Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ellenőr igazoltathat és...

Ellenőr igazoltathat és megbüntethet?

Figyelt kérdés
Elnézést minden ellenőrtől, a kérdés miatt, biztosan rendben végzik a munkájukat. De nem szeretek se bérletet venni sem lyukasztani. Nem személyes csak csóró vagyok. Szóval, ha az ellenőrrel nincs közterületis, leszállít, de én nem akarok megadni semmilyen adatot, ő nem kötelezhet engem igaz? Nem alkalmazhat semmilyen erőszakot stb. Simán otthagyhatom, esetleg kihívja a rendőröket. De ha ugye nem tud rólam semmit és elmegyek, elszaladok, elrepülök, lényeg hogy gyorsan elhagyom a helyszínt, akkor elvileg nem lehet semmi bajom csak annyi hogy gyalogolnom kell. Ezzel kapcsolatban szeretnék hozzászólásokat.

2014. máj. 17. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%

Így van. Nem hatósági személy, nem vagy köteles átadni neki az irataidat. Nem tehet semmit. Otthagyod azt kész. Leszállsz, még 2 métert, azt már nem is a bkv területén vagy.


Én se vettem amúgy soha. A BKV botrányok miatt. Rohadjanak meg.

2014. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Taxival járok, mivel megtehetem, de attól még nem vagyok rossz ember, és sajnállak. Szerintem spórolj egy biciklire, mert ha közterület-felügyelők vannak az ellenőrök mellett (szoktak együtt dolgozni csomószor, metróknál viszont nem), akkor 16 ezer forintot perkálhatsz és két büntetés árából kijön egy használható minőségű kerékpár.
2014. máj. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Trükkösek az ellenőrök. Eléd állnak, te pedig úgyis meg fogod lökni, hogy elmenjen. Na erre azt mondja, hogy megütötted, ez viszont bűncselekmény, mert ő közfeladatot ellátó személy. Innentől kezdve meg a bűncselekmény elkövetőjét bárki visszatarthatja, ő viszont vissza is fog tartani.


Az adataidat kezelheti, tehát jogosult elkérni az igazolványodat. A lényeg az, ha nem adod át, azt nem kényszerítheti ki mint a rendőr.

2014. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem igazoltathat, de ha eléd áll és passzív módon tart a helyszínen, akkor egyáltalán nem alkalmazhatsz vele szemben erőszakot. Szóval nagyon korlátozottak a lehetőségeid.


A csóróság amúgy nem indok a lopásra. Egy rollerre vagy teszkós biciklire bárki össze tud spórolni belátható időn belül, ez neked is megoldás lenne és mèg sportolnál is. A többi csak melléduma.

2014. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elkérheti az igazolványodat, mert valahogy ki kell állítsa a büntetést.
2014. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Zsebvirág ***** válasza:

Ez olyan, mintha a boltban lopsz...


Ha rajta kapnak akkor addig visszatarthatnak amíg a rendőrség ki nem ér.


Ugyanez van a BKV járatain is. Ha nem váltasz utazási jogosultságot (bérlet, jegy, stb.) akkor Te lényegében lopsz, ami bűncselekmény és ha nem tudod az adataidat igazolni vagy nem akarod akkor visszatarthatnak az ellenőrök addig amíg a hatóság emberei ki nem érkeznek.

2014. máj. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Zsebvirág ***** válasza:
És az rosszabb, ha a rendőr intézkedik... ott tuti előállítanak, lopás büncselekményének ügyében eljárást indítanak aminek a vége egy magasabb összegű pénzbírság mint amit a BKV ellenőr kiszabott vna.
2014. máj. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

A bliccelés nem minősül lopásnak jogilag.

Lehet, hogy "lényegében" lopásnak számít, mert nem fizetsz valamiért, amit igénybe veszel. De jogilag nem hajtasz végre szabálysértést vagy bűncselekményt, csak egy polgári szerződést szegsz meg.

Tehát nem fog a rendőr előállítani, és semmilyen ügy nem fog ellened indulni sima bliccelésért. (Persze az más, ha erőszakosan lépsz fel az ellenőr vagy a közteres/rendőr ellen.)

2014. máj. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Zsebvirág, a BKV-t nagy részben a fővárosi önkormányzat finanszírozza, és tudtommal csak kis részt képes fedezni a jegy és bérleteladások bevétele.

Tehát mindenki fizet egy keveset a tömegközlekedésért, még az is, aki sose utazik rajta, ugyanis a mi adónkból tartják fent. De hogy lopás lenne a bliccelés, az eléggé túlzás. Én azért nem használom a tömegközlekedést, mert a színvonala a szolgáltatásnak alacsony, sokszor késnek a járatok, kosz van, és amikor régen utaztam buszon, az ellenőrök egy eléggé méretes, koránt sem barátságos arcú egyéntől nem kérték se a jegyét, se a bérletét, inkább tovább sétáltak és egy diákot büntettek meg, mert ahhoz már elég kemények voltak.

2014. máj. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszokat! Összegzem a tudásomat és lehetőségeimet:

1., Nagydarab és kopasz leszek, vagy egy 4-5 fős nemzetiségi banda, hogy ne merjék elkérni a jegyem

2., Járok táncra, sportolok pl.: amerikai focit, hogy javítsam a koordinációs képességeimet, így amikor elém áll az ellenőr le tudok fordulni róla, s már úton is vagyok hazafelé

3., Veszek bérletet úgy, hogy minden 2. hétvégén járok Pesten.

4., Veszek egy biciklit és azon utazom ( írói megj.: már ütöttek el úgy, hogy biciklivel voltam, lehet, hogy nem a városban kellene tesztelnem, mnnyit ügyesedtem azóta)


Jó tudom az utolsónak kifogás szaga van, de na. Megpróbálom az 1. 2 valamelyikét összehozni.

Kösz még egyszer!

2014. máj. 18. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!