Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor a repülő gép száll le...

Mikor a repülő gép száll le akkor lelassít kb.250 km/h-ra és úgy közelíti meg a futópályát, de mikor már tényleg nagyon közel van a talajhoz kicsit miért gyorsít bele még?

Figyelt kérdés

Kb az utazómagasságban 8-900 km/h órával megy egy wizz air a320-as gép. Mikor landol és kb már csak 2-33 m magasan van akkor már lelassított 240-250 km/h-ra és ereszkedik szépen lefelé,de mikor a futópálya előtt jár néhány méterre akkor mindig gázt ad neki és kicsit begyorsít de nem sokkal.

Pl. a flightradar24.com oldalon láttam,hogy tartja a 245 km6h-t és mikor már majdnem földetért de még nem begyorsított 287-re.

De olyankor kicsit miért szokott adni rá gázt pontosan azelőtt,mikor már azonnal eléri a kereke az aszfaltot?



2014. máj. 4. 21:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2-33,helyesen: 2-300 m-t akartam írni.
2014. máj. 4. 21:07
 2/16 dirtboy ***** válasza:
láttam már pár leszállást és nem volt semmilyen gáz adás,a flightradar valószínűleg ott téved
2014. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 dirtboy ***** válasza:
ja amúgy nem wizz air a320 a gép hanem airbus a320
2014. máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A wizz air gép az airbus a320 232 ílletve 233.
2014. máj. 4. 21:19
 5/16 A kérdező kommentje:
Van kedved privátban beszélgetni a témáról?
2014. máj. 4. 21:20
 6/16 dirtboy ***** válasza:

ha komolyabban értenék a témához akkor beszélgethetnénk róla de annyira azért nem vagyok benne,nézegetem a radart meg évente 1x kinézek a reptérre leszálló gépeket nézni.

sajnos messze lakok /borsod megye/ így itt nem nagyon van utasszállító a közelemben.

emiatt nem foglalkozok jobban a témával pedig imádom a gépeket.

pár napja szerencsére észre vettem hogy jön egy különlegesség pont én felém 8500méteren,egy teher szállító volt,pontosan a Ilyushin IL76TD-90VD

nagyon szép volt,távcsővel lestem.

2014. máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én hajdú biharból vagyok azon belül Debrecen. Itt minden nap jön gép,mármint leszáll és fel (wizz air)néha kettő is,néha kimegyek a reptérhez,ha van időm és egyre jobban érdekel a téma. Itt leszálláskor majdnem leviszi a TESCO áruház tetejét de felszálláskor szaporán emelkedik:D
2014. máj. 4. 21:49
 8/16 dirtboy ***** válasza:
tavaly előtt voltam ott,nem voltam sokáig mert nem láttam semmi mozgást akkor.
2014. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az még akkor volt:)

Mostmár más a helyzet télen nyáron menetrend szerinti járatok közlekednek itt. Nyáron kiegészül a forgalom a nyaralós járatokkal. Azt akarják,hogy napi több járat menjen többfelé,elvégre ez a második nemzetközi repülőtér a ferihegyi után.

2014. máj. 4. 22:01
 10/16 A kérdező kommentje:
"Magyarországon"
2014. máj. 4. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!