Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ellenőr igazoltathat és...

Ellenőr igazoltathat és megbüntethet?

Figyelt kérdés
Elnézést minden ellenőrtől, a kérdés miatt, biztosan rendben végzik a munkájukat. De nem szeretek se bérletet venni sem lyukasztani. Nem személyes csak csóró vagyok. Szóval, ha az ellenőrrel nincs közterületis, leszállít, de én nem akarok megadni semmilyen adatot, ő nem kötelezhet engem igaz? Nem alkalmazhat semmilyen erőszakot stb. Simán otthagyhatom, esetleg kihívja a rendőröket. De ha ugye nem tud rólam semmit és elmegyek, elszaladok, elrepülök, lényeg hogy gyorsan elhagyom a helyszínt, akkor elvileg nem lehet semmi bajom csak annyi hogy gyalogolnom kell. Ezzel kapcsolatban szeretnék hozzászólásokat.

2014. máj. 17. 15:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Zsebvirág, a BKV-t nagy részben a fővárosi önkormányzat finanszírozza, és tudtommal csak kis részt képes fedezni a jegy és bérleteladások bevétele. "


Tévedés, közel 50% a menetdij-bevétel aránya, ami nem kis rész...

2014. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 bp1985 ***** válasza:
19%
Az ellenőrnek nincs joga személyit kérni. Kizárod magad az utazásból. A közteres elkérheti, viszont nem adhatja ki az adataidat. De vegyél egy bringát, nem kell azt ingyen használni, amiért más fizet. Te sem szeretnéd azt ingyen senkinek szolgáltatni, ami neked pénzbe kerül.
2014. máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
40%
És mi lenne ha dolgoznál? Vagy gyalogolj. Vagy vegyél gyűjtőjegyet az olcsóbb.
2014. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő köszönöm neked is a válaszodat. Ez nekem hogy nem jutott eszembe?....
2014. jún. 1. 11:43
 15/15 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segíthettem :-) Így legalább nem kell félned a gonosz ellenőröktől, akik meg akarják büntetni szegény ártatlan bliccelőt.
2014. jún. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!