Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma a barátnőm kis híján...

Ma a barátnőm kis híján meghalt az autópályán a használt autójával, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A barátnőm 5 hónapja vett egy használt Golf-ot fél millió forintért, állítólag megfelelt a műszakin és "csak" olajcsere kellett volna bele. Ehhez képest nincs benne se légkondi, se rádió, de ez még semmi, lemerült az akkumulátor és ki kellett cserélni, tönkrement a generátor, le kellett cserélni a gumikat mert életveszélyes volt, és ma elszakadt a vezérműszíj ami miatt valószínűleg teljes motorcsere is kell majd...emiatt ma kishíján meghalt az autópályán a barátnőm.

Mit lehet ilyenkor tenni?

Vagy vessen magára aki használt autót vesz?


2013. nov. 18. 22:38
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%

Ti melyik bolygón éltetek eddig?

De komolyan. 26 éves nő vagyok. 19 éves koromtól vezetek, kezdetben apukám autóját, most a "férjemét". Mindig volt férfi ki átnézze, de azt még én is tudom, hogy használt autót csak úgy veszünk ha visszük a saját, megbízható autószerelőnket, hogy ő mondjon rá áment. És az első amit cserélünk az adásvétel után az a vezérműszíj.

Mit lehet ilyenkor tenni? Tanuló pénz volt. Fogjátok fel így.

2013. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Voltam eredetvizsgán. Ott volt egy terepjárós, aki meg akarta venni használtan azt a kocsit és előtte állapotfelmérést csináltatott. Nem tudom, mibe fájt neki a vizsgálat, de igen komolyan leellenőrizték az autót .
2013. nov. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

állapotfelmérés még márkaszervízben sem nagy költség. Persze az autó árához képest.

15-20 körül megnézik

2013. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

A légkondi az nem egy fontos dolog az autóban én szerintem meg a rádió sem az nem biztonsági eszköz. Nos egy használt autónál mindenképp be kell fektetni pár millát egy gyors szervizelésre ahol a vezérműszíj cseréje az első aztán a fékek le ellenőrzése szükség esetén cseréje, aztán futómű, gumik cseréje, utána a hűtőrendszer. A generátor meg olyan dolog hogy az bármikor tönkremehet én autómban is 2 évig gond nélkül el ketyegett de hirtelen tönkrement és lemerült az aksi ez ezzel jár. A vezérműszíj szakadása az egyenlő azzal hogy el lehet dobni a motort tehát szinte az egész autót mert egy bontott motor is simán megérhet annyit mint maga az autó és számtalan kompatibilitási dologra kell odafigyelni mert eltérőek lehetnek évjárat szerint meg stb...

Az hogy majdnem meghalt az tényleg sajnálatos bár ha pánikba esett és emiatt majdnem lett belőle katasztrófa az is érthető de szerintem a legfontosabb az hogy annak örülj hogy nem lett baja a barátnődnek.

Az hogy aa műszakin megfelelt az egy dolog sok olyan vizsga állomás van ahol egy kis kenőpénzért 1-2 dolgot nem figyelnek csak a legszükségesebbeket nézik át és ennyi. Ami sajnos örök hiba de simán lehet az is hogy a vizsga után jelentkeztek a bajok mint ahogy nálam is amikor nem sokkal a műszaki után az egyik hátsólámpám teljesen bekrepált egy érintkezési hiba végett ami miatt rendőr is megállított persze jogosan mert tényleg csak a baj volt vele és ugye az elfáradt tehát vele járt a rendőr is látta hogy csak 2 hetes a műszaki és ő is mondta hogy az akár közvetlen 1 órával a vizsga után is megadhatja magát tehát ezért is úsztam meg büntetés nélkül mert a rendőr is inkább csak azért állított meg hogy szóljon hogy gond van a lámpával és csináljak vele valamit nehogy gond legyen.

A használt autókkal nincs baj mert egy zsír új autónál is lehetnek hibák főleg gyári hibák, és egy 20 éves autó is simán megfelelhet a feltételeknek az én 20 éves opel autómmal is vígan elmegyek az autópályán igaz foglalkozok is vele mert tényleg szinte már minden új benne és a szervizbe átnézettem a motort is mert elég öreg már de mondták is a csávók hogy kár lenne eldobni az autót főleg a motor miatt mert még mindig kifogástalan állapotban van és egy 8 évet simán kibírhat így ha csak nem én teszem tönkre. A vezérműszíjat cseréltettem nemrégiben igaz még felesleges lett volna mert csak 5 éves de én szeretek biztosra menni és mivel sokat is használom főleg munkába menet így ráfért.

