Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a metróban de...

Megbüntettek a metróban de nem írtam alá semmit, most akkor mi van?

Figyelt kérdés
még kérdezte is hogy aláírom-e vagy nem, azt mondtam nem és mentem tovább. holott a csekk hátulján is ez áll "aláírásával hozzájárul ahhoz...", satöbbi. azt is mondta hogy nem évül el a büntetés soha, elég sok hülyeséget mondott most hogy így belegondolok.

2014. szept. 22. 20:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez ma már úgy működik, hogy felszólítanak párszor, eközben nő a tartozásod. Utána átadják a dolgot egy ügyvédi irodának,behajtáskezelőnek vagy csak simán kér egy végrehajtást a bíróságon és megkapja egy bírósági végrehajtó. Ő felszólít, de ekkor már perköltség meg minden majomság jön még hozzá, majd utána kapsz egy inkasszót a számládra és egy letiltást a fizetésedre. Ha ez sem hoz kellő eredményt, akkor házhoz megy, felmér, le is foglalhat. Mondhatod, hogy nem, akkor majd visszamegy bírósági végzéssel és a yarddal...


Mennyit nő? Egy sima 16 000-res bírságot néhány év alatt fel lehet tornászni 2-300 000-re.

2014. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
de ilyen nem történt. ilyen nincs. egy se. ilyen történet emberrel még nem történt, aki elmesélte ezt. erről beszélek. hogy te ezt leírod, sokan leírják, de senkivel nem történt meg valójában. mint a jeti. ez egy legenda. ám ha mégsem, akkor csak szorozd meg ezt a procedúrát párszázezerrel, tehát párszázezer folyamatban lévő bírósági ügy behajtókkal lefoglalókkal rendőrökkel miegymással, többnyire fizetésképtelen emberekkel, akik soha a büdös életben nem fogják a békávénak törleszteni a jogos tartozásokat. ez nevetséges, az egész. ezt nem tapasztalatból írod, és fogalmam sincs hogy akkor miért, te élvezed az ilyesmit netán? mert nekem nincs más választásom, mint most, a napon amikor megbüntettek, elgondolkozni ezen az ügyön, hisz részem van benne. neked viszont mi okod van ezeket írni? felebaráti szeretet, segítőkészség, perverzitás?
2014. szept. 22. 22:52
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem saját tapasztalat, de ismerőseim között volt olyan, akinél hasonlóan zajlott a dolog, igaz ott számlatartozás miatt, és úgy történt ahogy leírtam.


Ha akarod elhiszed, ha akarod nem, nekem teljesen mindegy, nem az én nevemen van tartozás. Én csak leírtam mi a menete, és figyelmeztettelek, ha addig elhúzod, hogy bírósági végrehajtóhoz kerüljön az ügy, akkor ráb..tál:D


Nem riogatni akarlak, nem is élvezek erre, te kérdezted, hogy "most akkor mi van?" . Hát ez van, ez várható. Hogy te kifizeted vagy nem az a te dolgod, engem hidegen hagy.

2014. szept. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Istenem de sötét a kérdező:D

Nem értem miért vitatkoztok vele. Most úgy őszintén, ki nem szarja le, hogy befizeti-e vagy sem? Az ő baja, akármit is csinál.

2014. szept. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
őszintén, nem értem miért vagyok én a sötét, de azért reményekkel tölt el hogy talán megmenthet ez az én fogyatékosságom a békákávé armageddoni bosszújától. máskülönben nincs menekvés. de remélem egy magamfajta fogyatékos megúszhatja egy szimpla életfogytig tartó részletfizetéssel.
2014. szept. 22. 23:56
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy anyukád meg orbán miként kerül a képbe, állítólag felnőttnember vagy - még ha ez nem is látszik...

Rajtad fognak 2-3 év múlva behajtani. A képlet egysuerű, letiltják a béred felét és kész. Nem lesz beleszólásod.


A mantra meg, hogy te elvből nem fizetsz... Akkor lehet járni gyalog vagy vegyél autót.

2014. szept. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Fú ha itt komoly problémák vannak az alapfelfogással...


