Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma a barátnőm kis híján...

Ma a barátnőm kis híján meghalt az autópályán a használt autójával, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A barátnőm 5 hónapja vett egy használt Golf-ot fél millió forintért, állítólag megfelelt a műszakin és "csak" olajcsere kellett volna bele. Ehhez képest nincs benne se légkondi, se rádió, de ez még semmi, lemerült az akkumulátor és ki kellett cserélni, tönkrement a generátor, le kellett cserélni a gumikat mert életveszélyes volt, és ma elszakadt a vezérműszíj ami miatt valószínűleg teljes motorcsere is kell majd...emiatt ma kishíján meghalt az autópályán a barátnőm.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Vagy vessen magára aki használt autót vesz?


2013. nov. 18. 22:38
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
ja még annyit én nem voltam vele a vételkor, meg akarta magát és engem is lepni, hogy vett autót
2013. nov. 18. 22:39
 2/23 anonim ***** válasza:
83%

Most egy fél millás max 3-as Golftól mit vártok? Legyen benne hűtött fűtött masszírozós bőrülés, meg italhűtő a kesztyűtartóban.

A használt autó vásárlás meg nem olyan, hogy bemegyek a boltba és leveszek a polcról valamit és kész. Vett a barátnőd olcsón egy hulladékot. Használt autónál az az első, hogy folyadékok, szűrők, szíjak csere.


Mit lehet tenni? Legközelebb visztek magatokkal hozzáértőt, átnézetitek az autót valahol.. Ha megvettétek, akkor megcsináljátok az ilyenkor szükséges kötelező teendőket.


A barátnőd meg megtanul vezetni, mert aki egy vezérműszíj szakadás miatt majdnem meghalt, az khm...

2013. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Használtautónál az első amit cserélünk az a vezérműszíj, vízpumpa, hűtővíz, és olaj+ az összes szűrő. Ja és ha kell a fékeket kell rendbe rakatni.
2013. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

úram atyám.. az ész hol marad???

lassan fél éve nálatok van az autó ember, minimum át kellett volna vizsgálni szakemberrel megvétel előtt, de ha mégsem akkor utána ki kell cserélni az autón a kötelező dolgokat, ez az alap.

ennyi sütyü embereket.. még azt megértem hogy a barátnéd dilettáns de hogy te is az már kicsit durva.

2013. nov. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem nagyon tudsz tenni semmit, gondolom az adásvételi szerződésben benne van, hogy a vevő átnézte és tudomásul vette a gépkocsi állapotát. Használt autót venni alapvetően nem bűn, de jó ha van ott a vevővel valaki, aki ért is hozzá. Sajnos az ilyen hirtelen felindulásból vett kocsik egy része így végzi. Végül nem véletlenül van az a közhely, hogy használt autóban vétel után érdemes kicseréltetni az olajat, a szűrőket és vezérlést, hiába állítja azt az eladó, hogy minden vadiúj.
2013. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
"Ehhez képest nincs benne se légkondi, se rádió" ez aztán a probléma 500eft mit vártok azért egy használt kocsit szerelővel illet volna átnézetni
2013. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Zsákba csomagolva vette, vagy megtekintett és kipróbált állapotban? Mondjuk egy kopott gumit egy óvodás is felismer. Mellesleg az alap, hogy egy használt autót átnézetünk egy szerelővel.
2013. nov. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

én egy 530i-t vettem 1992-es volt, és mikor hazahoztam rá egy hétre a vezérműlánc átugrott és bedarálta a szelepeket.

de vettem bele bontott motort 25td-t 60 ezerért, az egész megvolt 150 ből az átalakítással, aztán meg a váltó szart be, elkezdett recsegni melegen.

leadtam végül a bontóba, kaptam érte 100 ezret...

ja, és 300 ezerért vette, plusz átírás, tehát 500-ba volt, a javítással benne vagyok a 800 ezerbe -100 tehát 700 at buktam egy sz@ros autón.

ehhez képest ti még jól jártatok.

most holnap reggel vigyétek beadni a bontóba mielőtt még ráköltitek a gatyátok csak akkor megint más fog besz@rni rajta.

2013. nov. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

egyszerű a dolog: sajnos saját hibájából történt majdnem baj. Ennyi!

Amiket felsoroltál, mind észre vehető szemmel.

Tanuló pénz sajnos megvan

2013. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

"Vagy vessen magára aki használt autót vesz?"


Nem, az vessen magára aki használt autót vesz, de újként kezeli. Ezer helyen megmondták már az okosok a neten, használt autó megvételekor van 4-5 dolog, amit azonnal ki kell cseréltetni. Ha ezekre nincs pénzed, akkor ne vegyél autót, mert csak még sokkal nagyobb adósságokba vered magad.

A vezérműszíj pont ilyen, rögtön le kellett volna cseréltetni. A gumikat meg láttad megvételkor, remélem megnézted..... Légkondi felesleges (nekem van, de nagyon ritkán használom), rádiót vegyél bele, 5000 Ft, akkumulátor szintén lemerül néha, 7000 Ft, nem tétel.


Aki ilyen szinten sem ért hozzá, vigyen hozzáértőt.

2013. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!