Én barátnőmnek is van egy használt golfja azzal nincs semmi baj bár igaz volt vele munka de amikor elmentünk megnézni vittem egy ismerőst aki ért hozzá főleg a golfokhoz mert megszállottja és a legapróbb csavarokig mindent ismer benne és ő mondta hogy meglehet venni mert nincs sok mindent csinálni rajta pár dolgot mi is kicseréltettünk ezt az eladó is mondta hogy van némi hibája le is írta részletesen mi az amit feltétlen ki kell javítani nagyon nem is volt vészes mert hamar megvolt és nem is került sokba egyedül a kipufogó dob az ami húzós volt mert majdnem az egész rendszert cserélni kellett mivel az már elvolt fáradva meg elég sok nyűg volt vele, de erről is tudtunk tehát tervezett javítás volt.

Mi is egyből vettünk rá téli gumikat mert a tag azt már korábban eladta a nyári gumik még most is használhatóak bár mondta a srác akihez szoktam vinni gumicserére a sajátomat meg apámét is hogy azért lassan áldozzunk rá pénzt mert már kopik de még bírja. De azzal az autóval semmi baja nem volt eddig. A barátnőm olyan szerencsére hogy ha észlel valami hibát akkor egyből félreáll és felhív és akkor megmondom neki vagy ha nekem is bizonytalan akkor havert hívom hogy merjen-e tovább menni vagy inkább menjek el érte és húzzuk haza, amire eddig nem volt példa. A barátnőm jól vezet ezért is engedem őt mert nem pánikol be semmitől télen is amikor egy jégpálya volt az úton akkor is megcsúszott az autó és olyan szinten tudott cselekedni hogy nem pánikolt egyből ellenkormányzás lassú fékezés és simán megállt tehát volt amikor a körforgalomba csúszott meg és majdnem odaverődött az autó hátulja egy táblához de a barátnőm egyből kezelte a helyzetet és éppen hogy kikerülte. tehát aki tud vezetni és nem szívbajos az egyszerű trükkökkel elkerülhet egy katasztrófát is.

2013. nov. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"az autópályán a használt autójával"


Autópályán egyébként is csak használt autók vannak. Ami a pályára kimegy, az már használt, még akkor is, ha a szalonból indult első útjára. Az lehet nem használt, amit tréleren visznek, rendszám nélkül.

Ettől függetlenül egyetértek az előttem szólókkal. A légkondi és a rádió amúgy sem kötelező tartozék egy autóban, attól még átmegy a műszakin. A többit pedig illett volna átnézni, átnézetni, a kvázi kötelezőket kicseréltetni, főleg egy fél millás autónál, főleg fél évnyi használat közben, alatt.

2013. nov. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Autót nem úgy veszünk mint egy kiló kenyeret. Én 21 éve autózom, műszaki végzettségem van, láttam már ezt - azt, de még így is nagyon megnézem mit veszek meg, ha tehetem csak ismerőstől, többek véleményét kikérem, a használt autó mindig lutri.
2013. nov. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Beviz Elek ***** válasza:

Rádiót, légkondit ne sorold.


Vezérmüszíjat illett vplna cserélnetek, ti hibátok.


Amúgy miért halt meg majdnem? A motort szétverte, nem memt tovább, de a kormányt nem verte szét. Gondolom lement a leállósávba és segítséget kért.

2013. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Gondolom azért halt meg majdnem, mert a szíjszakadás után a nyitva maradt szelepekbe felütköztek a dugattyúk, megakadt az egész szerkentyű, és mindkét első kereket beblokkolta. Szerencsére a barátnő az átlagos női vezetőnél eszesebb, mert rájött, hogy be kell nyomnia a kuplungot, és máris újra irányíthatóvá vált a kocsi.


Egyébként meg ja, a használt autók ilyenek, hol ez romlik el, hol az, néhány havonta bizony szerelni kell.


Abban azért igazat adok a barátnőnek, hogy félmillióért már nyugodtan lehetett volna benne egy ótvaros autórádió. Legalább valami kazettás őslény. Ezresért vannak már ilyenek a vaterán... no mindegy. A szarrágásnak van hagyománya. Kiveszik a rádiót, meg az emelőt, meg a pótkereket eladás előtt, aztán évekig rohadnak ezek a garázspolcon, mert a következő autóhoz nem jók, soha nagyobb öröme ne legyen az ilyen eladóknak. :)

2013. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Beviz Elek ***** válasza:

Nem volt még szíjszakadásom, de ha jól gondolom, elöbb törik minden szét a motorban, minthogy 130nál 5-ben beálljanak a kerekek.


Egy esetet láttam, ott az okos soför visszapakolta a sebességeket, mert fura hangja lett a motornak és nem ment. De majd beindul a lendülettõl...

2013. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Miért halt meg majdnem?
2013. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!