Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg így van? Azt hallottam...

Tényleg így van? Azt hallottam egy ismerősömtől hogy bkv-n (kivéve metró) ha nem veszek jegyet nem büntet meg az ellenőr csak megkér h a következő leszállónál szálljak le, vagy ha folytatni akarom az utazást ki kell fizetnem e büntetést.

Figyelt kérdés
Ismerősöm állítólag ezt vmi plakáton látta, de számomra elég hihetetlen. Valaki tud erről vmit?
2010. márc. 22. 13:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%

Hát, húgomat múltkor leszállították villamosról.

Egyébként a büntetéses igaz...És gyakran fenyegetőznek azzal is, hogy bevisznek a rendőrségre.

2010. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

alapból helyszíni fizetést próbálnak kiszedni belőled, ha nem megy, az esetek 99%-ában, akkor csekket akarnak adni és a személyidet elkérni.


sok esetben megelégszenek azzal is, ha leszállsz, tőlük függ. meg mondjuk nincs joguk hozzád érni, így simán leszállhatsz ha odajutsz, már ha nem állnak körbe.


bnőmmel metróztam egyszer, és nem volt neki jegye, 2 megállóra nem vettünk, nameg sosem volt a stadionoknál kifele ellenőr. Simán tovább mentünk rajtuk, nem hagytam, hogy megbüntessék. De nem vagyok rá büszke, nem szép dolog bliccelni. Vegyél jegyet vagy bérletet.

2010. márc. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs vele rendőr, nem akadályozhatja meg, hogy leszállj. Viszont egyre gyakoribb az a felállás, hogy civil ruhás rendőrökkel utaznak a villamosokon(ezt már kétszer is láttam), és ha valaki kötekedik, akkor egyszer csak színre lép a rendőr.
2010. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
100%
Ez ellenőrtől függ... Én 20 éves lány vagyok, nagyon sokszor belém kötnek, aztán megmondom, hogy nem vagyok hajlandó leszállni, az igazolványomat meg pláne (egyébként csak a rendőrnek van joga igazoltatni), aztán nem tudnak velem mit csinálni. Ha meg metrózok, ami havi 1-2 alkalom, akkor veszek jegyet. Régen vettem bérletet, de most nem engedhetem meg. Nem állíthat meg, nem foghatnak közre, nem inzultálhatnak, nincs joguk semmihez sem, nehogy bármelyikőtök kifizesse nekik azt a 6000 Ft helyszínit! :S Az utolsó kommenthez még annyit, hogy nem tudtam, hogy újabban civil rendőrrel jönnek. Elég brutális, pláne, ha figyelembe vesszük, hogy a cigány csapatot meg a csövit észre se veszik, de a fehérre zsaruval jönnek... Szemétládák...
2010. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%

13.54 azért nehogy már előadjuk, hogy ők a szemétládák, te pedig nem aki ingyen utazik. Semmi különbség ez esetben te közted és a bliccelő cigányok között. Már ne is haragudj. Ha utazni akarsz, fizess. Ezért tartunk itt, mindenki egymásra mutogat, hogy kinek mit, hogyan kéne, magát meg mindig kifelejti!!! Nem a kiskapukat kéne állandóan keresgélni, hogy "nem foghatnak közre" meg "nem tehet semmit" Ennyi erővel legyen anarchia, és ha mész hazafelé jól pofán váglak és elveszem a pénzed, mert nincs térfigyelő, nincs aki megvédjen, és úgyse lesz belőle semmi!!! Írod, hogy most nincs miből bérletet venned. Ezek szerint ha holnap valaki elveszi a cipődet az utcán, mert nincs mit ennie, akkor odaadod? Ha lenne egy közérted, taxid, bármilyen üzleted adnál ingyen bármit is bárkinek???

Álljunk már meg könyörgöm...

2010. márc. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%
Ajjj te kis padawan. CSAK A METRÓRA KELL JEGY. mert ott be vagy zárva a föld alá. egyéb helyen úgyis meglógsz. Sztem ne fizess semmiért, 320 forintot tudod ki fizessen azokért a szarokért.
2010. márc. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
az elöttem író biztos ellenőr, de kívánom neki ha így védi a bkv. h. szakadjon ketté alatta a csuklós busz. Szétlopják azta céget? Igen. Ár-Érték arányban azt kapja az ember amiért fizet? NEM. Akkor?
2010. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

én megértem ha valaki bliccel mert nincs pénze, de ne legyen még büszke is rá.


ezek az emberek azok akik arra is büszkék, hogy a teszkóban megkajálnak meg lopnak és büszkék rá.


jogotokkal tisztában vagytok, de a kötelességeitekkel is?

2010. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"az elöttem író biztos ellenőr, de kívánom neki ha így védi a bkv. h. szakadjon ketté alatta a csuklós busz. Szétlopják azta céget? Igen. Ár-Érték arányban azt kapja az ember amiért fizet? NEM. Akkor?"


mehetsz gyalog is nyugodtan vagy bringával. nem kötelező használni, ennyi. amúgy az ellenőrök nem egyenlőek a bkv-val, nem ők tehetnek róla, hogy a vezetők szétszedték a céget, ők a munkájukat végzik.

2010. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!