Kezdjük az elején: Nem fizetsz azért a szolgáltatási színvonalért ami van. -> Nem kötelező BKK-t használni van bicikli és egy hihetetlen találmány: a lábad. Amennyiben felültél valamelyik tömegközlekedési eszközre, akkor nyilván nem fognak ingyé' elvinni, van benzin/elektromos költség, karbantartás, fizetések és még lehetne sorolni. Ez tulajdonképpen egy lopás, hisz a boltból se viszed el a szalámit úgy hogy nem fizettél.. Ahogy írták szépen jönni fog a magasabb számla, behajtó, extra költségek és lefoglalják a vagyonodat, ha az nincs akkor a fizetésedet (de inkább a segélyedet a leírtak alapján) és majd verheted a nyálad hogy éhen halsz..

2014. szept. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
kézbe kapom a fizetésemet. azt is elveszik?
2014. szept. 24. 22:18
 19/20 anonim ***** válasza:
ha be vagy jelentve igen. Életed végéig meg úgysem tudod azt játszani, hogy feketén dolgozol tulajdon, tb és egyéb finomságok nélkül.
2014. szept. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Bár általában túloznak a büntetéssel kapcsolatban, azért vedd komolyan. Tartozol.

Sosem voltam olyan helyzetben, hogy bliccelésen kapjanak, mert nem blicceltem. Mert a sofőrnek/vezetőnek is fizetnek valamiből, a jármű is megy valamilyen üzemanyaggal (benzin, diesel, áram, stb.) és még karban is kell tartani.

Mivel tartozásod van, jönni fognak a felszólítások, majd meglátogatnak párszor, nem túl kedves emberek.

Nálunk a volt tulaj nevére jön még másfél év múltán is felszólító levél, rendőrök, behajtók, akik aztán sajnálattal veszik tudomásul, hogy emberke már nem lakik itt régóta. Bár neki munkahelye sincs, meg semmije sem. Neki kb. 500.000 forint többet ért, mint az otthona.

Dolog, hogy kézbe kapsz fizetést. Az, hogy nem kapod meg kézbe, hanem a munkáltatóhoz benyújtják az igényeidet a fizetéseddel kapcsolatban, az már rád tartozik. Mivel tudják, ki vagy, az aláírásod nélkül is, tudni fogják, hogy merre dolgozol, tekintve, hogyha bíróságra viszik az ügyet, nekik van már jogosultságuk határozatokkal arra, hogy megtudják, hogy ki hol dolgozik, stb.


Amúgy meg sehol nem ingyenes a tömegközlekedés. És nálunk is talán jobb lenne valamivel, ha nem lenne annyi bliccelő, és persze, ha a vezetésben nem nyúlnák le a pénzeket. De sehol nem ingyenes a közlekedés, csak ha gyalog jársz.

A BKK SZOLGÁLTATÓ cég/szervezet, ami közlekedési SZOLGÁLTATÁST nyújt. A boltos példa pedig tökéletes volt előttem.


Nem fogsz helikopterek elől menekülni. De igazolványt hordj magaddal, mert ha rendőr igazoltat, és nincs nálad, onnantól besz**tad, mert be is vihet, tekintve, hogy köteles vagy a személyidet/lakcímkártyád mindig magaddal vinni, mindenhova (oké, a wc-re nem, de ha kilépsz otthonról, akkor igen).

A közteresek pedig pont azért vannak, mert ők igenis kérhetnek, törvényileg, tőled igazolványokat. Oké, a jegyellenőrök nem, de ezért járnak együtt. Ők pedig, ha nálad nem nincs irat, hívhat rendőrt. Volt, hogy nem egy utast leszállítottak a buszról, és megvárták vele a rendőrséget, és ott helyben megtették ellene a feljelentést, mivel nem volt jegye. Ha pedig elmész a helyszínről, mert erőszakot nem hiszem, hogy alkalmazhatnak ellened, akkor úgy jelentik be a dolgot, hogy menekülsz, adnak személyleírást, és akkor is b****atod.

2014. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!