Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért alakult ki a magyar...

Miért alakult ki a magyar használtautó piacon egy 200ezer km-es limit?

Figyelt kérdés
Miért van betojva olyan egy 220ezer km-es autótól aki nem is ért hozzá, és esetleg nem is látta az autót? Nem tudom felfogni. 200 ezer km alatti autó még jó, az afelettieknek hirtelen kijuszkastják minden kerekét, lerugdossák a visszapillantóját, ellopják az emblémáját?? vagy mivan??

2013. nov. 18. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Megmondom miért... Nekem 7 éves autómban 50 ezer km van, pedig mindenhova azzal járok, napi szinten használom munkába meg mindenhova. Szerintem nagyon is természet ellenes, hogyha egy 10 évnél fiatalabb autóban 200 ezer km van.


Volt egy '94-es Toldeom amit '98-ban már eleve használtan vettem, és 16 éves volt az autó, mikor eladtam 220 ezer km-rel. 200 ezer km után azért már elkezdtek kopni az alkatrészek, ami mint tudjuk extra költséget jelent.


Ne úgy gondolkozz, hogy perpillanat 200 ezer kilométer van benne, hanem hogy abba még Te is bele szeretnél nyomni annyit és az már együtt nem kevés...

2013. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magyar autóvásárló hülye és csak a km-t nézi, ami könnyen manipulálható. És nem nézi pl. az állapotot. Pedig sokkal jobb vétel egy 3-400ezret futott karbantartott autó, mint egy elhanyagolt 150ezret futott.
2013. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem nagyon is természet ellenes, hogyha egy 10 évnél fiatalabb autóban 200 ezer km van."


Én dolgozom az autómmal, havi 5-6000 km megy bele. Az előző autómban 4 éves korára 240000 km volt, mi ebben a természet ellenes? Persze évi 4-5 olajcsere, és rendszeres karbantartás mellett, mert az nagy luxus lenne, ha pl. Gyuláról kellene trélerrel hazahozni...

Igaz azt is Ukránok vitték el, mert itt nem igazán kellett senkinek a neppereken kívül. Gondolom az új tulaj ott is csak 100 ezer km-t látott az órában...

2013. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem nagyon is természet ellenes, hogyha egy 10 évnél fiatalabb autóban 200 ezer km van"

Van aki évi 30-50 ezer km-et is megtesz, mert olyan a munkája (messze lakik, sok helyre kell mennie, hasonlók). Ha rendben van tartva az autó akkor nem lesz baja félmillió km után se (meg szerencse is kell, de elsődleges a karbantartás).

Nekünk a 4 éves Fabiánkban van 70 ezer km, eddig semmi hibája nem volt, teljesen újszerű.

2013. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Napkiraly ***** válasza:
59%

"Nekünk a 4 éves Fabiánkban van 70 ezer km, eddig semmi hibája nem volt, teljesen újszerű."


Csodálkoznék is ha másképp lenne :D

2013. nov. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert a magyar szereti ha atverik .. En 196e km-el vettem a passatomat nemetorszagban. , 3.5 evesen . Most 10 eves es 400e km van benne. Ezeknel mar nem a megtett km szamit,hanem ennek a mikentje . Szet lehet hajtani egy autot 100 e alatt es hu tars lehet meg fel millio km-el a futomuveben is.
2013. nov. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na azért ha magánszemélytől veszünk autót elég ritka, hogy állítgatják az órát. Azonkívül az újaknál ha jól tudom már maga az ECU is nyilvántartja mennyit futott az autó, azt már meg nem fogja tudni átírni egy mezei autókereskedő/magányszemély.
2013. nov. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem nagyon is természet ellenes, hogyha egy 10 évnél fiatalabb autóban 200 ezer km van."


Nem mindenki olyan szerencsés, hogy a szomszédba jár dolgozni. Nekem 200km-re van a munkahelyem, így a 8 éves autómban már 196000 km van.

Ha én is visszatekerném 50.000-re az kevésbé lenne természetellenes?


A másik véglet, a hétvégi hobbi autóm. Abban a 35 év alatt 68.000km gyűlt össze. Ha el akarnám adni, senki nem hinné el és mindenki azzal vádolna, hogy visszatekertem. Nem mintha felmerült volna az eladás gondolata...

2013. nov. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt a kerek számok pszichológiailag jobban rögzülnek, másrészt ekkörül jön a motor első nagyobb vizite, s mikor a tulaj betolja a márkaszervízbe és közlik vele a közeljövőben felmerülő költségeket, hajlamos inkább lecserélni az autóját abban a hiszemben, hogy arra majd nem kell a következő 200.000 kilométer során olyan magas összegeket költeni.
2013. nov. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nekem 200km-re van a munkahelyem, így a 8 éves autómban már 196000 km van. "


Hát nem ismerek sok embert aki 200km-re jár dolgozni, így ez egy kirívó eset.


Egyébként csak azért mert a km is számít, ne higgyétek, hogy fejest ugrok a vételbe csak mert keveset futott.. A lényeg csak az, hogy ami 200 ezernél többet ment azt eleve meg se nézem... Egy szó mint száz, ez legyen az én hülyeségem, én így érzem jól magam :)

2013. nov. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!