Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most akkor megbüntettek?

Most akkor megbüntettek?

Figyelt kérdés

Ma reggel történt velem, hogy sajnos elkéstem a fősuliról, az otthoni nagy sietségben odahaza felejtettem minden iratom.

Miután felszálltam a buszra, az ellenőrök jöttek hivatalos személyekkel, mire én mondtam, hogy sajnos semmi sincs nálam. Erre leszálltak velem kb. nyolcan a célállomáson, és mivel nemtudom magam igazolni, azzal fenyegetőztek, hogy megbüntetnek 50-150e. forintig. Szerencsére a táskámban megtaláltam az anyakönyvi kivonatom, és adtak egy sárga csekket, 16.000 forinttal feltüntetve, viszont sem a nevem sem a lakcímem nem szerepel a csekken és semmilyen adat , ami rám utalna csak a dátum és az összeg. Mi a teendő ?



2014. okt. 1. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Menj be, s mutasd be az érvényes bérletedet. Így csak 2000 Ft lesz. A csekk üres, de az nem számít.

Más viszont nem játékos, mert az igazolvány hiányáért az ellenőr, de még a közteres sem szabhat ki semmiféle büntit. Rendőr tehette volna meg.

2014. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nos, az az 50-150 ezer forintos bírság nem volt üres fenyegetőzés, mert rendőrt hívhatnak, akik bizony valóban megbírságolhattak volna az igazolvány hiánya miatt. Mindenesetre 2 napon belül mutasd be érvényes bérletedet és igazolványaidat együtt, így a legtöbb cég csak kisebb büntetést szab ki.
2014. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Erre leszálltak velem kb. nyolcan a célállomáson, és mivel nemtudom magam igazolni, azzal fenyegetőztek, hogy megbüntetnek 50-150e. forintig. "

Nagyon örülnék, ha hasonlóan keményen lépnének fel a 99-es buszon néhány utas esetében (a nemzetiségükről nem írok semmit, mindenki tudja, kikre gondolok) és nem csak a diákokkal szemben lennének ilyen bátrak.

Megtörtént eset: a jegy és bérlet nélkül utazó emberke megfenyegette a női közterest, szidta a felmenőit, majd SENKI sem akadályozta meg, hogy leszálljon büntetés nélkül. Aki elég félelmetes, és eléggé kigyúrt, azzal szemben a közteres se mer fellépni? Milyen világot élünk? 16 ezer forintot lehúzhatna a BKK ezekről az egyáltalán nem fizető utasokról, nem csak 2 ezret... Engem, és sok fizető utast nem az zavar, hogy a gimis Pistike otthon hagyta a diákigazolványát, és úgy utazik a buszon, hanem az, hogy egyesek egyáltalán nem vesznek bérletet/jegyet, aztán ordibálnak, köpködnek, szemetelnek a buszon, az ellenőr meg levegőnek veszi őket.

Kérdező, neked csak 2 ezret kell befizetned, 3 napon belül, az Akácfa utcában, és sajnállak, hogy így bántak veled fizető utas létedre, annak ellenére, hogy nem voltak nálad az okmányaid. Azt pedig egyenesen szánalmasnak tartom, hogy az ellenőr fenyegetőzik 50-150 ezres büntetéssel, amikor neki nincs jogköre a személyi igazolvány hiánya miatt való büntetéshez, csak rendőrt hívhat, aki a központi nyilvántartásból ellenőrizheti az általad mondott adatok hitelességét. A BKK-s ellenőrökkel ellentétben a rendőrök nem fognak szemétkedni veled, amennyiben tisztességes hangnemben válaszolsz, és jó modort használsz, és látja rajtad a rendőr, hogy tiszteled őt. Azok kapnak 50-150 ezer forintos csekket a rendőrtől, akik felháborodottan válaszolnak a kérdésekre és a jogaikról papolnak.

2014. okt. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!