Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tudok diákbérletet venni ,...

Tudok diákbérletet venni , van egyáltalán ilyen szabály? .. lent

Figyelt kérdés
városban ahol élek és tanulok onnan szeretnék egy diákbérletet venni Buszra mivel edzésekre járok, kértem is de azt mondták h nem lehet mivel csak akkor lehetséges hogy ha a sulim arra lenne és amiatt enném meg, igy nem engedélyezett, és azt mondta tizenvalahányezer lenne 1 hónap... csak én szerintem idiótaság amitt mond, meg hogy tizen valahányezer ? hogy is van ez ? : D

2013. nov. 3. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
diákbérletet csak a lakhely-iskola útszakaszra vehetsz. ha más vonalra akarsz, rendes bérletet kell fizetned ami tényleg tizenx ezer forint.
2013. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem... Köszi a választ
2013. nov. 3. 21:42
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha bejelented a lakcímed abba a városba valami rokonhoz vagy baráthoz, ahol az edzésed van, akkor lehet 90 %-os diákbérleted. Senki se fogja vizsgálni h valóban ott laksz-e. Másképpen tényleg 10-szer annyiba kerül (de mehetsz 50 %-os diákjeggyel).
2013. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Miért lenne idiótaság? Attól, hogy te nem tudod mennyibe kerül, az még annyi lenne...

90%-os kedvezményű bérletet nappali vagy esti tanrendben tanuló diákok, kizárólag a bejelentett lakhelyük és az iskola székhelye közti útvonalra kaphatnak. 50%-os kedvezményű bérlet NINCS.

50%-os kedvezményes jegyet viszont nappalis vagy estis diákigazolvány birtokában korlátlan számban vásárolhatsz.

Itt megnézheted:


[link]

[link]


Mielőtt leidiótázol másokat, nézz utána a vonatkozó szabályoknak, különben az fog történni, ami most: nevetségessé teszed magad a hőbörgéseddel.

2013. nov. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
na csak nem 1 ilyennel foglalkozó, (esetleg talán buszsoför) személyesen ? :DD
2013. nov. 4. 22:12
 6/12 anonim ***** válasza:
valszeg csak utànanézett az indokolatlan pattogás helyett ;)
2013. nov. 5. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazából nem néztem utána, mert rutinos tömegközlekedő vagyok, 8 éve sokat ingázok több város között vonattal.

Szóval ezt már fejből vágom :D

Megtanulni persze úgy tanultam meg, hogy anno szépen utánanéztem, mielőtt hülyét csinálok magamból a pénztáros és a Kérdező esetében kb félmillió ember előtt :D

2013. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Büszkén állitom akkor hogy nem én vagyok a hülye hanem ez a szabály(ok):D
2013. nov. 5. 10:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem, a szabályok rendben vannak.

Tudod, hogyan működik egy ország költségvetése?

Attól, hogy vannak kedvezmények, a gázolaj, a járművek karbantartása illletve a kiszolgáló személyzet fizetése ugyanannyiba kerül. Valahonnan ezt pedig pótolni kell. Honnan pótolják? A költségvetésből, közpénzekből. Ez honnan származik? A dolgozók által befizetett adókból és járulékokból. Ha tehát szabadon mindenki kedvére váltogathatná a kedvezményes bérleteket akár hobbi céljából (lásd a te edzéseid), akkor a Jóisten összes pénze nem lenne elég a hiányzó pénzek visszapótlására a közlekedési cégek részére.

Hatalmas mértékben növekednének az adók, csomó államközi hitelt kellene felvennie az országnak, ami nem jó.


Szóval ezért vannak igen szigorúan szabályozva a kedvezmények.

Az iskolába járás törvényileg kötelező, ehhez tehát az állam hajlandó segítséget ani a 90%-os bérlet formájában az iskola és a lakhely között.

Edzésre járni viszont kvázi "luxus", szóval azzal úgy van az állam, hogy oldja meg mindenki a saját bevételeinek terhére, ne kelljen más adófizetők pénzét csak azért a kedvezményes bérleted kipótlására fordítani, mert neked más városban támadt kedved edzeni.


Na ennyit a gazdaságtan óráról, remélem sikerült némi világosságot gyújtanom a fejedben, hog miért vannak ezek a szabályok :)

Meg remélem azért töri és földrajz órákon normálisan elmagyarázzák ezeket majd később, ha valamit nem értesz akkor pedig menj a szüleidhez kérdezni, nekik is biztos sok tapasztalatuk van már, és szívesen segítenek.

2013. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mind egyformák vagytok.. most érettségizem , nem szüleimmel lakom , meg mi ez a baromság h más városokban van kedvem edzeni?? azert sikerül külön élnem , mert ott adnak elegendö pénzt..az öcséddel beszél igy öreg:
2013. nov. 5. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!