Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy metróállomáson pl. a...

Egy metróállomáson pl. a Nyugatinál a mozgólépcsők közül a REGGELI CSÚCSBAN miért csak egy megy felfelé, ha az emberek odalenn ölik egymást két centi helyért?

Figyelt kérdés
Miért csinálja ezt a BKV, vagy mi az a logika, amire eddig még nem jöttem rá? Lefelé senki sem megy, de a három mozgólépcsőből lefelé megy kettő (vagy ami még jobb, hogy egy áll), egy pedig fel, holott az emberek tolonganak lent, hogy feljussanak! Ez mekkora gyökérség?
2010. ápr. 28. 23:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igazából egyet mindig meg kellene állítaniuk, hoy pl. a nagyobb kutyákkal ott tudjanak fel-lemenni.
2010. ápr. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ezt most nem igazán értem. Egy dán doggal te mikor fogsz GYALOG felmenni a Moszkva téren? Vagy a kutya felszalad magától? Vagy nem értem az összefüggést.
2010. ápr. 29. 00:24
 3/22 anonim ***** válasza:
Ezt meg én nem értem. Szerinted ölében fogja felcipelni a kutyát?
2010. ápr. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ennek ellenére tényleg rohadt nagy gyökérség, szerintem direkt csinálják, hogy szívózzanak. Nulla logika: lefele könnyebb menni, elég lenne 1 lefele ami mozog...
2010. ápr. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Egy mozgólépcsőnek tartalékként kellene rendelkezésre állnia. Mivel sokan vannak, ezért általában mindegyiket elindítják.

Valószínűleg kora reggel lefelé többen mennek, aztán úgymarad a mozgólépcső később is, amikor már fölfelé mennének többen.


Lefelé lépcsőzéskor sokkal nagyobb a boka- vagy térd-izületi sérülés veszélye. Bár szerintem ezt a BKV nem tudja és nem is érdekli. :D

2010. ápr. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hát erről az ízületi veszélyről annyit hogy csak az fog elindulni lefele az álló lépcsőn aki lusta végigvárni a sort lefele a mozgón, szóval az tudja hogy nem akkora balfax hogy ne tudna lemenni.
2010. ápr. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Ezt most nem igazán értem. Egy dán doggal te mikor fogsz GYALOG felmenni a Moszkva téren? Vagy a kutya felszalad magától? Vagy nem értem az összefüggést."


- Én aztán soha, mert nincsen dán dogom. De a mozgólépcső használati szabűlyzaátánl le van írva, hogy ksiebb testű kutyát kézbe, a nagyobb testűt külön a nem mozgó lépcsőn kell vinni. Persze elengedni nem szabad, hanem gazdával együtt megy.

2010. ápr. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Na de ezért szívatni több száz embert, mert hátha jön vki egy dán doggal....
2010. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog, mert elegendő az egy lépcső is felfelé. Nem lesz ugye egyre több ember lent, mindenki feljut végül. Amúgy a terhelés egyenletessége érdekében teszik (ugye a felfelé irányuló utasszállítás sokkal jobban terheli a lépcsőt, mint a lefelé irányuló, érdekük tehát az egyenletesebb terhelés, a jobb kihasználás), és ha felfelé ellenőriznek, egy lépcsőhöz kevesebb ellenőr is elég.


A kutyát meg azért kell ölbe venni vagy nem mozgó lépcsőn felvinni, mert a fésűs kilépőelem a felső vagy alsó végénél csúnyán meg tudja sebesíteni a kutya lábát! A kutya talpa puha, és besüllyed a lépcső hosszanti barázdái közé, és a fésűs elem simán lecsippentheti szegénynek a talp párnáját. Láttam már ilyet gyakorlatlan metrózó kutyatulajdonosnál :(


maci

2010. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Érdekes a Kálvinon megy kettő fel reggelente, nincs bajuk a terheléssel.
2010. ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!