Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg így van? Azt hallottam...

Tényleg így van? Azt hallottam egy ismerősömtől hogy bkv-n (kivéve metró) ha nem veszek jegyet nem büntet meg az ellenőr csak megkér h a következő leszállónál szálljak le, vagy ha folytatni akarom az utazást ki kell fizetnem e büntetést.

Figyelt kérdés
Ismerősöm állítólag ezt vmi plakáton látta, de számomra elég hihetetlen. Valaki tud erről vmit?
2010. márc. 22. 13:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
54%

Ha neked nem tetszik a jegy ára, meg a bérlet ára, akkor nem kell felszállni. Mindegy hogy csűröd-csavarod, azzal, hogy felszállsz beleegyezel abba, hogy van viteldíj.


Egyébként lehet sírni-ríni, de addig amíg egyesek erre verik, hogy mekkora arcok, hogy nem fizetnek valamiért, aminek a fizetésébe azzal beleegyeznek, hogy ráteszik a lábukat a járműre, addig ez így is marad, mert valakivel meg kell fizettetni a ti utatokat is, hogy rohadnátok meg.

2010. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Naaa. nem azért drága mert ők bliccelnek :) ha így gondolod az elég szomorú, és naiv. Csak attól nem leszel emberileg több mert te tán (?) érettebb fejjel veszel rá jegyet ( Lehet van aki bliccel de nem üzeni sunyi mód rejtve a gép mögül másoknak h. rohadjanak meg....ez szimplán szánalomra méltó). A hiány nem ebből származik, nem ezért drága :D Másfelől osztrák szemmel nézve nem is drága, csak a fizetés kevés, az elmúlt időkben nem arányosan változtak egymáshoz képest. Másfelől nekem nem tettszenek az árak. Nem is szállok fel rá. Nem is rohadok meg ahogy kívántad. Inkább kocsiba ülök. Amúgy meg csak így h. más látókörbe helyezzem: BKV: 1 jegy 320 forint, az örstől akár a akár a déli pu.ig. VOLÁN: 400 forint Maglódig, de van diákjegy is, 200 forint.

Szerintem a kulturált megoldás az lenne ha 320ért nem a járművet fizetné meg az ember, hanem az egységnyi idő alatt megtett utat mondjuk 1 óra, addig érvényes a jegyed, minden irányba bármivel. persze ez is relatív, este ennyi idő elég h. átszeld a várost, délután meg nagyjából a pillangó utca- Örs vezér tere szakaszra is kevés:D

2010. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én is bliccelek, nem vagyok rá büszke, nagyon sokáig jártam rendes éves bérlettel, amíg a kórház el nem vette. Mivel a fizetésem 1/8-adát tenné ki a bérlet, és muszáj lenne, mert metróznom kell, szerintem ésszerű megoldás. Sajnos. Hamis bérletet vettem, ami miatt mindig remeg is a gyomrom rendesen, de sajnos ez van.


Nem is csak az utzás minőségéről van itt szó, hanem arról, hogyha jegyárat emelnek, emeljék a fizetést is. Gyakorlatilag abból az 1/8-adból veszem a kaját, meg a tisztító szereket, meg a mindennapi dolgokat, szóval elengedhetetlen. Vagy ne használjak tampont? Vagy mi?


Amúgy meg amíg rendes bérlettel jártam úgyanúgy velem kötözködtek, hogy érvényes-e, enyém-e, hamis-e, mint most miközben a vérbeli bliccelők csak úgy suhantak el a lyukasztó mellett és mellettem.

Én nagyon sajnálom, hogy ez van, de ez egy kényszerpálya.


A kérdésre válaszolva meg: A szabály szerint természetesen mindenhol kell lyukasztani, de a gyakorlatban olyan kicsi a lebukás veszélye, hogy adja magát, hogy felszíni járművön "nem kel" lyukasztani. Igazából nagyon mulyának kell lenni ahhoz, hogy megbüntessenek, a fent leírtak miatt. Volt már, hogy meg akart büntetni, mert látta a bérleten, hogy hamis, próbált elém állni, hívta biztonságit meg minden, de hát képzeljétek csak el a akármelyik buszt központi helyen megállni, hát hogy tudott volna elém állni, mikor lezúdul a tömeg...

Sajna ez van..

2010. márc. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!