Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csütörtökön mennék Békéscsabár...

Csütörtökön mennék Békéscsabára Szolnokról.12:33as icvel szerettem volna, de amikor jegyet vettem gyorsvonati pótjegyet kaptam, azt mondták arra nem kell helyjegy. Akkor miért van kiírva az ic. Akkor most nem kell?

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem kell rá.
2014. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Te választhatsz, hogy akarsz-e magadnak helyet biztosítani és az IC-kocsi (elméleti) magasabb szolgáltatásáért fizetni vagy elèg neked ugyanabban a vonatban a szokásos gyorsvonati színvonal, helybjztosítás nélkül
2014. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Helyet szerettem volna, de 1. osztalyra vettem biztos ami biztos legyen helyem :)
2014. dec. 15. 19:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Gyorsvonati részen már nincs 1.o.

Akkor te az IC részbe vettél.

2014. dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Arra ilyen hibrid vonatok mennek. Hiába hívják ic nek a vonatot vannak rajta gyorsvonati kocsik is, ahová csak gyorsvonati pótjegy kell, nem kell helyjegy. Illetve van rajta ic kocsi is arra viszont kell helyjegy. A pénztárosok általában alapból a gyorsvonati részre adnak jegyet, csak ha külön megemlíted, hogy te az ic kocsiban szeretnél utazni akkor adnak csak oda jegyet.
2014. dec. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Holnap megyek es ic jegyet veszek, mert azt szerettem volna.

Ha van Szolnok - Bekescsaba 50% kedvezmeny gyorsvonati potjeggyel 1.kocsiosztalyra jegyem. Akkor helyjegy kell?

2014. dec. 15. 21:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Nincs elsőosztály a gyorsvonaton igy az felesleges. Ha most megvan a gyorsvonatitjegyed akkor a gyorsvonati részen utazhatsz 2.o.-on. Az 1.o.-ú jegyed felesleges.
2014. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Imadom a mavot es azt a not aki adta. Veszek helyjegyet ic reszen utazhatok?
2014. dec. 15. 21:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne a mávot imádd meg ne is a nőt, ha ilyen értelmesen mondtad el mit szeretnél, ahogy itt is előadod, nem csodálom, hogy nem értették...


Most neked van egy gyorsvonati pótjegyed. Ha az IC részen akarsz utazni akkor a gyorsvonati pótjegy NEM kell helyette IC pótjegy kell.


De ha már megvan a gyorspótjegyed és a jegyed is miért nem utazol boldogan azt kész??


De ha IC részen akarsz menni, akkor kérsz IC pótjegyet, a gyorspótjegyed pedig visszaváltod... Az 1.o.-ú jegy miatt a kalauztól kérj majd igazolást, hogy nem volt 1.o. és visszakapod az árát.

2014. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Eleg erthetoen elmondtam raadasul oda toltam ele ic neve idopont stb mit akarok erre ezt nyomta a kezembe, azzal hogy nem kell ic es akkor minek adott elso osztalyt..
2014. dec. 15. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!