindenki feljut, és elfogy a torlódás odalenn. Hát igen, egyszer mindenki feljut, csak kérdés, hogy mikor, meg a másik, hogy este fél 12-kor, vagy mikor megy el az utolsó metró, akkor tényleg megszűnik a káosz. De pl. ilyen Moszkva, Nyugati, Keleti, Deák, meg egyéb ultrafrekventált helyek egész nap nyüzsögnek. Spóroljanak mondjuk az Árpád hídnál, a Stadionoknál vagy Újpesten, ahol totálisan fölöslegesen van megépítve a betonlépcső, mellette meg ott üzemel az egyirányú mozgó... minek?
2010. ápr. 29. 22:23
 18/22 anonim ***** válasza:

"Na de ezért szívatni több száz embert, mert hátha jön vki egy dán doggal...."


:D:D ezen mekkorát röhögtem

2010. ápr. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

" ...Már hogyne lenne. Kedvencem mikor egyszerre ér be mindkét irányból egy szerelvény és akkor a dupla tömeg tömörödik egyetlen felfelé mozgó lépcsőhöz...."


fenntartom, amit mondtam; "végül mindenki feljut". Bizonyíték erre, hogy senki nem maradt még lent :P Ha pedig mindenki feljut az azt jelenti hogy elég az 1 lépcső is. Csak egy kérdés, ha tied lenne a rendszer, te járatnád a két lépcsőt? Fogadok, nem. Spórolnál, és marhára nem érdekelne, hogy egy valaki 1 perc alatt jut fel vagy 10 perc alatt. Amíg nincsenek annyian, hogy már szinte beesnének a peronról a vágányokhoz (vagyis nem lesznek egyre többen, elég az egy lépcső is. Akinek meg nem tetszik hát rajta induljon meg gyalog felfelé.


Egyébként megnézném, hogy a Déli Pu felől hányan szállnak le a Moszkva téren a metróról :DDD, nem hiszem, hogy jelentősen növeli a várakozók számát, de hogy nem a duplája a tömeg ilyenkor az biztos ;)


Félre ne értsetek, megértem a problémát. Én csak válaszoltam a "miért"-re....


maci

2010. ápr. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Fúú, ne haragudj, de nagyon szar a felfogásod, egyáltalán nem tudok vele egyetérteni. A BKV szerintem ne a lépcsőin, meg olyan dolgokon spóroljon, ami embereket szállít, amiért FIZETEK, hanem... na mindegy, ez már más tészta. És nagyon tévedsz, baromira nagyon is érdekelne a szolgáltatás minősége, amit a (közlekedési) vállalatom nyújt, biztosan bennem van a hiba, hogy nem lopok szét mindent, de én próbálnék minél magasabb színvonalat nyújtani még abból a kis pénzből és hatalmas tartozásból is, amit felhalmozódott. Mert azt viszton meg ne mondd nekem, hogy azért lóg milliárdokkal a BKV, mert egy helyett két mozgólépcső megy felfelé.
2010. ápr. 30. 10:58
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!