Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lassújelet kaptam, ezért...

Lassújelet kaptam, ezért tekintettel az Ünnepekre, idén nem lesz több vasutas kérdésem: a forgalmi utasítás (márha jól emlékszem a könyv nevére) megvehető, megrendelhető valahol? Ha igen, milyen áron?

Figyelt kérdés
Kellemes Ünnepeket Vasutas Barátaim
2014. dec. 16. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Híd fö a mávot, vagy kérdezd meg reggel a vonaton a kalauzt.


[link]

2014. dec. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ritkán vonatozom. :( De gondolom itt MÁV-os is szokott válaszolgatni, bízom a hasznos válaszban. :)
2014. dec. 16. 10:41
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a legfrissebbek fent vannak-e valahol, de a régebbi forgalmi és jelzési utasítások simán letölthetők a netről.
2014. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem hiába írtam neked, az előző kérdésednél az index.hu vasutas témáit, illetve a Vonatösszeállítás FB oldalt, de ott van még az iho is.

Láthatod, hogy számtalan vasútmániás, vagy MÁV dolgozók általl látogatott (és oda kommentelő) weboldal, fórum létezik, de te, a gyk.hu-t találtad meg. Itt nagyon kevés a vasutas, illetve a vasútmániás. A közlekedés kérdéseknél (nem hiába), az autósok vannak többségben. A tömegközlekedésnél, a honnan - hova kérdések javarészét a google is megválaszolja, a bliccelés ellenszerét, meg az érvényes jegy/bérlet (tudom, ősi titok).

2014. dec. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem baj azé van az oldal hogy kérdeznyi lehessen....
2014. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3. Legálisak? Mert kiskorú vagyok, nem akarok szüleimnek problémát.

4. Akit a kocsik érdeklik, az miért jön a tömegközlekedés témakörbe? Engem nem érdekelnek a kocsik, nem olvasom a kérdéseket, pláne nem hisztizek amiatt, hogy minden vonatos kérdésre 40 autós jut. Lehet, hogy inteligencia kérdése. Ez nem neked szólt, köszönöm a tippeket, megnézem azokat az oldalakat.

2014. dec. 16. 13:28
 7/14 anonim ***** válasza:

minden vonatos kérdésre 40 autós jut


igen, csak nem egy embertől, és nem naponta....

2014. dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem győztél meg, de javaslom ne vitatkozzunk tovább.
2014. dec. 16. 13:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem is szeretnélek, csak talán megérted a problémát. Vagy legalábbis magyarázatot kapsz rá.
2014. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, legálisak. Gugli első találatai:

F1 jelzési utasítás:

[link]


F2 forgalmi utasítás:

[link]


Ha jól látom ezek 2007-esek, nem tudom van-e már frissebb, nem vagyok vasutas, de alapok ebben is benne lesznek.

2014. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!