Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a BKV-n, a...

Megbüntettek a BKV-n, a személyimet is megszerezték. Megkaptam a felszólítást, bementem megnézni az iratokat. A személyigazolvány számomat hibásan írta le az ellenőr. Ez elég ok a büntetés visszautasítására?

Figyelt kérdés

2014. júl. 14. 16:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bezzeg ha a Tescoban találsz egy 1 napja lejárt szavatosságú terméket, akkor tuti hívod az RTLKlubot..de az ellenőr menjen a francba... :D
2014. júl. 15. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha nem írtad alá akkor ne fizesd be, hiszen nem lehet behajtani. Az aláírással ismered el ,hogy jogos a büntetés nem írtad alá így sosem hajtják be. Most képzeld el ,hogy pl. én írok egy papírt arról ,hogy kölcsönadsz nekem 1 millió ft-ot, majd termsézetesen nem írod alá ,de én megyek a bíróságra ezzel a papírral ,hogy itt a bizonyíték vállaltad, hogy kifizeted, nem tetted meg hajtsák be. Pont ugyanúgy röhögik ki a bíróságon is a BKV-t, ha egy alá nem írt papírt lobogtat a követeléssel.


Ha a személyi számodat is elírta akkor meg duplán bukó, elvégre nem te vagy, nem is voltál ott valaki biztos bediktálta a te adataidat stb.


Nekem volt olyan esetem ,hogy az ellenőr nem akarta elhinni ,hogy az ideiglenes diák valódi adatait felírta, jegyzőkönyvet persze nem írtam alá és otthagytam, menjen ahová akar. Fizetési meghagyás jött a volántól fél év után, felszólító levél nem jött se csekk. De a jegyzőkönyvet küldték, az ellenőr odahamisított egy aláírást, persze köze sem volt az enyémhez, és még a dátumot is elírta egy nappal így hétfői helyett vasárnapi van volt, akkor meg otthon voltam és ezt hárman is tanúsították volna ha bíróságra kerül az ügy.

A Fizetési meghagyás azért cseles, mert ha nem nyilatkozod le, hogy nem ismered el 15 napon belül akkor jogerős lesz és behajtható. A bíróságon az előadónál kell nyilatkoznod vagy írásban benyújtani, hogy nem ismered el és ekkor alakul polgári peres üggyé. Ez is történt, de a Volán visszalépett a pertől és elállt ak öveteléstől. Nyilván tudták ,hogy egy aláhamisított aláírással és egy hibás alá nem írt jegyzőkönyvvel esélyük sincs, sőt még az ellenőrt is elővették volna az aláhamisított aláírásért.



Megjegyzem a BKV honlapján ott is van, hogy az aláírás hiánya nem mentesít a pótdíj alól ,de ez tiszta hazugság, ne dőlj be neki.

2014. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#8-as:


Személyit nem vonhatja be, sőt igazából nem is vagy köteles igazolni magad, mivel nem hatósági személy, ha nem adja vissza az rablásnak számít. A bérletszelvényt bevonhatja valóban, de csak akkor ha alapos gyanú van rá, hogy hamis és ez esetben is kobzási elismervényt kell adnia róla, anélkül megint csak nem veheti el.

2014. júl. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

# 13/13 ma 08:59


Hol írtam én személyi igazolványról? Bérletigazolványt vonta be, s azt meg is teheti.


Az aláírás hiányáról: A bliccelőnek nem kell elismerni azt, hogy nem fizette meg a viteldíjat, de ettől még jogszerűen pótdíjazható.

Az aláírása sem kell. Megvan a neve, címe, személyi igazolvány száma. Hogy ez jelen esetben hibás? Nyilván nem az összes szám és betű.

Ha Tót utca 2-ben lakik egy Kis Béla, szigsz 777789JKL, a cédula pedig Tóth utca 2, Kiss Béla, szigsz 777788JKL, az elegendő. Megtámadható, de akkor kell találni valakit, akinek ez a neve, címe, s a személyi igazolvány száma is.


Az ellenőr valóban csak kérhet, s megtagadható az, hogy igazoljam magam. Ezért járnak közteresekel mostanában, a egy módosítás nyomán azok átadhatják az adatokat.

2014. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A közteres igazoltathat valóban ,de 3. félnek nem adhatja át ő sem elviekben persze, a BKV-nak kéne hivatalos úton 8 napon belül kikérnie, ha erről nincs papír akkor megint csak bukta, gyakorlatban valóban úgy zajlik ,hogy később a közteres véletlenül pont úgy tartja a papírt, hogy az ellenőr lelesheti róla. A profi bliccelők útlevéllel járnak ,igazol, de nincs rajta lakcím, annyira meg nem dolgozik jól a bürokrácia a BKV-n belül, hogy a BM-től kikérje időben. Megaztán ha nem a bejelentett lakcímeden laksz nem is mennek vele semmire ha mégis sikerülne.


Al ánem írt papír nem bizonyíték pláne a bíróságon nem, nincs az az isten ,hogy ezt behajtják. De amenyniben mégis megítélné a bíró a BKv-nak alá nem írt papírról úgy ott melegében írnék egyet, hogy alulírott XY BKV ellenőr vállalja ,hogy 5 percen belül készpénzben kifizeti a pótdíj összegét. Ja, hogy nem írta alá? Ha nekik lehet nekem is, elvégre alkotmányos alapjog a törvény előtti egyenlőség.

2014. júl. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Megaztán mi van ha mondjuk akad két haver, akik emlékeznek rá, hogy abban az időpontban éppen együtt voltatok és a szobában ücsörögtetek egyik szemmel a naptárt másikkal az órát nézve? Valaki kamu személyivel bliccelt a nevében, ő erről semmit sem tud. Bizonyítani kb. lehetetlen ha nem simeri el a bliccelést, még soha senkit nem perelt be a BKV blicc miatt csak fenyegetőznek vele.
2014. júl. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!