Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a BKV-n, a...

Megbüntettek a BKV-n, a személyimet is megszerezték. Megkaptam a felszólítást, bementem megnézni az iratokat. A személyigazolvány számomat hibásan írta le az ellenőr. Ez elég ok a büntetés visszautasítására?

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 16:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem volt jegyed vagy bérleted, legalább a bírságot fizesd be
2014. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem,mert az a hiteles amit leírt, és a tied hamis.Ami további bírsággal jár.
2014. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem hamis, az igazolvány számomat rosszul másolta le, olyan számú igazolvány amit leírt nem létezik.
2014. júl. 14. 17:07
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Hogyan szerezte meg a személyidet?
2014. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogosulatlanul vettél igénybe egy szolgáltatást. Ez elég ok pótdíj kiszabásához. Csak több lehet, kevesebb nem.

A személyi igazolvány száma csak egy adat. Amikor aláírtad, nem ellenőrizted?

2014. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A bérletem egy nappal korábban járt le, úgy emlékeztem még aznapra érvényes, ezért teljes nyugalommal mutattam az ellenőrnek. Egy igazolvány tokban tartom, minden más igazolvánnyal együtt, amit az ellenőr elvett, és felszólításomra sem adta vissza. Bár ez lényegtelen, mert akkor nem vetettem jegyzőkönyvbe, tehát nem számít. Semmit nem írtam alá, tehát van egy aláíratlan jegyzőkönyv hibás személyi adatokkal. Elég bizonyíték ez, megállja a helyét a bíróság előtt?
2014. júl. 14. 17:16
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2014. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Felszólításodra sem adta vissza! - mert bevonhatja az igazolványt, s a szelvényt is. Nem a te tulajdonod, csak használója vagy.
2014. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem hibásak a személyi adatok. Név, fénykép, születési idő, lakcím stimmel. Csak a számban egy számjegy nem. Teljesen életszerű, hogy létezik egy másik ember, azonos névvel címmel, kinézettel... Ne legyél már ennyire pitiáner, hibáztál, fizesd ki, ennyi.
2014. júl. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk elmehet az ellenőr a fenébe, hogy 1 napja lejárt bérletért büntet...
2014. júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!