Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg így van? Azt hallottam...

Tényleg így van? Azt hallottam egy ismerősömtől hogy bkv-n (kivéve metró) ha nem veszek jegyet nem büntet meg az ellenőr csak megkér h a következő leszállónál szálljak le, vagy ha folytatni akarom az utazást ki kell fizetnem e büntetést.

Figyelt kérdés
Ismerősöm állítólag ezt vmi plakáton látta, de számomra elég hihetetlen. Valaki tud erről vmit?
2010. márc. 22. 13:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

14.07 nem kell ellenőrnek lennem ahhoz, hogy úgy gondoljam amiért nem fizetek azt nincs jogom sem használni, sem megenni stb. A vadiúj buszokon amik hibátlanok, azokon lyukasztasz??? Az új villamosokon is? Csak mert arra vered magad, hogy nem kapsz a pénzedért semmit. Ha meg nem kapsz semmit, akkor a semmiért szállsz fel rá?

Aki bliccel ugyanúgy lop, mint aki nagyban lop 100 milliót a BKV-nál... nincs különbség. Amúgy meg a sok kis tolvaj ugyanúgy elfogadná, meg ellopná a 30 meg 100 milliókat ha ott lenne!!!! Az ország vezetősége mindig tükrözi az ország lakosságát magát... Ha mindenki tisztességes lenne, és lincselés lenne még egy kiflilopásból is, tudod hol lenne itt 100 milliós lopkodás??? Reszketnének, hogy rájuk gyújtják a házat. De nálunk nem ez van, a whisky-s meg a Farkas peti a faszagyerek... a bűnöző a példakép.

2010. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

volt ilyen kérdés, hogy ha találnál egy pénztárcát 300.000 Ft-al benne iratokkal, mellette iratokkal ,tehát név és cím, és hogy vissza juttatnák e a pénzt a jogos tulajnak.


a válaszok kb 80%-a arról szólt, hogy eltenné a pénzt, meg vigyázzon jobban, blabla... gusztustalanok az emberek.

2010. márc. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

én momentán sehol sem lyukasztok, mert gépkocsiba ülök. de!

A vadiúj buszokon amik hibátlanok, azokon lyukasztasz??? *** ilyet még nem láttam, ez vmi scifi volt a tvben?

Aki bliccel ugyanúgy lop, mint aki nagyban lop 100 milliót a BKV-nál...//// khm...aki eltapos egy virágot, gyilkosságért életfogytiglan???? naaaaaa. **** Nálam momentán a whiskys nem példakép, de nem is hülye, lehet több diplomája van már mint neked. hangsúlyozom csak lehet, téged nem ismerlek.


És azért egy vmiben egyezzünk meg!! Te mond azt nekem, h. nem sok 320 ft 1 jegyért? ha azt mondod nem, kiugrok az ablakon, és magammal rántok valakit. Máshol ez 100ft. tudom az nem Mo. de akkor is.......

2010. márc. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
93%
Kiegészítem: 100-150ft-ot akármikor kifizetnék érte akár többszöri átszálláskor is ( én is bkv-ztam eleget, ezt az összeget akkor is kiköhögtem volna) de 320at? KIZÁRT.
2010. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy hétig kellett BKV-znom a múlt héten, amúgy én is kocsiban ülök én is. Nem tudom te hol laksz, de gondolom az új villamosokról hallottál már BP-en... Nos azok szépek, semmi bajuk. A buszok amiken ültem, 50-60%-ban vadi újak voltak, automata mondja folyamatosan, hogy milyen megálló jön, az ajtókkal szemben mindig kiírja egy digitális kijelző, hogy milyen megálló jön, mire lehet átszállni, mik az utána lévő megállók stb. Ezek vadi új buszok. Nekem ne mondja senki, hogy a sz@r öregen nem lyukaszt, mert az sz@r... az ilyen az új buszon se lyukaszt!

Hagyjál már a demagóg hülyeségeddel, hogy virág, meg gyilkosság... nem fizetsz és közben használsz valamit... kész, ennyi!!!! Lopnak a BKV-nál??? Aha... vajon hány ember lop-csal áfát, adót ebben az országban??? Hagyjuk már ezt... bemegyek a közértbe és közlöm, hogy ti tuti csaltok áfát, tuti nincs bejelentve senki, így aztán én sem fizetek!!! Ez hova vezet könyörgöm? Mindenki nagyon tudja mondani, hogy kinek mi lenne a dolga, közben meg a 90% napi szinten hazudik, becsap, átver embereket. Főleg persze saját magát. Az ítélkezést először önmagunknál kéne kezdeni...

2010. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szóval szted megéri a 320ft-ot? :D akkor gratulálok, ne utazz más világvárosba, ahol (akár) ez 50 ft értékű is lehet.........
2010. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
még mindig ott tartunk, hogy megértjük ha nincs pénzed rá és ezért bliccelésre kényszerülsz, de,hogy még röhögsz is mellé meg büszke vagy, nah ez az ami kiüti a biztit.
2010. márc. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Gondolkozzunk.Szoktam robogóval járni,1200ért teletankolok azt megyek vele 4-5 napot.Ha meg megyek 4X1-1 megállót az szintén 1200.Van különbség.Amugy mikor én bkv-val utazok nem lyukasztok,mivel sajnálom,felesleges pénzkidobás.Ha nem jön ellenőr akkor feleslegesen lyukasztok.Az esetek 99.9%ban igy lenne.Tehát inkább költöm a magam szorakoztatására,vagy a csajokra. 18/F
2010. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
emberek, ha 200 ft helyett 500 ft lesz a kenyér, azt is lopni fogjátok?
2010. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
89%
régen 1 forintos volt a jegy ( jórégen :) ) akkoriban 1 átlag ember keresett 3000-3500 forintot, tehát egy ÁTLAG fizetésből kitellett 3000-3500 db jegy. Ma kitell? 3500*320=1120000..........khm, jó lenne egy havi keresetnek. Sztem nincs olyan ember aki fiatalkorában ne bliccelt volna, akár bkv-n, mávon satöbbi. a fiatalsággal jár, idősebb korban se egy nagy vaszisztdasz, egy hamis lakcím kell hozzá és ennyi. A BKV így vagy úgy veszteséges lenne, mert ha nem az utasok, akkor a vezetőik ( mármint a cégvezetők) lopják szét. Én személy szerint mint azt mondtam is, csak a metróra vettem jegyet, azt is sokallottam, kenyeret most se eszek, később se fogok, rossz példa, olyan nincs h. A KENYÉR ára felemelkedik, mert az sok más alkotó termékeinek az árának az emelkedéséből következne. De ha az üzemanyag árak csökkennének ( tudom most nem, de volt már rá példa) a bkv jegy árai akkor sem csökkennének. Ezen sokat lehet vitatkozni, ki így látja, ki úgy. Nem a magával a bkv-val van a gond, nem is a sofőrökkel(ők se szentek, senki se az), és nem is a bliccelőkkel ( kicsit velük is), hanem a vezetőkkel, akik alagutat fúrnak lassan 5-6 éve, ( :D ) és vesznek bele olyan metrót ami szélesebb..... ( XD - ŐRÜLET ). Meg az olyan vezetőkkel, akik hajszárítóval melegített LCD tvket ( XD LOL) raktak ki a hév állomásokra, menetrend kijelzőnek. Na szóval ennyi. Vannak olyan huligánok is fiatalok között akiknek zsebében az éves bérlet, de rongálnak, mert úgy érzik firkálni kéne az üvegre meg a busz falára. Akkor már inkább bliccelnének de maradnának nyugton, nem?
2010. márc. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!