Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki segítene? Ilyenkor mit...

Valaki segítene? Ilyenkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés

A fiamat még szeptemberben megbüntették a buszon.Volt bérlete,aznap vette,de akkor kezdett új iskolát,ott csak egy iskolalátogatásit kapott.A bérletet kiadták neki az iskolalátogatásira,viszont még aznap megbüntették,hiába mutatta a papírt,a régi diákigazolványát is megmutatta,hogy az elvileg októberig érvényes,erre közölték,hogy mivel új iskolába ment,ezért már nem az.

Semmi gond,írtam nekik e-mailt,felhívtam arra a figyelmet,hogy talán nem kéne kiadni a bérletet,ha tudják,hogy úgy nem lesz érvényes,illetve szólhattak volna,ha más papír kell,írtak vissza,elengedték a befizetést,ma viszont érkezett egy 12ezer forintos számla,arról az esetről.

Ilyenkor mit lehet tenni?Nem kéne tudniuk,hogy elengedték?

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. dec. 11. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A "kéne" a kulcsszó. A bürokráciában időnként elvész az infó. Írhatsz újabb e-mailt, de a legbiztosabb, ha személyesen bemész az ügyfélszolgálatra a levelezés kinyomtatott változatával, és a dolog tisztázása után a biztonság kedvéért írásbeli nyilatkozatot kérsz, hogy elengedték a tartozást, annak biztosan nyoma lesz náluk is, és később, ha neadjisten odáig fajul a dolog, a bíróság előtt is igazolhatja, hogy nem tartozol nekik semmivel.
2013. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. dec. 11. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonló esetről leveleztem a BKV-val, mert megkaptam a sulitól a diákot érvényesítő bélyeg nélkül, én meg azt sem tudtam, hogy annak lennie kellene rajta (akkor volt újdonság a kártyadiák). Megbüntettek, erre irattam a TO-val egy iskolalátogatásit, elküldtem levélben a bkv-nak, hogy de kérem nekem tanulói jogviszonyom volt, így hát jogosan vettem igénybe a kedvezményt, erre ők visszaírtak, hogy az őket nem érdekli, hogy kinek milyen jogviszonya van, érvényes diákot akkor és ott az ellenőrnek nem tudtam felmutatni, tehát ők a büntetéshez ragaszkodnak... és itt befagytak a tárgyalások. Végül inkább befizettem nekik, aztán a többszörösét lepotyáztam bosszúból.
2013. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekünk ez Volánon történt,de a fiam is Pesten tanul,úgyhogy a BKV kedvességéhez is volt szerencsénk.

Amúgy igen,megoldás lenne,ha befizetném,de így karácsony előtt megterhelne,arról nem is beszélve,hogy felháborítónak tartom a dolgot,és szívem szerinte melegebb éghajlatra küldeném őket,hátha akkor nem hinnék azt,hogy kedvükre szórakozhatnak az emberrel.

2013. dec. 11. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!