Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mik a jogaim a BKV ellenőrökke...

Mik a jogaim a BKV ellenőrökkel szemben? És mihez van joga egy ellenőrnek velem szemben? (BŐVEBBEN LENT)

Figyelt kérdés

Értelmes válaszokat várok! Az lenne lényegében a kérdésem, hogy köteles vagyok-e odaadni az irataimat az ellenőröknek? És nekik jogukban áll-e azt elkérni? Mert egyik ismerösömtől azt hallottam, hogy ha rendőrt is hív az ellenőr, a rendőr nem adhatja ki 3. fél számára a személyes adataimat, tehát az ellenőr nem tudhatja meg. Ez igaz? Vagy ennek hol lehet esetleg utána nézni, hogy milyen törvény van ezekre és az ilyen típusú helyzetekre?!

Köszönöm a válaszokat!


2009. dec. 16. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

jogodban áll megvenni a jegyet és ha utazol akkor érvényesíteni,vagy bérletet is jogod van venni,és a felszólításra felmutatni az ellenőrnek és nincs több gondod a jogokkal.


Az ellenőr nem rendőr tehát csak megkérdezheti a neved címed,nem veheti el tőled az igazolványt,és nem tarthat vissza erőszakkal.még a bérletedet sem veheti a kezébe ezért kérik úgy,hogy "jegyeket bérleteket ellenőrzésre FELMUTATNI" de inkább az első verziót használd VEGYÉL jegyet,bérletet!

2009. dec. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Ha rendőrt hív akkor a rendőr veled szemben hivatalosan jár el.Vagyis a rendőrnek köteles vagy megmutatni az irataidat,és ő fel is írhatja.DE! Itt jön a lényeg.A rendőrnek TILOS csak úgy át adni az ellenőrnek.Neki az adataidat a rendőrségen rögzíteni kell.(vagyis ír egy jelentést,hogy a rendőr ebben az időpontban itt és itt ettől a személytől elkérte az okmányokat ez okból.Az ellenőr annyit tehet,hogy elkéri a rendőr számát,és a BKV külön kéri a rendőrségtől hivatalosan a te adataidat,megírva,hogy ez a számú rendőr igazoltatott téged akkor amikor jegy nélkül utaztál,vagyis megkárosítottad a BKV-t.Ilyenkor már kiadják az adataidat a BKV-nak,mert törvényesen jártak el.

<egy volt jegyellenőr>

2009. dec. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Értem. És a csekkes befizetést mennyire kell komolyan venni?
2009. dec. 16. 16:08
 4/14 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha kifizeted, mivel mindig halmozódik az összeg ha nem fizeted és meg is szívhatod pl nemfizeted be aztán nem több papír aztán( te az thiszed alfelejtettek) 3 év múlva kapsz egy 600000ft os számlát vagy nagyobbat és azt már behajtók szedik be rajtad.
2009. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

16.02-es vagyok.

A csekkes befizetést annyira veszed komolyan amennyire akarod.Nem tudom,most mennyi a büntetés,ha jól tudom még van olyan lehetőség,hogy utólag bemutatod a bérletedet,és csak pár száz forint büntetést kell fizetned,így a csekk érvényét veszti.Ha csak csekk van,és nem fizeted ki,akkor jön a következő csekk dupla bírsággal,ha azt se akkor jön még egy még nagyobb bírsággal.A BKV eljátszik veled egy darabig,majd kapsz egy "utolsó esély a fizetésre" szóló levelet.Ha erre sem reagálsz bírósági per lesz belőle.(itt már nem 3000 forintról lesz szó hanem 30-40 ezer forintról) Mivel a rendőr hivatalosan igazolni fogja,hogy igen igazoltatott téged mert jegy nélkül utaztál vagyis nem törvényesen használtál olyan szolgáltatást(BKV) aminek nem fizetted meg az árát,így a pert el fogod veszíteni,és a bíró kifizetteti veled nemcsak a BKV felé fennálló tartozásodat,hanem a per költségét is..Nos mennyire kell komolyan venni a te esetedben??

2009. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%
Nem vagy köteles odaadni az irataidat...,kérhetik,de nem vehetik el tőled az iratokat!Ha Te nem adod oda,akkor hoppon maradnak:))Rendőrrel valóban szoktak fenyegetni,de mire kijön addigra Te már sehol nem vagy,mivel erőszakkal nem tarthat vissza!!Szóval,nincs könnyű dolguk,de megérdemlik,hehe:D Ha meg valaki olyan balek,hogy összetojja magát az ellenőrtől és odaadja az irataiat,azt csak sajnálni tudom,és megérdemli,hogy megbüntetik..!
2009. dec. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

16:20- nek: milyen par szaz forintrol beszelsz???

uzenem mindenkinek aki a jegyvasarlast ösztönzi, h amig szetlopjak magukat a managerek a BKV-nal, amig hajlektalanok halnak meg a villamoson, amig szetfagysz és megdöglesz a bűztol a buszokon, addig SENKI ne vegyen berletet, sem jegyet 300 ft-ert!!!! Az ellenort is tojd le magasrol, szegyellhetik magukat. Nekem ne mondjak, h valamibol nekik is meg kell elni. Aha, nekem is, mégsem vagyok ellenor és huzom le az embereket, akik mar eleve rengeteg pénzzel tamogatjak a BKV-t (vajon minek adozok???). Egyébként is, ha milliokat kifizetnek vegkielégitesre (hogy kaphat valaki több milliot egy nagtiv szaldos cégnél???), akkor siman kibirjak ha nem veszel jegyet!

2009. dec. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

16:43 mal egyetértek

a buszok meg a vonatok is annyira koszosak meg büdösek hogy nem éri meg ezt a szolgáltatást igénybe venni arról ne is beszéljünk hogy elég gyakran tömve vannak a buszok mert kevés jár belőle főleg itt vidéken így nagyon kényelmetlen az utazás.Én már évek óta nem ültem buszon mindig a kényelmesebb tisztább és nem utolsó sorban PONTOS autót választom mert ez nem késik 10 20 perceket és nem kell szagolnom más szagát.

Az ellenőröknek meg nem kell megmutatni semmit.Egyszerűen otthagyod a p.cs.b. és nem tehet semmit mert nincs joga hozzá.

2009. dec. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Semmihez nincs joguk,bek@phatják mind!!A jutalékra hajtanak,azért ilyen buzgómocsingok...
2009. dec. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

18.41-nek.Igazad van! nem tetszik a szolgáltatás amit a MÁV és a BKV nyújt így nem is használod!! Ehhez jogod van.

Ahogy a másik írónak is,hogy szidja az egész rendszert.De neki is azt mondom,hogy akármilyen szar a BKV,akármennyit késik,vagy büdös,vagy hideg a BKV ezt a szolgáltatás adja.Ha nem tetszik valakinek nem kell használni.De ha már használod akkor ne panaszkodj!

Én sem használom évek óta.Inkább gyalogolok vagy kocsival megyek,de ha nagy ritkán rá vagyok kényszerülve akkor megveszem a jegyet,és nem nyafogok hisz nem is várok jobbat a BKV-tól.

Az meg,hogy mennyi pénzt sikkasztanak a felsőbb vezetők engem, nem érdekel,mert nincs nekem semmi hasznom belőle...

2009. dec. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!