Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért az szaladgáljon akinek...

Miért az szaladgáljon akinek az adataival visszaéltek?

Figyelt kérdés

EZ kérdés a BKK honlapján van fent.


Nem volt pótdíjazásom, visszaélnek adataimmal, vétlen vagyok, miért én rohangáljak a saját igazam után, miért én járjak a rendőrségre?


A pótdíjazáskor a pótdíjazott által megadott adatok alapján Önnel szemben van követelésünk, Önnek van lehetősége és az Ön érdeke, hogy igazolja a visszaélést, tisztázza magát. Mi ebben lehetőségeink szerint segítséget nyújtunk.



Ha velem ilyen történne semmit nem tennék mivel sosem bliccelek bérletem van ezt igazolni is tudom szépen megvárnám a fizetési meghagyást amit visszaküldenék a közjegyzőnek ha bíróságra kerülne az ügy igazolnám vétlenségem és arra hivatkoznék semmilyen magyar jogszabály nem írja elő nekem kell ilyen esetbe igazolnom bármit is itt arról van szó egy közlekedési cég hatósági jogkört gyakorolva akar fellépni amelyel nem rendelkezik ezért nyugodtan kivárnám mi történik had követelődzenek.

Csak azért mert nagyon rá vannak sunyizva a pótdíjra nem csak BKK-nál de MÁV-nál is. Sokat utazok vannak kalauzok akik mint tapasztalt rókák szinte minden utasba potenciális bliccelőt látnak.

Sajnos nem azt akarják elérni, hogy mindenki vegyen jegyet hanem vadásszák a bliccelőket mert akkor jön a jutalom, ugyanis pótdíjra prémiumot kapnak. Nyugat Európában egyszerűen lerakják a vonatról ott nem a bírság van középpontba meg még jegyet is vesznek az olyan közlekedési eszközökön amelyek 30-40 évvel megelőzik országunkban találhatókat.


2014. márc. 28. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd a BKK nem fog nyomozni, akinek az adatai szerepelnek a rendszerükben azt fogják zaklatni! Ha elvesztetted az irataidat, akkor kell hogy legyen valamiféle igazolásod erről, és egy perc alatt tisztáztad magadat!


Azt elismerem, hogy gyakran jobb nekik a pótdíj, és kissé rá is nyomultak, de az ellenőr nem fénymásolja le az igazolványodat amivel más visszaélt, az arcokra meg nem emlékezhet. Bár ha lemásolná és a te képed díszeleg rajta, akkor már nem lenne menekülés a pótdíj elől.


Abba is belegondolhatsz, hogy ha bemondásra mindenkinek elhinnék, hogy nem ő volt a bliccelő, akkor ez lenne a legjobb kifogás. Mint ahogy régebben mindenki vett gyorsan egy bérletet és bevitte az Akácfa utcába 2000-ért bemutatni!


Kellene a Dávidkánál javaslatot tenni, hogy a megfogott bliccelőket fényképezzék le helyben, és akkor nem lenne vita! Tudom abba meg belekötne az ombudsman, de nem lehetne jobban visszaélni a képekkel, mint az autók rendszámával, pedig a parkolóőr és a közterületes is fényképez!

2014. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Ugyanazt tenném, mint, amit te. Ha nem én voltam, akkor nem foglalkoznék vele. Megvárnám a bíróságot. A neved, lakcímedet 5 ezer ember tudhatja. Személyigazolványod számát is tudják? Még az sem jelent semmit, hiszen sok helyen szerepel, könyvtárban, albérleti szerződés, akárhol.

Szóval nagyon dühítő lehet egy ilyen szitu, és nagyon nehéz védekezni ellene, főleg bizonyítani, hogy nem te voltál.


Nem vicc, amit írok. Albérletben lakom, egy velem hasonló kinézetű nő a tulaj, tudja minden adatom. Akár vissza is élhet vele. AZ esélye nem nagy, de nem kizárt.

2014. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 10 deka farhát ***** válasza:

Kinek nagyobb érdeke a helyzet tisztázása? Na, az szaladgáljon. Ha te lusta vagy, de van pénzed - lelked rajta.


Egyébként van olyan jogszabály, ami előírja, hogy személyes okmányok (igazolványok, TAJ kártya stb.) elvesztését vagy ellopását lehetőleg azonnal jelezni kell a rendőrségen - pont az ilyen visszaélések elkerülése végett. Te ott akkor fogsz kapni egy papírt, amivel igazolni tudod, hogy ha a bejelentés napjától kezdve bármikor használták az igazolványaidat, az nem te voltál.


Egyébként meg: aláírás. Azt nagyon nehéz hamisítani.

2014. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha engem vádolnak valamivel amiről tudom, hogy nem történt meg akkor szerintem nem nekem kell bizonyítanom a vétlenséget.
2014. ápr. 1. 21:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!