Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Visszaéltek a férjem adataival...

Visszaéltek a férjem adataival a BKV-n. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Ma jött egy levél a BKK-tól a férjem szüleihez a férjem nevére (ő már nem oda van bejelentve). Az anyukája nem vette át. De a sógornőmnek van egy csaló, nem becsületes hazudós krapekja, aki még el is dicsekedett vele, hogy meg szokták büntetni a BKV-n, mert jegy nélkül utazik. Az a gyanúnk, hogy őt megbüntették, de a férjem adatait diktálta be és ezért most a férjemet fogja elővenni a BKK.


Történt valakivel hasonló? Mi történhet? Mit tehetünk?


2015. ápr. 23. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs aláírás a BKK fejen is állhat.
2015. ápr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De ha megbüntetnek aláíratják Veled a jegyzőkönyvet, ha aláhamisította, akkor van aláírás. Arra gondolok, hogy talán ez támadható, ha bemegy a férjem és bizonyítja, hogy az nem az ő aláírása, akkor nem tehetnek semmit.


Gondoltam hátha valakivel történt hasonló eset.


De ez is milyen már, megbüntetnek aztán bediktálok valamit és elhiszik?????

2015. ápr. 23. 21:07
 3/14 anonim ***** válasza:
Én már láttam többször olyat, hogy valakit büntettek, mindig elkérte tőlük az ellenőr a személyi igazolványt+lakcímkártyát (vagy legalábbis mutatniuk kellett), szóval nem értem, hogy lehetséges ez.
2015. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha kiderül, hogy a sógornőd pasija odahamisította az aláírását a férjednek, azzal irgalmatlanul beszopta, mert az már büntetőjogi kategória. Ha van valami aláírás, akkor tagadni kell, hogy a férjed írta alá, jön az írásszakértő és megmondja, hogy nem ő írta.
2015. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Igazából húsz éve volt divat, hogy bemondásra írta az ellenőr a csekket, egy ideje már joga van elkérni az iratokat.
2015. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Napkiraly ***** válasza:
Semmi. Addig nem foglalkoznék vele érdemben,amíg nem küld a MOKK által fizetési meghagyást. Akkor ellentmondasz
2015. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy a közterületeseknek van joga elkérni az irataidat, a BKV ellenőr csak szemrebesgetve pisloghat...

Tehát ha csak ők voltak ott, elképzelhető, hogy bemondás alapján történt.

De akkor is megér egy feljelentést, előtte bemenni, ellenőrizni az aláírást a csekken.

2015. ápr. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 bp1985 ***** válasza:
84%
Soha nem volt joga elkérni egy ellenőrnek személyit.
2015. ápr. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg maradjunk annyiban, hogy joga van elkérni, te pedig nem vagy köteles megmutatni se neki. _KÉRNI_ értitek? Nekem is van jogom elkérni a személyid, pedig még csak ellenőr sem vagyok... Komolyan, ha egy ilyen egyszerű jogi kategóriát nem sikerül értelmeznie ennyi embernek, akkor nem csodálkozom az ország helyzetén.
2015. ápr. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy személyit ellenőrnek nem vagyok köteles átadni és ő rendőrt hívhat ilyen esetben, amit én nem vagyok köteles megvárni. Rendőrnek viszont át kell adnom a személyit, illetve a közteresnek is. De ez is milyen már, bemondásra elhiszik, hogy az vagyok akinek mondom magam.


Mi is erre gondoltunk, hogy viszünk több okiratot amin rajta van az aláírása és vizsgálják ki.


Köszi a válaszokat.

2015. ápr. 24. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!