Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tudok 90% -os diákbérletet...

Tudok 90% -os diákbérletet igényelni a MÁV-nál, ha diákmunka miatt megyek be dolgozni?

Figyelt kérdés
Lehet erre vonatkozó igazolást kérni a diákszervezettől? Aki volt már hasonló helyzetben, írjon. Köszönöm!

2014. márc. 7. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, csak iskola és lakóhely között lehet igényelni.
2014. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért lehetne?
2014. márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy lehetne, mert ennek is köze van ahhoz, hogy diák vagyok. És rendszeresen járok be.
2014. márc. 7. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Az munka...

A diákságodat akkor támogatják, ha iskolába mész.

2014. márc. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem írtad le, hogy a diákmunka hol lenne, tehát abban a városban, ahol tanulsz is? Mert akkor igen, jár, ha van nappalis, érvényes diákod. Viszont, ha nem ott van a munka, ahol tanulsz, akkor nem jár, mert diákbérletet csak az iskola és a lakóhely között válthatsz, ilyen esetben csak diákjegyet tudsz venni.
2014. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs köze hozzá, mert tanulni kötelező, biztosan hallottál a tanköteles korról. Az állam pedig ha már kötelezővé tette a tanulást bizonyos korig, akkor hajlandó támogatni a sulihoz eljutást.


Az viszont mindenkinek a magánügye, hogy vállal-e diákmunkát, vagy nem, nem is kötelező, ezért erre nyilvánvaló, hogy nem ad kedvezményt az állam a többi adófizető kárára.


Ennyire egyszerű a dolog :)

2014. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, közben más irányból közelítettem meg a kedvezményhez jutást, kérdés, hogy benne vannak-e a munkáltatók.
2014. márc. 7. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!