Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a metróban de...

Megbüntettek a metróban de nem írtam alá semmit, most akkor mi van?

Figyelt kérdés
még kérdezte is hogy aláírom-e vagy nem, azt mondtam nem és mentem tovább. holott a csekk hátulján is ez áll "aláírásával hozzájárul ahhoz...", satöbbi. azt is mondta hogy nem évül el a büntetés soha, elég sok hülyeséget mondott most hogy így belegondolok.

2014. szept. 22. 20:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Legalább az adataidat felírták? Mert akkor be tudják hajtani.

Legközelebb meg vegyél jegyet/bérletet! :)

2014. szept. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Attól még hogy nem írod alá, attól még meg vagy bírságolva. És elévül, kivéve ha elévülés előtt küldenek egy felszólítást, akkor újrakezdődik a számlálás. És hidd el, fognak értesítőt küldeni, de nem 350 forintról (ennyi lett volna a jegy), nem is 16 ezerről (ennyi a büntetés alapból), hanem jóval többről, ugyanis jönnek a pótdíjak és a késedelmi kamatok.

Szóval érdemes minél előbb befizetni, és nem faxként viselkedni.

2014. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

de hisz én úgy tudom az aláírásom nélkül nem ér semmit az egész a bíróság számára... no mindegy is.

mindenesetre köszönöm a remek tanácsokat, azzal pedig egyikőtök se foglalkozzon hogy gyakorlatilag rabszolgaként adóztok minden szarért, és amit ezért kaptok cserébe abba még az ingyenes tömegközlekedés se fér bele az illetékesek részéről, hogy a rabszolgamunkádba zavartalanul eljuthass, plusz költségek nélkül. részemről gusztustalan az egész, elítélem, elvből sem fizetem. ha ilyenért börtönbe kerülhet az ember, én benne vagyok. persze se behajtásról nem hallottam még se egyéb következményéről bkv-s büntetésnek, csak rémült kérdezőkről az interneten, levelekről, maximum kéretlen telefonhívásokról. tulajdonképpen egy ijesztőnek szánt viccnek tűnik az egész, sokszor teljesen jogtalanul, amit isten tudja miért védelmeznek egyszerű polgárok, például itt is. teljesen érthetetlen számomra ez a mentalitás. szerintem nem követtem el bűnt azzal hogy jegy nélkül utaztam. mivel ritkán szokták elkérni a jegyemet/bérletemet akkor is mikor költök rá, és éppen nem volt annyi pénzem, megtettem. bűnöző lettem. így is több pénzt költöttem rájuk mint amennyit érdemelnek.

2014. szept. 22. 21:19
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy apróságot elfelejtesz. Már nem a BKV-nak tartozol, hanem a BKKnak. Ők pedig szigorúan bevasalják.


Igazából lehet mellébeszélni az elvekkel. Majd ha a rabszolgatartód beint fizetéskor és nem kapsz egy qrva forintot sem, mert épp neki sok járulékot kell fizetnie utánad és nincs kedve téged kifizetni, akkor meg majd csak pislogni fogsz...


A BKV nem kötelezően használandó valami, amiért fizetni kell. Ha nem tetszik lehet sétálni, bringázni vagy mehetsz kettes létrával is...

2014. szept. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
értem. rituális öngyilkosság a békávé... békáká számlájára?
2014. szept. 22. 21:37
 6/20 A kérdező kommentje:
és mikor vasalt a bkk hatékonyabban a bkv-hoz képest? van erre valamilyen példa? létező dolog ez egyáltalán?
2014. szept. 22. 21:39
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
1001 példa van rá, ha személyes tapasztalatra gyúrsz akkor hajra, ne fizesd be. Majd gyere sírni ugyanide, hogy mire tette rá a kezét a behajtó.
2014. szept. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Elég sok példa van rá. Biztos emlékszel rá, amikor átvette a közlekedés szervezést a BKK, akkor hirtelen a 4-6-osra minden ajtóba jutott egy közteres. Akkor kezdődött ez a mizéria, utána lett első ajtós felszállás, akkor "verték" a videófelvételen a közteresek a bliccelőt stb..


Nálunk ki van adva, hogy fel kell számolni a bliccelést és évi X milliárddal nőni kell a jegybevételnek.

2014. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

sajnos nincs semmim amire a behajtó ráteheti a kezét (hacsak nem.. A PÉNISZEM??!). persze, majd akkor jöjjek ide humorosan emlegetni a péniszemet ilyen véresen komoly bűnügyi viszonylatokban, ha a behajtó bekopog a szüleim üres lakásába a harmadik emeleten, majd délután ismét megkísérlik mikor hazajött a munkájából (rendszeres bérletfizető állampolgár, kiváló asszony), vagy netán gvantanamó öblöt idéző módszerekkel kínozzák ki belőle a hollétemet, ami nem volt rajta az igazolványomon amit az ellenőrnek nyújtottam. netán nyomozókat fogadnak a megkeresésemre? helikopterek elől is fogok menekülni, jól sejtem?

a büntetést továbbra sem írtam alá, ami felett továbbra is elsiklik mindenki aki látja és afféle internetellenőrként felszólít többszöri alkalommal is engem, hogy fizessem be márpedig, hiszen hogyan képzelem, embernek se vagyok méltó. nevetséges ez az egész, a kafka szokott ilyenekről írni. persze valószínűleg befizetem azért, mert ócska ember vagyok és csak a pofám jár. de az előző négy büntetésemet tavaly nyárról soha!!! ti pedig szégyelljétek magatokat. de tényleg. micsoda emberek vannak...

2014. szept. 22. 22:12
 10/20 A kérdező kommentje:
jOhN__mAClainé911: ezek jó példák. én igazából arra szerettem volna példát hallani, hogy amennyiben nem fizetem be (akár évtizedeken keresztül, ahogy oly sokaktól hallottam ezt), be fogja-e hajtani a pénzt pár izmos ember, esetleg letartóztatják a szüleimet, túszként tartják fogva őket, orbán viktor tömlőcébe vetnek, vagy hogy történt-e már bárkivel olyan, hogy levélbeli fenyegetéseken kívül foglalkoztak a bliccelő illetővel? mert esküszöm, nem hallottam még ilyenről. elég régóta van már bkk az elavult és puhány bkv helyett, mégsem hallottam azóta sem ilyen történetet. mindig csak azokkal foglalkoznak akik befizetik a csekket, vagy levelet írnak arról hogy miért nem tartják jogosnak befizetni a csekket, amiből rengeteg ügy létezhet. több százezer, ha tippelnem kell hasraütve. szóval hogyan vehetném komolyan, hogy a naponta történő több száz, több ezer, ki számolja már mennyi büntetésből a befizetetlenekkel úgy járnak el, hogy megemlegetik? esetleg néhányakkal példát statuálnak, mint a metallica lemezét letöltő kisfiúval (kislánnyal, nem emlékszem már)...
2014. szept. 22. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!