Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen késésnemek vannak (pl....

Milyen késésnemek vannak (pl. forgalmi okok miatti késés) ezek pontosan mit jelentenek, ki teszi közzé ezt a vonatinfón?

Figyelt kérdés

2014. dec. 15. 21:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Társvasúttól átvett késés?
2014. dec. 15. 21:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdező:

én is, (úgy-ahogyan) vasútrajongónak tartom magamat, emiatt ajánlom neked az Index.hu vasutas topicjait. Ott is van élet és több vasútmániás és esetleg MÁV dolgozó is kommentel oda (aki tud és szívesen válaszol is). Itt, a gyk.hu-n, viszont kevesebb a vasútmániás. Ha meg, nagyon kell, akkor a vonatösszeállítás FB oldalát ajánlom, amit egy, vasútmániás szerkeszt.

2014. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A menetirányítók teszik közzé. Forgalmi ok, időjárási ok, műszaki ok, csatlakozásra várás, vonatforgalom-szabályozás, vonat külföldi késése, társvasúttól átvett késés, baleset, felsővezeték-szakadás, stb. lehetnek az okok.
2014. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"A menetirányítók teszik közzé."


Vagy nem. A Havaria irányító kezeli a rendszert egy WEb felületen tud késési indokokat kiválasztani, vagy egyénit beírni.

2014. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Defekt.
2014. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak vasútról van szó?

Én eddig háromfélét láttam, nem a vonalinfón, hanem a BKK oldalán:

műszaki ok miatt = lerobbant, defektet kapott, elromlott, áramszedőtörés, stb.

forgalmi ok miatt = dugó, baleset, torlódás, stb.

időjárási okok miatt = csúszik az út, elöntötte a pályát a víz, stb.

2014. dec. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!